Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-07-2017, 14:05   #1
lambd
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-06-2012
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie 2.0 Duratec-HE: po starcie wchodzi na wysokie obroty

Witam szanownych użytkowników.

Mam problem z 2.0 Duratec-HE z automatem 4F27E w Focusie MK2.
Otóż po odpaleniu silnika (nie zależnie czy jest ciepły lub zimny), silnik wkręca się od razu na wysokie obroty i utrzymuje je przez około 2 sekundy. To samo dzieje się przy delikatnym naciśnięciu na pedał gazu podczas postoju (nie zależnie czy skrzynia jest na P, N czy D z wciśniętym hamulcem). Czasem słychać też odgłos w stylu strzelania z wydechu, kiedy silnik już schodzi z tych obrotów. Podczas jazdy nie ma żadnych takich dźwięków.
Silnik jest po wyczyszczeniu EGR wraz z wymianą uszczelki - wcześniej raz na jakiś czas wywalał błędy podczas jazdy, a po diagnostyce silnika z włączonym silnikiem zawsze. Po wyczyszczeniu nie ma żadnych błędów.
Przepustnica była sprawdzana i chodzi bez przycięć, aczkolwiek nie jestem w 100% pewny czy jest sprawna do końca.
Komputer nie zgłasza żadnych błędów aktualnie.

Nagrałem filmik pokazujący jak to wygląda na zimnym i na ciepłym silniku - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dodaje też zrzut z FORScana, nie jestem pewien czy wszystkie ważne parametry są w nim zamieszczone - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Po za tymi obrotami silnik wydaje się działać ok, przyśpiesza całkiem sprawnie, jedyne co może nie pasować to trochę za wysokie spalanie około 13 l/100 km w cyklu mieszanym (większość miasto) i jeżeli ciśnie się do odcinki to przy końcu (około 6k rpm) czasem czuć leciutkie zaniki mocy, ale muszę to jeszcze potwierdzić.

lambd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2017, 14:41   #2
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec-HE: po starcie wchodzi na wysokie obroty

Jak pod koniec brakuje mocy to w sumie by się zgadzało...

Przykładowy wykres z hamowni

Ostatnio edytowane przez hindus ; 10-07-2017 o 14:43
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2018, 13:00   #3
sagemini
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 18-07-2012
Skąd: Częstochowa
Model: Focus MK2
Silnik: Duratec 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 8
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec-HE: po starcie wchodzi na wysokie obroty

Odkopuję temat bo niestety problem jaki został tu odpisany od tygodnia trapi też mojego Durateca 2.0. Problem zaczął się nagle i jest strasznie irytujący. Objawy niemal takie jak opisane przez kolege lambd - po odpaleniu silnik wkręca się na wyższe obroty z których następnie powoli spada. Każde, nawet delikatne muśnięcie pedału gazu na postoju powoduje, że silnik wkręca się na ok. 2 tyś obrotów, przez chwile je utrzymuje po czym obroty powoli zaczynają opadać. Gdy w trakcie jazdy wyrzucę auto na luz, tuż przed samym zatrzymaniem (np. przed światłami) następuje samoczynne podniesienei obrotów (losowo z przedziału 1,3 - 2 tyś obr/min.). Co ciekawe opisane wyżej problemy nie występują na wciśniętym sprzęgle.

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć od czego zacząc szukać przyczyny problemu w tym silniku?. Przeczytałem sporo tematów opisujących podobne problemy ale chyba nigdzie nie pojawiło się skuteczne rozwiązanie. Kolega lambd pod jednym ze swoich filmików na youtube napisał, że przyczyną był jakiś wężyk podciśnienia gdzies pod silnikiem przy czym on ma automat a u mnie jest skrzynia manualna. Nie wiem czy ten trop będzie pomocny w moim przypadku. Podpowiedzcie coś proszę bo jazda w ten sposób jest irytująca na dłuższą metę.
sagemini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2018, 13:22   #4
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec-HE: po starcie wchodzi na wysokie obroty

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - Tu jest mój temat. Mam identyczne objawy jak u Ciebie. Co do joty.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ktoś napisał, że wymiana aku naprawia problem. Mój ma 13 lat więc nie wykluczam takiej możliwości. Jednak będę zmieniał auto za około pół roku nie chce mi się wydawać na duperele.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2018, 14:11   #5
sagemini
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 18-07-2012
Skąd: Częstochowa
Model: Focus MK2
Silnik: Duratec 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 8
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec-HE: po starcie wchodzi na wysokie obroty

To chyba nie do końca taki sam problem bo u mnie obroty nie skaczą tylko po odpaleniu ale również w czasie jazdy, niezależnie czy silnik jest zimny czy ciepły. Poza tym mam nowy akumulator i z nim akurat nie mam najmniejszego problemu.

Edit: Jakie napięcie akumulatora/ładowania macie w teście zegarów na odpalonym silniku?. Przed chwilą sprawdziłem i u mnie waha się to w granicach 12.1 - 13.4V co wydaje mi się być maławo. Optymalnie powinno być w zakresie 14.1 - 14.5V. Wezmę dziś miernik i sprawdzę jeszcze co on mi pokaże bo może ta sugestia kolegi Hooch180 będzie pomocna i nie akumulator u mnie będzie ponosił winę za dziwne zachowanie silnika i obrotów a właśnie uszkodzony alternator/regulator napięcia.

Ostatnio edytowane przez sagemini ; 29-06-2018 o 17:02
sagemini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2018, 19:28   #6
lukeros
ford::advanced
 
Avatar lukeros
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Lublin
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 312
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec-HE: po starcie wchodzi na wysokie obroty

Cytat:
Napisał sagemini Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś mógłby podpowiedzieć od czego zacząc szukać przyczyny problemu w tym silniku?. Przeczytałem sporo tematów opisujących podobne problemy ale chyba nigdzie nie pojawiło się skuteczne rozwiązanie. Kolega lambd pod jednym ze swoich filmików na youtube napisał, że przyczyną był jakiś wężyk podciśnienia gdzies pod silnikiem przy czym on ma automat a u mnie jest skrzynia manualna. Nie wiem czy ten trop będzie pomocny w moim przypadku. Podpowiedzcie coś proszę bo jazda w ten sposób jest irytująca na dłuższą metę.
Do sprawdzenia odma. Do tej operacji trzeba ściągać kolektor ssący niestety nie ma innej możliwości. Dlaczego odma? A no dlatego że ona pęka i ciągnie lewe powietrze, stąd wchodzi na obroty.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 6340786b451f824d916fb1fd0ca1.jpg (95.1 KB, 60 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg e079d6ccaea1cac151388fd53872818a.jpg (55.9 KB, 50 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez lukeros ; 29-06-2018 o 19:34
lukeros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2018, 23:45   #7
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec-HE: po starcie wchodzi na wysokie obroty

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - Gdyby to była nieszczelność, to by ten efekt podniesionych obrotów nie znikał po naciśnięciu sprzęgła.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2018, 20:34   #8
kemyz
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec-HE: po starcie wchodzi na wysokie obroty

Heloł Panowie??

I jak się zakończyła / wyjaśniła sprawa z tymi obrotami??

Dopadło mnie to samo:
Po uruchomieniu silnik wchodzi na obroty ok. 2000 i potem spada na jałowe, podobnie z wyższych obrotów spada do około 2-2,5 tys a potem przez 3-6 sekund trzyma je na podobnym poziomie a potem spadają do jałowych.

Podczas jazdy tez sie to dzieje.

Tak to wygląda:

https://www.youtube.com/watch?v=SWXZ...ature=youtu.be
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.