Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-11-2012, 09:41   #1
Nostradamus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-03-2010
Skąd: Kraków
Model: Focus II TITANIUM kombi
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 29.3.2005
Postów: 15
Domyślnie 2.0 TDCI Zgasł na drodze

Witam kolegów ekspertów.

Opis zdarzenia.
Jadę sobie moim Foczkiem autostradą z prędkościami 140-150 km/h a tu naglę czuję, że Foczek mi zaczyna słabnąć, reakcja na pedał gazu dziwna - wciśnięty kręci cię na obroty, ale baardzo nierównomiernie, jakby skokowo. Zatrzymałem się na poboczu, silnik pracuje. Wyłączyłem go. Po jakimś czasie włączam, wrzucam "jedynkę" puszczam wolno sprzęgło - niestety próbuje ruszyć, ale gaśnie. Wezwałem pomoc, laweta i do mojego mechanika w Niepołomicach.

Wstępna diagnoza na komputerze po błedach - jedna - Czujnik położenia wałka rozrządu (CMP).
Wymieniono, ale nadal brak uzdrowienia.

Z tego co mi mechanik telefonicznie przekazał, trochę kopci, niby na niebiesko. Pojechał zrobić, jak mniemam próbę przelewową wtrysków.

Foczek ma obecnie przejechane 270 tyś km. Zakupiony przeze mnie w 2008 roku, trzylatek, serwisowany w ASO, Holandia, miał 180 tyś. Do dziś jeździł bez usterek. Tylko wymiany eksploatacyjne (filtry, oleje) oraz części podwozia - wiadomo polskie dziury, haha.

Całą reszta chodziła jak marzenie.
Jak mniemam, cały osprzęt silnika, dwumasa itd są od nowości, ale nie mam pewności.
Jedynie po zakupie wymieniłem kompletny rozrząd.
Samochód nie posiada DPF-a, ma zawór EGR.
Pamiętam, że zaraz po zakupie miałem mały problem z gasnącym silnikiem przy próbie ruszania, tak jakby dławił się i gasł. Komputer wtedy wskazał problem z EGR-em, ale samoistnie problem zniknął i jeździłem do dziś bez problemów.

Moje pytanie. Na co mam się szykować?

Oczywiście w miarę moich rozeznań, opiszę co było i co zrobiono.

Mechanik, który zajmuje się moim Foczkiem to ten sam, który kiedyś miał zakład na ulicy Przewóz w Krakowie, pan Staszek, więc myślę, że fachowiec. Obecnie troszczy się o nasze Fordziki u siebie w domu w Niepołomicach na Wiśniowej.

Co do szczegółów to mam wersję TITANIUM, 2.0 TDCI 136KM.

Nostradamus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2012, 10:47   #2
Nostradamus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-03-2010
Skąd: Kraków
Model: Focus II TITANIUM kombi
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 29.3.2005
Postów: 15
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI Zgasł na drodze

Dobrze, test przelewowy wtrysków - dają radę tak na 75% względem nowych. Pompa ok.

Problemem był ... zawór EGR - odpadł grzybek!! i podawał spaliny cały czas do kolektora.
Uzdrowienie poprzez jego zaślepienie. Zobaczymy, czy będą problemy "komputerowe"

Koszt przelewowy i badanie wtrysków 200 zł.
Czyjnik położenie wałka rozrządu - 100 zł
Mechanik, dłubanie 200 zł.
Wymiana kompletu filtrów, olej, uzupełnienie płynów - 400-500 zł.

Uff obyło się bez ... drastycznych kosztów.
Nostradamus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2012, 20:01   #3
addasiek1
ford::average
 
Avatar addasiek1
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 05-11-2008
Skąd: Tczew
Model: 2szt. Mondeo Ghia Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM Automat
Rocznik: 2005
Postów: 55
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI Zgasł na drodze

Miałem identyczny problem, ale starczyło wymienić tylko czujnik położenia wałka rozrządu. Jedno co bym zrobił to jeszcze sprawdziłbym dokładnie wtryskiwacze. Dać do fachowca, który je weźmie na specjalną "maszynę" i wszystko dokładnie powie. Koszt nieduży, a masz pewność.
Natomiast w moim drugim samochodzie MK3, też TDCI, mam ciągle problem z gasnącym silnikiem. Pompa rozbierana, czyszczona sprawdzana dwa razy przez fachowców, nawet w Fordzie. Dwa razy sprawdzane wtryskiwacze. Wymieniony czujnik położenia wałka rozrządu, filtr paliwa też - dwa miesiące temu. Ostatnio wymieniłem świece żarowe. Niestety, podczas jazdy robi mi niespodzianki, gaśnie nagle, mruga sprężynka, odpala ale dopiero po ok 5 minutach ! I o co tu chodzi nie wiem ? nawet w serwisie Forda nie wiedzą o co chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może też zawór EGR ?
Może koledzy, ktoś z was ma pomysł ??

