Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-11-2011, 15:54   #1
przemex
ford::average
 
Avatar przemex
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 21-06-2011
Skąd: Poznań
Model: Mk7
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Postów: 71
Domyślnie Swiatło przeiwmgielne tylnie czy jest ?

Fiesta Mk7 2009 tylko proszę się nie śmiać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy w tym samochodzie w standardzie jest tylne światło przeciwmgielne ?? i gdzie ono się zapala i jak świeci ?

na desce mam przycisk przeciwmgielnego po włączeniu obok zegarów zapala się kontrolka światła przeciwmgielnego tylnego ale z tyłu nic się nie dzieje ????

wszystkie żarówki świecą poprawnie od stopu postojowe migacze i dwa białe cofania w tylnych lampach więc żarówki raczej OK

hmmm nic z tego nie rozumiem czy jest to światło z tyłu i gdzie się zapala ?

przemex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2011, 16:08   #2
chmielu 14
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-04-2011
Skąd: Górny ślask
Model: Galaxy
Silnik: VR6+LPG
Rocznik: 1997
Postów: 174
Domyślnie Odp: [[Mk7] Swiatło przeiwmgielne tylnie czy jest ?

jezeli dobrze pamietam to przeciw mgielny jest w zderzaku jedna niby lampka(odblask) i druga przeciwmglowa
chmielu 14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2011, 16:09   #3
przemex
ford::average
 
Avatar przemex
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 21-06-2011
Skąd: Poznań
Model: Mk7
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Postów: 71
Domyślnie Odp: [[Mk7] Swiatło przeiwmgielne tylnie czy jest ?

aaaa OK to muszę zerknąć przyznam się że nie sprawdzałem na dole nie patrzyłem tylko na lampy górne...
przemex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2018, 10:22   #4
glysy@wp.pl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-02-2012
Model: fiesta
Silnik: 1.6 diesel
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Brak światła przeciwmgielnego tył

Proszę o poradę odnośnie tylnego światła przeciwmgielnego. Generalnie włącza się kontrolka załączonego światła ale niestety tył nie świeci. Zdjąłem oprawkę sprawdziłem prąd i zero. Posprawdzałem bezpieczniki wszystkie Ok. Zamieniłem przekaźnik też bez zmian. Pytanie gdzie jeszcze sprawdzić przed udaniem się do elektryka. W przyszłym tygodniu przegląd i znając szczęście to nie przejdzie...
glysy@wp.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2018, 21:09   #5
whirl
ford::average
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 10-04-2017
Skąd: Nowy Sacz
Model: Ford Fiesta MK7 Titanium
Silnik: 1.4
Rocznik: 2008
Postów: 77
Domyślnie Odp: Brak światła przeciwmgielnego tył

Zrób pomiar pomiędzy napięcia na wyjściach żarówki z karoserią (masą) może gdzieś połączenie się poluzowało/pogorszyło, kolejna rzecz sprawdź czy faktycznie przekaźnik załącza się czyli posłuchaj czy "klika".
whirl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2018, 21:47   #6
glysy@wp.pl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-02-2012
Model: fiesta
Silnik: 1.6 diesel
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Brak światła przeciwmgielnego tył

Właśnie jak przełączyłem na światła mijania /drogowe to było słychać cykniecie . Ale ja włączyłem przeciwmgielne to już tego cyknięcia nie słyszałem. Mimo to kontrolka się zapaliła. Zrobię pomiary i zobaczymy. może coś się gdzieś naderwało.
glysy@wp.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2018, 22:08   #7
whirl
ford::average
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 10-04-2017
Skąd: Nowy Sacz
Model: Ford Fiesta MK7 Titanium
Silnik: 1.4
Rocznik: 2008
Postów: 77
Domyślnie Odp: Brak światła przeciwmgielnego tył

Właśnie zerknąłem na opis skrzynki bezpieczników w przedziale silnika i tam nie ma przekaźnika od przeciwmgielnych tylnych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., a nawet bezpiecznika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jest przekaźnik R10 i bezpiecznik F23 ale one są odpowiedzialne za przednie przeciwmgielne. W skrzynce bezpieczników w przedziale pasażerskim też nie ma bezpiecznika dla przeciwmgielnych tylnych tak przynajmniej manual fordowski pisze...
whirl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2018, 10:09   #8
Andrew530
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 08-08-2009
Skąd: Ostrzeszów
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2010
Postów: 11
Domyślnie Odp: Brak światła przeciwmgielnego tył

Cytat:
Napisał whirl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie zerknąłem na opis skrzynki bezpieczników w przedziale silnika i tam nie ma przekaźnika od przeciwmgielnych tylnych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., a nawet bezpiecznika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jest przekaźnik R10 i bezpiecznik F23 ale one są odpowiedzialne za przednie przeciwmgielne. W skrzynce bezpieczników w przedziale pasażerskim też nie ma bezpiecznika dla przeciwmgielnych tylnych tak przynajmniej manual fordowski pisze...
Pytanko.Poradziłeś sobie z tylnym przeciwmgielnym? Mam ten sam problem.
Andrew530 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2018, 23:24   #9
whirl
ford::average
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 10-04-2017
Skąd: Nowy Sacz
Model: Ford Fiesta MK7 Titanium
Silnik: 1.4
Rocznik: 2008
Postów: 77
Domyślnie Odp: Brak światła przeciwmgielnego tył

Cytat:
Napisał Andrew530 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanko.Poradziłeś sobie z tylnym przeciwmgielnym? Mam ten sam problem.
To musisz się spytać kolegi [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Ja bym zaczął od sprawdzenia czy żarówka się nie przepaliła, później zrobił pomiar napięcia na kablach zasilających żarówkę.
whirl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2020, 18:09   #10
kurczak610
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-09-2018
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 9
Domyślnie brak światła przeciwmgielnego tylnego

Witam, w mojej Fieście mk7 2011r. nie świeci tylne światło przeciwmgielne. W gniazdku do żarówki nie ma prądu, sprawdzałem 2 żarówki i obie nie świeciły, a kontrolka na desce rozdzielczej od tego światła była zapalona. Żarówki na pewno są sprawne, bo testowałem je na akumulatorze 12V.

Co może być nie tak? Jakiś bezpiecznik? Szukałem i nie znalazłem bezpiecznika do tego światła.
kurczak610 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.