Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-01-2014, 22:07   #1
SMART77
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-08-2013
Model: MONDEO 2.0L DURATORQ DOHC CR TC
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2008
Postów: 49
Domyślnie Kręci rozrusznik ale nie odpala 2.0TDCI

Witam,
Proszę o pomoc w diagnozie usterki. MK4 2.0 TDCI 115KM.
Dziś rano chciałem uruchomić samochód, auto odpaliło lecz po 2-3 sek. zgasł silnik. Ponowna próba uruchomienia samochodu na próżno, kręcił tylko rozrusznik aż do wyczerpania akumulatora. Z racji iż akumulator i tak był do wymiany tak tez zrobiłem. Po włożeniu nowego aku. Próba uruchomienia znowu na próżno. Kreci tylko rozrusznik.
Otworzyłem maskę naocznie sprawdziłem przewody, wpadł mi w oczy przewód paliwowy, przezroczysty który był w środku pusty tzn. brak było paliwa. Czy to jest normalne???
Co może być przyczyną?? zbieg okoliczności i uszkodzona pompa paliwa???

Proszę o pomoc..
Pozdrawiam,


Ostatnio edytowane przez SMART77 ; 29-01-2014 o 06:53
SMART77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2014, 22:58   #2
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,304
Domyślnie Odp: Nie odpala

Popraw temat jak mod radzi, co do samego problemu.
Cytat:
Napisał SMART77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wpadł mi w oczy przewód paliwowy, przezroczysty który był w środku pusty tzn. brak było paliwa. Czy to jest normalne???
1/ nie nie jest normalne, powodów może być parę np. zapchany filtr paliwa i od tego bym zaczął sprawdzanie bo kręcenie na sucho szybko zabije pompę.
2/ nie wiedziałem ze tam są przeźroczyste przewody, czy to przypadkiem nie jest jakaś samoróbka? może przewód jest nieszczelny.
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2014, 06:18   #3
SMART77
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-08-2013
Model: MONDEO 2.0L DURATORQ DOHC CR TC
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2008
Postów: 49
Domyślnie Odp: kręci rozrusznik ale nie odpala

Przewody widać, że są oryginalne, on ogólnie jedt w jakims oplocie ale kawałek jest bez i stąd widzę, że nie ma paliwa.




Cytat:
Napisał steell Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Popraw temat jak mod radzi, co do samego problemu.

1/ nie nie jest normalne, powodów może być parę np. zapchany filtr paliwa i od tego bym zaczął sprawdzanie bo kręcenie na sucho szybko zabije pompę.
2/ nie wiedziałem ze tam są przeźroczyste przewody, czy to przypadkiem nie jest jakaś samoróbka? może przewód jest nieszczelny.

Ostatnio edytowane przez SMART77 ; 29-01-2014 o 06:53
SMART77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2014, 07:39   #4
stenol89
ford::beginner
 
Avatar stenol89
 
Imię: Grzechu
Zarejestrowany: 10-01-2014
Skąd: Lębork
Model: VW PASSAT B5
Silnik: 1.8 TURBO+ chip
Rocznik: 1999
Postów: 20
Domyślnie Odp: Kręci rozrusznik ale nie odpala

z tego co piszesz ,to masz nieszczelny uklad paliwa i dlatego cofa sie ropa,tez tak mialem przez jakis czas taki problem,ale sie znim uporalem wiec mam swiety spokoj zero powietrza w ukladzie .
stenol89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2014, 07:45   #5
SMART77
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-08-2013
Model: MONDEO 2.0L DURATORQ DOHC CR TC
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2008
Postów: 49
Domyślnie Odp: Kręci rozrusznik ale nie odpala

Od czego najlepiej zacząć poszukiwania nie szczelności?


Cytat:
Napisał stenol89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z tego co piszesz ,to masz nieszczelny uklad paliwa i dlatego cofa sie ropa,tez tak mialem przez jakis czas taki problem,ale sie znim uporalem wiec mam swiety spokoj zero powietrza w ukladzie .
SMART77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2014, 07:48   #6
jarek.123
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 02-10-2013
Skąd: Trzebiatów
Model: Focus C-MAX - GHIA
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 74
Domyślnie Odp: Kręci rozrusznik ale nie odpala

Cytat:
Napisał SMART77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wpadł mi w oczy przewód paliwowy, przezroczysty który był w środku pusty tzn. brak było paliwa. Czy to jest normalne???
Na to pytanie powinieneś sam sobie odpowiedzieć bo z pustego to i salomon nie naleje, a tym bardziej silnik nie odpali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Najprościej odłączyć przewód za filtrem założyć przeźroczysty wężyk i ciągnąć (bo podejrzewam że nie masz pompki do paliwa). Będziesz mógł zobaczyć czy wogóle uda się zassać paliwo, a jeżeli tak to wtedy podpinasz wąż od pompy i próbujesz odpalić.

Ostatnio edytowane przez jarek.123 ; 29-01-2014 o 07:53
jarek.123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2014, 12:19   #7
zezor88
ford::average
 
Avatar zezor88
 
Zarejestrowany: 13-07-2006
Skąd: Hannover
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 146
Domyślnie Odp: Kręci rozrusznik ale nie odpala

Podepne sie do tematu . U mnie to samo . Sztuczka z wezykiem , zasysam i po chwili mam diesel prawie w ustach . Wyglada tak jak by porostu silnik nie zasysał paliwa. Dodam , ze przytrafiło mi sie to przy temperaturze -9 na zewnatrz , ach i jak przekrece stacyjke to dziwnie piszczy w okolicach miejsca w którym podpiety jest wezyk paliwowy do silnika. Z gory dzieki za podpowiedzi. Ps.mieszkam w niemczech i tankuje tylko na Aralu , w razie gdyby ktos miał pytanie o jakosc paliwa . Przebieg orginalny sam zrobiłem 140 Tys.
__________________
pozdrawiam Rafał
zezor88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2014, 17:21   #8
Singuranga
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-02-2009
Skąd: Elbląg
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Kręci rozrusznik ale nie odpala

Witam! U mnie zaczęło się podobnie jak się zaczęły lekkie mrozy. Na początku kilka razy musiałem zakręcić i w końcu zaskoczył. Ale po kilkunastu takich akcjach padł mi akumulator (i tak był już do wymiany). Nowy aku ciągnął jak głupi i problem na hwilę zniknął. Ale zaczęło się na nowo. Więc poszły wszystkie filtry i olej i dalej jest kiepsko. Mam wrażenie że jest to problem z cofaniem paliwa lub pompa. Proszę o poradę bo jak dotąd to jadę i wymieniam po omacku :-)
Singuranga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 22:33   #9
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Kręci rozrusznik ale nie odpala

wydaje mi sie, ze to mogą być świece. zasadniczo od tego bym zaczął.
jak nie świece, to instalacja elektryczna do nich, u mnie popaliło kable i bezpieczniki ale kontrolka ładnie się zapalała i gasła. tylko żaden akumulator nie dawał rady nim kręcić w nieskończoność
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2014, 09:52   #10
kiters
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-02-2014
Model: ford
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Kręci rozrusznik ale nie odpala

Witam, mam podobny problem, mam forda mondeo mk3 disel 2.0 Tdci . wymienili mi sprzęgło i gdy jest zimny pali idealnie, a jak rozgrzany , nie mogę go odpalić ? Miał ktoś podobny promlem ? Pomóżcie !!
kiters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak zapłonu , elektryka , nie odpala , rozrusznik


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.