Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2013, 12:08   #1
Iron Age
ford::beginner
 
Avatar Iron Age
 
Zarejestrowany: 06-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus II FL
Silnik: 1,6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie Montaż bagażnika dachowego

Witam,

Kupiłem bagażnik dachowy i wg instrukcji powinien przykręcić go śrubami.
Nie ma relingów. Zdjąłem plastikowe zaślepki i szczerze nie mogę znaleźć tych miejsc gdzie powinny wchodzić śruby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ciężko wyczuć palcem gdzie to może być :/

Czy ktoś posiadający FFII Kombi mógłby sprawdzić i np.: zmierzyć gdzie dokładnie powinienem spróbować je wkręcić?


Z góry wielkie dzięki.

Kuba

Iron Age jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2013, 13:04   #2
gorilas
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 13-05-2011
Skąd: Wroclaw
Model: Focus II FL
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 112
Domyślnie Odp: Montaż bagażnika dachowego

Kolego, uzyj szukajki, temat wielokrotnie opisywany na forum. Wlasnie palcem mozna wyczuc gdzie mniej wiecej sa zgrubienia od wkretow, znad ktorych trzeba usunac lakier i bialy wypelniacz.
gorilas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2013, 16:42   #3
ARNI2408
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-04-2010
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: Montaż bagażnika dachowego

Cześć. Pożesz napisać jaki kupiłeś bagażnik, boteż mam zamiar dokonać zakupu.
Jesli możesz to podrzuć foto. Boxa też kupujesz?
ARNI2408 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2013, 18:02   #4
Ollo.
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus MKII
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Montaż bagażnika dachowego

Witam,

Na wstępie: szukałem odpowiedniego tematu na forum, ale tylko w tym temacie szczegolowo chodzi o moj model FF mk2 hb po lifcie, bez relingów.

W poniedzialek odbieram swój bagażnik: będzie to baza Cruz z belkami 120 i box 430l Taurus....ale nie o tym. Do montażu tego bagaznika w sklepie, bede potrzebował odpowiedniego miejsca na to....i tu jest problem: miejsce jest, tylko nie wiem czy aby napewno będę dał rady tam zamontować bazę, gdyż oczysciłem wiekszą część mocowania (na zdjęciu) z fugi która jest tam standardowo i okazało się, że jest tam "śrubka" lub jakaś taka zaślepka z krzyzakiem. Wykręcić tego nie dam rady bo jest zgwintowane, albo to poprostu plastik i ktoś to już zrobił za mnie.

Pytanie: czy mam te "śrubki" usunąć na siłę (tak jak jest to na zdjęciu....już po jej wyjęciu, rozwierceniu) czy jest inny patent na ich wyjęcie ? Czy w takim stanie jak na zdjęciu bedę mógł zamocować bazę czy jeszcze coś muszę tam zrobić?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20131011_172326.jpg (92.9 KB, 921 wyświetleń)
Ollo. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2013, 20:56   #5
gorilas
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 13-05-2011
Skąd: Wroclaw
Model: Focus II FL
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 112
Domyślnie Odp: Montaż bagażnika dachowego

Ollo. narzekan na badziewne plastikowe wkrety zastosowane przez Forda bylo na tym forum sporo wiec slabo szukales Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak, potrzebujesz tych otworow i tylko tych otworow, wchodza w nie sruby lap bagaznika jesli oczywiscie kupisz dobry bagaznik. Oryginalne wkrety musisz jakos wyjac, nie wiem wydlubac, kupic cos co chyba nazywa sie wykrętaki (stożkowe lewe wkreto-narzynki, krecisz w lewo, powinno sie wciac we wkret / srube z ukreconym / rozjechanym lbem i pozwolic na wykrecenie, nie wiem tylko czy sa do tak malych srednic), albo rozwiercic, tylko ten oryginalny otwor w dachu jest nagwintowany, wiec jesli jego uszkodzisz albo rozwiercisz, znow bedziesz musial kombinowac, np. gwintowac na wiekszej srednicy i podmieniac sruby w lapach bagaznika.
gorilas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2013, 13:29   #6
Lechugr
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 17-03-2012
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3 FL ST-Line
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 86
Domyślnie Odp: Montaż bagażnika dachowego

