Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-12-2021, 14:43   #941
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał keiw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może się mylę, ale piszę to z perspektywy oceny tego co teraz się dzieje: "pożyczyłem auto jakiemuś Ukraińcowi, nie wiem kto to był i nie wiem jak się nazywał".
Jeśli ktoś pożycza auto jakiemuś Ukraińcowi nie znając jego danych, miejsca pobytu, czy pracy, to na mój gust myli się że myśli. Ja podawałem przykłady, gdzie prawdopodobieństwo ich zaistnienia jest wysoce realne, a przy tym w żaden sposób nie można obciążyć winą właściciela pojazdu. Czy ktoś sprzedając swój stary wóz spisuje dane potencjalnego nabywcy przed jazdą próbną? Człowiek wyraził chęć kupna, zostawił na parkingu swoje auto, odjechał moim na jazdę próbną, po czym wrócił i stwierdził, że za drogo, że są usterki, itd... i tyle go widziałem. Po kilku tygodniach dostaję mandat, albo wezwanie do wskazania sprawcy, a jeśli przekroczył o więcej niż 50 km, to przesiadam się na rowerek... Pasuje?
Pozdrawiam.

__________________
§23

Ostatnio edytowane przez hak64 ; 03-12-2021 o 14:46
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2021, 15:10   #942
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś sprzedając swój stary wóz spisuje dane potencjalnego nabywcy przed jazdą próbną?.
Tak - kiedyś był temat o tym na forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie pamiętam ale potencjalny kupujący na jeździe próbnej uszkodził auto i się potem wypierał odpowiedzialności i zapłaty za szkody. Ktoś wtedy pisał że jak sprzedaje auto zawsze spisuje papier z datą i danymi klienta.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2021, 15:21   #943
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał kocur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie pamiętam ale potencjalny kupujący na jeździe próbnej uszkodził auto i się potem wypierał odpowiedzialności i zapłaty za szkody. Ktoś wtedy pisał że jak sprzedaje auto zawsze spisuje papier z datą i danymi klienta.
To jest niestety inny przypadek. Potencjalny nabywca uszkodził auto, więc jest zrozumiałe, że właściciel spisał dane, a podejrzewam, że nawet oświadczenie o okolicznościach zdarzenia. Ja przedstawiam temat powrotu auta z jazdy próbnej w stanie nieuszkodzonym.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2021, 15:41   #944
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest niestety inny przypadek. Potencjalny nabywca uszkodził auto, więc jest zrozumiałe, że właściciel spisał dane, a podejrzewam, że nawet oświadczenie o okolicznościach zdarzenia. Ja przedstawiam temat powrotu auta z jazdy próbnej w stanie nieuszkodzonym.
Ale przecież papier dajesz gościowi do podpisania PRZED wyjazdem na jazdę próbną a nie powrocie ...
Ja osobiście mam dosyć tzw wiecznie kupujących - przyjeżdża gość w odpowiedzi na ogłoszenie i "chce się przejechać" - w kieszeni 50 zł a rozmowę zaczyna czy nie spuszcze o 5 tys.
Żeby takich odstraszyć dajesz mu papier na starcie - uszkodzisz auto - płacisz.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2021, 16:31   #945
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał kocur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żeby takich odstraszyć dajesz mu papier na starcie - uszkodzisz auto - płacisz.
W ten sposób odstraszysz każdego klienta. Umowa ustna też jest wiążąca, niczego nie trzeba podpisywać, a każdy normalny człowiek zrozumie.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2021, 19:02   #946
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Kłóciłbym się czy każdego ale to nie ten temat.

Ustna umowa, fajna sprawa. Gość wraca z jazdy próbnej, po drodze dostaje 5 fotek. Dostajesz do skrzynki 5 mandatów, mówisz policji że to klient jechał a klient mówi że owszem był u Ciebie ale się rozmyślił i nie jechał.
I teraz albo miesiące rozpraw albo bierzesz na klatę wszystkie mandaty.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2021, 20:23   #947
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał kocur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ustna umowa, fajna sprawa. Gość wraca z jazdy próbnej, po drodze dostaje 5 fotek. Dostajesz do skrzynki 5 mandatów, mówisz policji że to klient jechał a klient mówi że owszem był u Ciebie ale się rozmyślił i nie jechał.
I teraz albo miesiące rozpraw albo bierzesz na klatę wszystkie mandaty.
Cały czas ten temat wałkuję, a Ty dopiero teraz raczyłeś zauważyć, że taki przepis (o karaniu właściciela pojazdu) to trochę nie fair.
Lepiej późno, niż wcale.
Pozdrawiam.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2021, 08:54   #948
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cały czas ten temat wałkuję, a Ty dopiero teraz raczyłeś zauważyć, że taki przepis (o karaniu właściciela pojazdu) to trochę nie fair.
Lepiej późno, niż wcale.
Pozdrawiam.
Zrozumiałeś mnie na opak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie dlatego wałkuje ten temat tak długo żebyś pokazał jak chcesz ukarać takiego klienta który się wyprze że jechał Twoim autem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2021, 16:31   #949
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał kocur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie dlatego wałkuje ten temat tak długo żebyś pokazał jak chcesz ukarać takiego klienta który się wyprze że jechał Twoim autem
Odwróć zatem role, bo moje wywody mają na celu uniemożliwienie karania niewinnych. Wszędzie gdzie funkcjonuje normalny system prawny winę należy udowodnić i nie jest istotne ilu uniknie kary, ważne by nie "powiesić" niewinnego.
Miłego dnia.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2021, 07:15   #950
Skurek20
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Niestety @hak64 ma w 100% rację. Liczenie na to, że policjant lub sędzia, bedzie się w swoim orzecznictwie kierował rozsądkiem jest naiwne. Jeden tak, drugi nie. A przepis nie może umożliwiać karania osob niewinnych tylko na podstawie faktu przynaleznosci do jakiejs grupy. Wszystkich oburza apartheid, rasizm czy dyskryminacja niepełnosprawnych. Ale my polacy nie mamy nic przeciwko prześladowaniu księży, nauczycieli, czy właścicieli pojazdów. Wrog zdefiniowany i już tłuszcza się cieszy. Ma samochód? To niech płaci. Toż to średniowiecze. Sąd kapturowy skazujący na podstawie cech a nie czynów.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.