Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-02-2019, 19:00   #2181
Sebastian_2056
ford::amateur
 
Avatar Sebastian_2056
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 23-02-2018
Skąd: Gostynin /Mazowieckie
Model: Mondeo mk IV lift
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 9
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał atari Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poszukaj na temat firmware kabla, pewneymasz nową wersję i musisz zrobić downgrade, odpisywałem tutaj już jak to robić
Mam wersję 4.2.4 możliwy jest taki problem w niej że trzeba mu downgrade zrobić do połączenia z elmconfig
???


Ostatnio edytowane przez Sebastian_2056 ; 17-02-2019 o 21:48
Sebastian_2056 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2019, 19:18   #2182
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Tak, w tej wersji nie dziala
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2019, 19:31   #2183
Sebastian_2056
ford::amateur
 
Avatar Sebastian_2056
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 23-02-2018
Skąd: Gostynin /Mazowieckie
Model: Mondeo mk IV lift
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 9
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Ok spróbuje to jakoś ogarnąć...

Bump: Koledzy mieli rację downgrade pomogło, program działa
Wielkie dzięki za pomoc i o podesłanie linka

Ostatnio edytowane przez Sebastian_2056 ; 17-02-2019 o 20:30
Sebastian_2056 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2019, 18:56   #2184
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał Sebastian_2056 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam wersję 4.2.4 możliwy jest taki problem w niej że trzeba mu downgrade zrobić do połączenia z elmconfig
???
Napisałem przecież wyżej... Znany problem. Pisano o nim wielokrotnie. Wystarczy wcisnąć "Przeszukaj temat" - to tak na przyszłość. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2019, 12:53   #2185
Forest1630
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-02-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał radkor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli faktycznie jest problem z syrenką z powodu wylanego akumulatorka to pomoże tu jedynie odpięcie wtyczki syrenki. Alarm będzie sygnalizowany dwutonowym klaksonem pod maską.
Wtyczkę możesz odpiąć bezpośrednio od syrenki, co wymaga odchylenia nadkola. Możesz też dotrzeć do kabla syrenki pod maską (za osłoną akumulatora) i go rozłączyć. Tutaj z kolei najprawdopodobniej będzie konieczny demontaż podstawy akumulatora.

Poza tym masz kilka opcji:
1. Wywalenie syrenki z nadkola. Wtedy alarm będzie sygnalizował główny klakson samochodu pod maską i zapisze się błąd w kompie odnośnie niedziałającej syrenki z własnym zasilaniem.
2. Wywalenie syrenki z nadkola oraz montaż klaksonu z tyłu na nadkolu i przestawienie wersji alarmu w ELMConfig. Wtedy alarm będzie sygnalizowany tym dokładanym klaksonem, który moim zdaniem jest za cichy.
3. Całkowita dezaktywacja alarmu.
4. Kupno nowej syrenki, lub próba wymiany akumulatora starej syrenki.
Kupno używanych syrenek to duże ryzyko. Ja kupiłem 2. Jedna z na starcie wylanym akumulatorkiem, druga po miesiącu padła... Na szczęście jedna z nich była gratis...

Ja sobie odpuściłem, gdyż mam także dokładany alarm w ASO z własną syreną z podtrzymaniem. Za to alarm fabryczny przestawiłem na wersję z klaksonem w bagażniku i dołożyłem syrenkę. Mam obecnie 2 działające alarmy.

Dzięki za rady.

Nie chce już się męczyć z alarmem więc przestawiłem go w elm na without alarm, na razie się nie odzywał mija 5 dzień, ale zdarzały się mu już takie przestoję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Generalnie mam jeszcze jedno pytanie, czy mogę jakoś sam zlokalizować pobór prądu w samochodzie jakimś programem który byłby podpięty dłuższy czas, bo coś zabiera prąd z akumulatora, ale elektryk nie wykrył co. Sprawdzał wszystkie obwody po kolei czekał 20min i nie było żadnego ubytku, a rano akumulator był rozładowany. Spotkał sie ktoś z takim problemem? Sprawdzał radio, światła i jeszcze parę obwodów łącznie z badaniem przekaźników i nic. Musi się to włączać samoistnie tylko nie wiadomo kiedy. Jakieś pomysły łącznie z ewentualnym poleceniem elektryka w Krakowie?
Forest1630 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2019, 12:57   #2186
Smutu
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 04-03-2014
Skąd: Wa-wa
Model: Ford Fusion (USA) SE
Silnik: 2.5 benzyna
Rocznik: 2016
Postów: 29
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

A robiłeś test samego akumulatora? Może problem jest po jego stronie?
Smutu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2019, 13:47   #2187
Forest1630
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-02-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał Smutu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A robiłeś test samego akumulatora? Może problem jest po jego stronie?
Właśnie robiłem testy, nawet oddałem go na gwarancję, ale wszystkie parametry były w normie. Elektryk też stwierdził że takie objawy to z reguły wina akumulatora, no ale ten jest nowy i w dodatku już sprawdzony pod kątem awarii.
Forest1630 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2019, 17:02   #2188
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Ja bym fizycznie odłączył syrenę alarmu w nadkolu. Bardzo możliwe, że wylany elektrolit powoduje zwarcie i to właśnie ona wysysa prąd z akumulatora.
Odłącz ją. Wtyczkę znajdziesz między kielichem po stronie kierowcy a obudową/podstawą akumulatora. trójkątna wtyczka.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2019, 07:35   #2189
Forest1630
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-02-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW

Spróbuje poszukać jutro, bardzo wszystkim dziękuję za wszelkie rady.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 22-02-2019 o 18:45
Forest1630 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2019, 12:26   #2190
pawlosso
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 10-10-2016
Skąd: Chojnice
Model: s-max
Silnik: 2500
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Witam szanowne grono
Mam taki problem s moim s-max miałem u siebie nawigację denso i ją wymieniłem na chinola z androidem, dołożyłem panel klimatyzacji ale za boga nie wiem gdzie zmienić konfigurację żeby ten panel ożył posiadam stosowny kabelek i elema zrobiłem też kopię zapasową ustawie na wazie czego. objaw jest taki jak podłącze zakupiony nowo panel z allegro używany inny to działa przez 3 -5 sek i przestaje wyświetlać się na nim mam już trzy takie Panele jak ktoś by pomógł to będę wdzięczny
pawlosso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka , elmconfig



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.