Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-08-2018, 22:34   #1
fibeer
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 07-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 68
Domyślnie P2263 utrata mocy DW10C

Witam, w ciągu ostatniego miesiąca miałem dwukrotnie sytuację w swoim Mondeo mk4 lift, że podczas dosyć intensywnej jazdy na autostradzie z prędkościami ok 170-180 wyskoczył mi check engine oraz auto straciło drastycznie moc, włączył się tryb serwisowy. Za pierwszym razem z czytałem błąd i był to właśnie P2263 (w załączeniu sceern z forscan-a), po wyłączeniu silnika i ponownym włączeniu błąd znikał. Byłem z tym w serwisie Forda ale na komputerze im wyszło wszystko ok, mechanicznie też wg nich ok. Próbowali wywołać błąd podczas testowej jazdy ale im się nie udało. No ale koniec końców stwierdzili, że to raczej wina sprężarki i jak dobrze pamiętam zaworu ciśnienia doładowania (jak nie pomyliłem nazwy) no i polecili wymianę turba albo jego regenerację. Co myślicie o tym? Czy można by jeszcze coś zrobić przed tą regeneracją czy wymianą turbiny? Może ten zaworek? Tylko zastanawiam się dlaczego sami nie zaproponowali wymiany tego zaworka. Niestety nie znam się na tym i ciężko mi samemu coś stwierdzić. Może ktoś miał podobnie i rozwiązał problem.
Pozdrawiam
Tomek [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

fibeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2018, 07:25   #2
jaromar2
ford::beginner
 
Imię: Jarosław
Zarejestrowany: 22-02-2015
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Titanium S
Silnik: 2.0TDCI Powershift 136KM
Rocznik: 2010
Postów: 24
Domyślnie Odp: P2263 utrata mocy

Ten błąd moze pojawiać się z wielu powodów. Generalnie świadczy o tym, ze ustawienie zmiennej geometrii odbiegało od wartości wymaganej. Moze to być: zaworek n75, czujnik kopiowania turbo, zacinająca się gruszka przy turbo, zacinające się łopatki turbiny, nieszczelność w układzie podciśnienia, itd. Charakterystyczne jest to, ze bład pojawia się przy wysokich prędkościach. Oznacza to, ze w momencie najwyzszego obciążenia. Wtedy sztanga musi się cofnąć do pozycji 0, czyli takiej jak przy zgaszonym silniku (najnizsze doladowanie). Jesli w ciągu 3s nie osiagnie tego polozenia, wywali P2263. Sprawdzone na moim przypadku. U mnie wali błędem powyzej 160km/h.
__________________
"Nie każda morda pasuje do Forda"
jaromar2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2018, 14:36   #3
fibeer
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 07-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 68
Domyślnie Odp: P2263 utrata mocy

Ok, dzięki za super wyjaśnienie. Dam znać jak uda się zlokalizować problem i usunąć

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
fibeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2018, 13:38   #4
fibeer
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 07-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 68
Domyślnie Odp: P2263 utrata mocy

Póki co za namową znajomego kilka razy "przegoniłem" samochód na autostradzie no i za pierwszym razem pojawił mi się jeszcze ten błąd ale kolejne szybkie jazdy już bez błędu. Także póki co jest ok, bez błędu. Ponoć istnieje możliwość, że auto użytkowane tylko w mieście, nie na pełnym zakresie mocy może mieć takie problemy z turbiną bo zbiera się w niej nagar albo coś w tym stylu. Należy raz na jakiś czas wkręcić auto na wysokie obroty podczas jazdy aby turbina popracowała w pełnym swoim zakresie.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
fibeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2018, 14:09   #5
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: P2263 utrata mocy

To od zawsze wiadomo że jak turbina VNT to emerycja jazda jej zabójcą. Każdy z nas jak i TDI TDCI itp musi się wypierdzieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2019, 20:52   #6
fibeer
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 07-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 68
Domyślnie Odp: P2263 utrata mocy

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To od zawsze wiadomo że jak turbina VNT to emerycja jazda jej zabójcą. Każdy z nas jak i TDI TDCI itp musi się wypierdzieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to było chyba sedno problemu , bo odkąd parę razy się "wypierdział" na autostradzie to już ładnych kilka miesięcy jest spokój .

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
fibeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2019, 20:56   #7
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: P2263 utrata mocy

Cytat:
Napisał fibeer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to było chyba sedno problemu
Sadza zawala kierownice spalin i albo jest przeładowanie , albo niedoładowanie. To przegonienie to " [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2019, 21:00   #8
fibeer
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 07-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 68
Domyślnie Odp: P2263 utrata mocy

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sadza zawala kierownice spalin i albo jest przeładowanie , albo niedoładowanie. To przegonienie to " [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Haha no tak, a wystarczyło posłuchać tylko odpowdniej piosenki

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
fibeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2019, 21:06   #9
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: P2263 utrata mocy

Te kierownice to podstawowy temat na forum VW 1.9 TDI. Ile się tego naczytałem jeżdżąc "Gulfem" IV TDI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., choć nigdy nie miałem problemu, bo noga okrutnie ciężka, a Golf do dzisiaj śmiga w rodzinie po programie na oryginalnych gratach z przebiegiem ok 360 tys i 20 lat na karoserii .
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2019, 20:14   #10
fibeer
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 07-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 68
Domyślnie Odp: P2263 utrata mocy

No niestety, po wielu miesiącach spokoju, dzisiaj bo dłużej jeździe autostradowej odezwał się znowu check engine i utrata mocy. Dokadnie ten sam objaw co poprzednio, jakby odłączona turbina. Po dojechaniu do celu i godzinnym postoju, błędu już nie ma i auto jeździ bez żadnych problemów.
Samochód na pewno nie cierpi na eko driving, bo codziennie ma szybką i na wysokich obrotach jazdę autostradą do pracy. Żadnych innych niepokojących objawów nie ma. Zastanawiam się czy to czasem nie jakiś czujnik? Jakieś złe odczytu przy dłuższej jeździe na wysokich obrotach, obciążeniu? Może jakaś wskazówką będzie to, że widać jakby to działo w momencie gdzie po 1h szybkiej jazdy (150-170), zwalniam do jakiś 130 i wtedy nagle, bez jakiś oznak, pojawia się ten błąd. Przynajmniej tak było dzisiaj.
Wydaje mi się, że samo turbo jest ok, bo nie ma jakichkolwiek innych oznak, że coś się złego dzieje z czymkolwiek, obstawiam może jakiś czujnik.
Panowie, jaki by to mógł być czujnik, którym warto by się zainteresować? Może być powodem EGR czy DPF? Czy to zupełnie nie powiązane?
Pozdrawiam!

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
fibeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4 , tdci , turbina


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.