Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-09-2019, 06:05   #1
vegeta777
ford::beginner
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 05-02-2019
Skąd: Tychy
Model: Ford Modeo MK5
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 33
Domyślnie Wymiana modułu BCM

Witam mam pytanie do szanownych kolegów.

Zamierzam wymienić moduł BCM w swoim Mondeo MK5 i zastanawiają mnie następujące fakty.

1.Wiem że po wymianie konieczne jest programowanie kluczy aktualnie mam 2 oba orginalne zwykłe z grotem bez keyless oraz instrukcję jak to zrobić za pomocą Forscan (programing PATS)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
2.Czy po Wymianie wystarczy zaprogramować klucze i przepisać/przeprogramować Bcm pod te same kody/konfigurację auta ,posiadam pliki z mojego auta.
3.W razie niepowodzeń etc/itp gdy podłącze stary moduł auto będzie zachowywać się normalnie czy straci ustawienia Bcm i inne ??

vegeta777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2019, 07:47   #2
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,450
Domyślnie Odp: Wymiana modułu BCM Mondeo MK 5

Temat kluczyków jest owiany tajemnicą wiec wątpię aby ktoś udzielił ci tu rady. Forscanem z powodzeniem dopisuje sie klucze w starszych fordach np focus mk2, z nowszymi nie testowalem choć chodzą plotki że w fusionie tez sie da.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2019, 08:04   #3
vegeta777
ford::beginner
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 05-02-2019
Skąd: Tychy
Model: Ford Modeo MK5
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 33
Domyślnie Odp: Wymiana modułu BCM Mondeo MK 5

Domyślam się że jeśli chodzi o klucze to raczej nikt się nie dzieli informacją na której zarabia 😀 myślę że to postaram ogarnąć sobie sam bardziej mnie interesuje czy w przypadku podmiany bcmii i nie udanej próbie kodowania wystarczy wrócić na stary Bcmii i będzie wszystko działać.
vegeta777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2019, 10:45   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Wymiana modułu BCM Mondeo MK 5

Cytat:
Napisał vegeta777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.... instrukcję jak to zrobić za pomocą Forscan (programing PATS)...
Zalecam trochę uwagi przy czytaniu...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W tytule tego opisu jest taki "drobny" dopisek : "pre-2011 PATS"...
Czyli tłumacząc na polski: "dla aut sprzed 2011 roku".

Jeśli kolega ma Mondeo MK5 z 2010 roku - to gratuluję posiadania "mocno przeprototypowego" egzemplarza...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A na poważnie - nie ma opcji na programowanie PATS w MK5 "chałupniczymi metodami". Pomysł wymiany BCMi "pod domem" nie do zrealizowania bez posiadania bardzo zaawansowanych narzędzi.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2019, 10:57   #5
krystianen
FCP member
 
Avatar krystianen
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2013
Skąd: Poznań - Swarzędz
Model: Ford FOCUS MK3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM - POWERSHIFT
Rocznik: 2013
Postów: 664
Domyślnie Odp: Wymiana modułu BCM Mondeo MK 5

Cytat:
Napisał vegeta777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1.Wiem że po wymianie konieczne jest programowanie kluczy aktualnie mam 2 oba orginalne zwykłe z grotem bez keyless oraz instrukcję jak to zrobić za pomocą Forscan (programing PATS)
Nie zepniesz immo BCM ani nie dopiszesz kluczy. Wymagany dostęp online. Poza tym wyjecie BCM do najłatwiejszych rzeczy nie nalezy

Ostatnio edytowane przez krystianen ; 08-09-2019 o 19:33
krystianen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2019, 11:20   #6
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: Wymiana modułu BCM Mondeo MK 5

Cytat:
Napisał krystianen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymagany dostęp online.
nie nie jest wymagany dostęp taki . Można troszkę inaczej do tego podejść. Ale faktem jest ,że po wymianie BCM robiło się to w Fusionach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy

Ostatnio edytowane przez leszcz ; 08-09-2019 o 11:22
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2019, 13:30   #7
vegeta777
ford::beginner
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 05-02-2019
Skąd: Tychy
Model: Ford Modeo MK5
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 33
Domyślnie Odp: Wymiana modułu BCM Mondeo MK 5

Dziękuję za odpowiedzi.

Reasumując za pomocą Forscana nie jestem w stanie przeprogramować nowego Bcm ? Czy da się ale z rzeczy oczywistych nikt tu tego nie potwierdzi ??

Co do dostępu do bcma i jego podmiany aż tyle bym się nie obawiał może i jest mało miejsca ale dla chcącego nic trudnego..

Ktoś z was się może orientuje jak cenowo taka zabawa oprogramowania nowego Bcm bez zabawy w jego wymianę ??
vegeta777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2019, 14:09   #8
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Wymiana modułu BCM Mondeo MK 5

Cytat:
Napisał vegeta777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Czy da się ale z rzeczy oczywistych nikt tu tego nie potwierdzi ?? ...
Nie wiem co tu więcej można dodać??? Programowanie PATS w MK5 robi się albo dostępem online do serwerów Forda (ASO) przy pomocy oprogramowania firmowego FDRS albo "chińskimi maszynkami" (których nie używam i nie dociekam, które to robią w miarę poprawnie). Te ostatnie stosuje kolega leszcz - co powyżej zaznaczył...
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2019, 19:32   #9
krystianen
FCP member
 
Avatar krystianen
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2013
Skąd: Poznań - Swarzędz
Model: Ford FOCUS MK3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM - POWERSHIFT
Rocznik: 2013
Postów: 664
Domyślnie Odp: Wymiana modułu BCM Mondeo MK 5

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie nie jest wymagany dostęp taki . Można troszkę inaczej do tego podejść. Ale faktem jest ,że po wymianie BCM robiło się to w Fusionach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fakt sa inne metody bardziej skomplikowane niz dostep online
__________________
Fordplus.pl
IDS | GFDRS | UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
////// ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP //////

609 535 500 | krystian@fordplus.pl
krystianen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2019, 19:39   #10
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: Wymiana modułu BCM

nie nie jest to skomplikowane ale i z GFDRsem nie ma też problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.