Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-12-2021, 10:45   #1
Seba16
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 07-06-2021
Skąd: Konin
Model: Ford Galaxy automat
Silnik: 2.0 Tdci 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Błąd P172e zawór sterujący kierunkiem ruchu widełek zawór otwarty powershift

Witam serdecznie
Ford galaxy 2011 2.0 tdci powershift.
Może ktoś mi pomoże jak rozwiązać problem tego błędu. P172E. Stało się to w tym tygodniu jak temperatury spadły. Wcześniej obroty falowały podczas jazdy i wyskoczyła usterka skrzyni. Podjechałem do elektryka i taki błąd mi zdiagnozował. Zauważyłem też wcześniej, że trochę przeciągał zmiany z 1 na 2 i z 2 na 3 bieg.
Teraz po wyskoczeniu usterki mam 2 i 3 bieg. Jak zgaszę silnik i odpalę jeszcze raz to mam wszystkie biegi do momentu pojawienia się błędu.
Czy ktoś ma wiedzę jaki byłby koszt naprawy tej usterki?
Skrzynia była regenerowana przy 225 tyś. km teraz ma 252 tyś.
Raz wyskoczyła mi kontrolka silnika więc pewnie wszedł tryb awaryjny to skrzynia chodziła jak nowa.
Czy bawić się w naprawę tego powershita czy wymienić na manuala.?
Jak to drugie to co trzeba oprócz skrzyni jeszcze kupić żeby to działało? Jak się wahają koszty takiej przekładki?
Szukam sprawdzonego i za rozsądne pieniądze serwisu z okolic Konina ale nie wykluczam dojazdu gdzieś dalej.
Z góry dziękuję za pomoc

Seba16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2021, 21:00   #2
Seba16
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 07-06-2021
Skąd: Konin
Model: Ford Galaxy automat
Silnik: 2.0 Tdci 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Błąd P700 i P172e zawór sterujący kierunkiem ruchu widełek zawór otwarty powershift

Witam serdecznie
Ford galaxy 2011 2.0 tdci powershift.
Może ktoś mi pomoże jak rozwiązać problem tych błędów P700 i P172E. Stało się to w tym tygodniu jak temperatury spadły. Wcześniej obroty falowały podczas jazdy od kilku dni i pewnego dnia wyskoczyła usterka skrzyni. Podjechałem do elektryka i takie błędy mi zdiagnozował. Zauważyłem też wcześniej, że trochę przeciągał zmiany z 1 na 2 i z 2 na 3 bieg.
Teraz po wyskoczeniu usterki mam 2 i 3 bieg, pozostałych biegów i wstecznego brak. Jak zgaszę silnik i odpalę jeszcze raz to mam wszystkie biegi do momentu pojawienia się błędu. Jak silnik się dobrze rozgrzeje i nie muszę nigdzie stawać to skrzynia chodzi jak marzenie (świeci się wtedy kontrolka silnika na pomarańczowo) . Komunikat o usterce skrzyni wyskakuje wtedy przy praktycznie zatrzymaniu auta.
Czy ktoś ma wiedzę jaki byłby koszt naprawy tych usterek?
Skrzynia była regenerowana przy 225 tyś. km teraz ma 252 tyś.
Wymieniana była ostatnio maglownica (zamiennik) ale raczej nie ma to chyba nic wspólnego z tymi błędami tym bardziej, że przez miesiąc od wymiany było ok.
Czy może to być spowodowane za niskim napięciem na aku? Rano na trybie diagnostycznym który można uruchomić z samochodu aku pokazało 11,8V.
Od czego zacząć? Pomóżcie forumowicze
Czy bawić się w naprawę tego powershita czy wymienić na manuala.?
Jak to drugie to co trzeba oprócz skrzyni jeszcze kupić żeby to działało? Jak się wahają koszty takiej przekładki?
Szukam sprawdzonego i za rozsądne pieniądze serwisu z okolic Konina ale nie wykluczam dojazdu gdzieś dalej.
Z góry dziękuję za pomoc
Seba16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.