A miejsca wkrętów są mniej więcej przypadkowe na środku.(Jakość Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Ja wkręcam po prostu krótsze śruby imbusowe na zimę (nasmarowane smarem miedzowym)
Całość kupiłem w metalowym sklepie. Za grosze.
Lechugr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2014, 10:03   #7
procento
ford::amateur
 
Imię: procento
Zarejestrowany: 31-01-2014
Skąd: Berlin
Model: ford focus 2
Silnik: 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Montaż bagażnika dachowego

hej , mam ten sam proble. W moim Fikusie w miejscu otworow mam plastik_? Czy producent o czyms zapomnial_?
procento jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2014, 00:25   #8
driver110
ford::average
 
Avatar driver110
 
Zarejestrowany: 08-01-2011
Skąd: Zielona Góra
Model: FORD GRAND C-MAX
Silnik: 2.0 tdci 120 kW
Rocznik: 2012
Postów: 116
Domyślnie Odp: Montaż bagażnika dachowego

Pytanie: czy mam te "śrubki" usunąć na siłę (tak jak jest to na zdjęciu....już po jej wyjęciu, rozwierceniu) czy jest inny patent na ich wyjęcie ? Czy w takim stanie jak na zdjęciu bedę mógł zamocować bazę czy jeszcze coś muszę tam zrobić?

Jestem świeżo po zakupie bagażnika i boxa, też trzeba było dostać się do otworów do mocowania bagażnika. Nie musisz zdzierać lakieru i masy tak jak na zdjęciu, wystarczy na środku max. 1,5cmX1,0cm i na pewno trafisz na czarne plastikowe wkręty na wkrętak krzyżakowy ze zwykłym gwintem rozm.6mm. Podczas dłubania możesz porysować blachę także warto po usunięciu plastiku zamalować miejsce dłubania lakierem. Jak zrobisz to sam to będzie lepiej niż sprzedawca bagażnika który szybko wydłubie masę i założy uchwyty bez konserwacji blachy. Następnie kupiłem śrubki na wkrętak śr.6mmX1,0cm dł.(nierdzewne mogą być mosiężne) i na smar miedziowy wkręciłem w miejsce plastików,( gdy nie ma bagażnika warto zaślepić otwory). Śruby od bagażnika (jak zakładasz) też na smar i możesz wozić go cały rok. Bagażnik jaki kupiłem to Thule Areo cena 740zł. box Traxer 8.6 cena 1900zł. Drogo ale towar z najwyższej półki polecam, warto.
driver110 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 09:33   #9
procento
ford::amateur
 
Imię: procento
Zarejestrowany: 31-01-2014
Skąd: Berlin
Model: ford focus 2
Silnik: 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Montaż bagażnika dachowego

znalazlem cos takiego:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

mase trzeba sciagnac i nie jak na filmiku wydlubac srube a wykrecic krzyzakiem(sruba zajslepiajaca jest plastikowa)
procento jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2015, 13:04   #10
grundi_bdg
ford::advanced
 
Avatar grundi_bdg
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 24-01-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Connect ACTIVE/Kia ProCeed GT MY2022
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM /1,6 T-GDi 206 KM
Rocznik: 2022/2021
Postów: 331
Domyślnie Odp: Montaż bagażnika dachowego

czy ktoś mi podpowie jakie śruby powinny być do przykręcenia bagaznika do dachu? Zgubiły mi się przez zimę i nie wiem teraz jakie śruby dokupić.

mam taki alledrogo standard

jak na tym fotoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
grundi_bdg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.