Ostatnio edytowane przez addasiek1 ; 13-11-2012 o 21:46
addasiek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2012, 12:04   #4
addasiek1
ford::average
 
Avatar addasiek1
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 05-11-2008
Skąd: Tczew
Model: 2szt. Mondeo Ghia Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM Automat
Rocznik: 2005
Postów: 55
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI Zgasł na drodze

Cytat:
Napisał Nostradamus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zobaczymy, czy będą problemy "komputerowe"
.
Jak zobaczysz to daj koniecznie znać.
addasiek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2012, 14:06   #5
Nostradamus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-03-2010
Skąd: Kraków
Model: Focus II TITANIUM kombi
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 29.3.2005
Postów: 15
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI Zgasł na drodze

Na razie chodzi jak trzeba. Ma dynamikę, nie zauważyłem nic niepokojącego. Brak problemów komputerowych.
Nostradamus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2012, 15:23   #6
jz132
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 04-11-2012
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI Zgasł na drodze

Ja miałem podobną historię ale w E39, auto gasło i nie chciało zapalić jak było ciepłe, po ostygnięciu zapalało bez problemu i jeździło przez różny okres czasu, niekiedy kilka dni a czasami kilka godzin. Winny był czujnik położenia wałka po wymianie koniec problemów.
jz132 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2012, 10:02   #7
addasiek1
ford::average
 
Avatar addasiek1
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 05-11-2008
Skąd: Tczew
Model: 2szt. Mondeo Ghia Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM Automat
Rocznik: 2005
Postów: 55
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI Zgasł na drodze

Teraz nie pamiętam, czy po wymianie tego czujnika położenia wałka rozrządu, trzeba jechać na komputer, żeby zresetować błąd ?
addasiek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2012, 05:33   #8
Nostradamus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-03-2010
Skąd: Kraków
Model: Focus II TITANIUM kombi
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 29.3.2005
Postów: 15
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI Zgasł na drodze

Ja nie musiałem. Na dzisiaj Foczek dalej śmiga zadowolony.
Nostradamus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2012, 23:19   #9
mikocot
ford::beginner
 
Imię: Mikolaj
Zarejestrowany: 07-01-2012
Skąd: Krakow
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 12
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI Zgasł na drodze

Cytat:
Napisał addasiek1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast w moim drugim samochodzie MK3, też TDCI, mam ciągle problem z gasnącym silnikiem. Pompa rozbierana, czyszczona sprawdzana dwa razy przez fachowców, nawet w Fordzie. Dwa razy sprawdzane wtryskiwacze. Wymieniony czujnik położenia wałka rozrządu, filtr paliwa też - dwa miesiące temu. Ostatnio wymieniłem świece żarowe. Niestety, podczas jazdy robi mi niespodzianki, gaśnie nagle, mruga sprężynka, odpala ale dopiero po ok 5 minutach ! I o co tu chodzi nie wiem ? nawet w serwisie Forda nie wiedzą o co chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może też zawór EGR ?
Może koledzy, ktoś z was ma pomysł ??
Miałem bardzo podobną sytuację. Najpierw silnik miewał 'gorsze chwile', braki mocy po kilka sekund, zazwyczaj mijały po redukcji i dłuższej chwili na wyższych obrotach. Po czym silnik wracał do całkiem normalnej pracy. Na autostradzie pełna moc, ciagnal jak zwykle w pelnym zakresie.

Pewnego razu na skrzyżownaiu obroty spadły, potem zgasł i już nie zaskoczył. Ponowna próba po 3-4min. Ku mojemu zdziwieniu odpalil i pojechał, do domu, a nastepnie bez większych problemów kolejne ~tysiac kilometrów.
W ASO Forda w miedzyczasie wymiana czujnika położenia rozrządu, update softu. 300km pozniej stalem ponownie, tym razem dlugoterminowo. Laweta, i kolejne ASO. W koncu wydedukowali EGR.
Gość odblokował go młotkiem i powiedział, że moge jechać, bylebym młotek miał ze sobą... W razie potrzeby... uderzac w EGR... :| Chwila na forum, telefon do speca i odłączam wtyczke od EGR. Od tej pory brak problemów przez kolejne 3tys kilometrów, obecnie zawor zaslepili mi juz na stale ;-) Mam wrazenie ze spadlo spalanie, i silnik sie odmulil, przy okazji znacznie mniej kopci. A ze nie jest rozowo, to juz opisalem w innym wastku..
mikocot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2012, 00:17   #10
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI Zgasł na drodze

Cytat:
Napisał mikocot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
odłączam wtyczke od EGR
To co najwyżej w twoim przypadku efekt placebo, bo ta wtyczka to tylko od czujnika, zero wpływu na pracę EGRa, no chyba że coś pokręciłeś i odpiąłeś podciśnienie. W takim przypadku mogłaby poprawa.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.