Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Puma
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-10-2021, 19:47   #1
Agnieszka K
ford::amateur
 
Imię: Sławomir
Zarejestrowany: 25-10-2021
Skąd: Ruda śląska
Model: Puma
Silnik: 1000
Rocznik: 2021
Postów: 5
Domyślnie Charakterystyka pracy silnika

Witam wszystkich. Mam pume kupioną w czerwcu tego roku i do teraz przejechałam nią 3000 km. Powiem szczerze, że nie robiliśmy z mężem przed kupnem jazdy próbnej pumą "bo w sumie każdy zachwalał" ale po wyjeździe z salonu trochę nas zaniepokoiło ruszanie tym autem - mianowicie "bardzo duże wibracje" i głośna praca tego silniczka. Puma 95 km. Proszę, napiszcie jakie są Wasze odczucia jazdy tymi przepięknymi autkami.

Agnieszka K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2021, 06:51   #2
orbik1987
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 21-09-2020
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus/Fiesta
Silnik: 1.0 125/1.0 95
Rocznik: 2014/2020
Postów: 60
Domyślnie Odp: Charakterystyka pracy silnika

nie schodzić poniżej 1900 obrotów i wibracji nie będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
orbik1987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2021, 16:51   #3
Marek191
ford::beginner
 
Avatar Marek191
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus Kombi Mk2
Silnik: 1.8 TDCi 115 KM
Rocznik: 2007
Postów: 48
Domyślnie Odp: Charakterystyka pracy silnika

Ja mam wersję 1.0 125KM M6 i rzeczywiście wibrację są czasem odczuwalne przy ruszaniu. Zauważyłem że jak zimny albo gdy gwałtownie chcemy puścić sprzęgło/przydusić silnik to na początku lekko buntuje się np. pod górkę jak ruszamy. Rzeczywiście wyższe obroty pomagają ale nie zawsze. Ogólnie nauczyłem się ruszać by tego efektu nie było na codzień (niewielki gaz: 1.2-1.4 tys. obrotów i powoli puszczam sprzęgło. Tryb Eco też pomaga przy tym. Wydaje mi się że z czasem jak lekko "przypalone" + ułożone sprzęgło jest lepiej. Mam już >10 000 km

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Marek191 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2021, 18:58   #4
kosmik.ajdzi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2010
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo Vignale MK5FL
Silnik: 2.0 Ecoblue 190 A8
Rocznik: 2020
Postów: 46
Domyślnie Odp: Charakterystyka pracy silnika

Dostałem kiedyś zastępczego Focusa 1.0 EB i nie umiałem ruszyć bez wibrowania "na sprzęgle", tzn. umiałem ale trzeba było "przypiłować" 2tyś obrotów przy ruszaniu, a to raczej nie jest dobre dla sprzęgła. Pumę mamy w automacie i absolutnie żadnych wibracji nie ma, ale właśnie z powodu moich testów Focusa w manualu (i ruszania z wibracjami) byłem dużym przeciwnikiem tego silnika. Dopiero jak przyjechało do salonu demo Pumy z DCT to ten silnik pokazał mi swoją dobrą stronę. Także to chyba tak musi być...
kosmik.ajdzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2021, 17:09   #5
musso87
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 17-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Puma 2020
Silnik: 1.0
Rocznik: 2020
Postów: 85
Domyślnie Odp: Charakterystyka pracy silnika

Ja mam akurat wersję 155KM i te silniki lubią obroty. Podpowiedzi eco w którym momencie przerzucać bieg są wg mnie niedorzeczne.

Przy utrzymuwaniu zbyt niskich obrotow dochodzi do nieprzyjemnego buczenia, niszczenia silnika i większego spalania. Ale to tyczy się raczej większości jednostek, nie tylko 3 cylindrów.

Czy na jałowym biegu jest głośno i trzęsie karoserią? Jak silink jest ciepły powinienem być cichutki.

Co mówi dealer?
musso87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2021, 08:10   #6
Agnieszka K
ford::amateur
 
Imię: Sławomir
Zarejestrowany: 25-10-2021
Skąd: Ruda śląska
Model: Puma
Silnik: 1000
Rocznik: 2021
Postów: 5
Domyślnie Odp: Charakterystyka pracy silnika

Ogólnie to na biegu jałowym silinika praktycznie nie słychać, wibracje występują tylko podczas ruszania ( gdy da sie trochę wiecej gazu). Staramy sie ruszac prawie bez dodania gazu ale to i tak jest denerwujące. Oczywiscie nie wspomne o wibracjach i buczeniu podczas jazdy na nizszych obrotach np do 1700 obr. Dealera jeszcze nie odwiedziłem bo sprzedający zapewniał mnie ze to sie wyciszy przy przebiegu ok 3 tyś km, my mamy juz prawie 4 tyś i wg mnie nic sie nie zmieniło.
Agnieszka K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2021, 07:47   #7
orbik1987
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 21-09-2020
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus/Fiesta
Silnik: 1.0 125/1.0 95
Rocznik: 2014/2020
Postów: 60
Domyślnie Odp: Charakterystyka pracy silnika

Nic się nie wyciszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nowy ecoboost (2020/2021) ma inna charakterystykę niż stary (focus 2014). Ten starszy jest cichszy w zakresie 1500-1900 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
orbik1987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2021, 19:07   #8
kosmik.ajdzi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2010
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo Vignale MK5FL
Silnik: 2.0 Ecoblue 190 A8
Rocznik: 2020
Postów: 46
Domyślnie Odp: Charakterystyka pracy silnika

Cytat:
Napisał Agnieszka K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiscie nie wspomne o wibracjach i buczeniu podczas jazdy na nizszych obrotach np do 1700 obr.
To są za niskie obroty dla tego silnika, nie ma co schodzić poniżej 1800-2000. W takich chwilach tęsknię za starym 1.5 Ecoboost, który jechał z każdych obrotów, nigdy się nie telepał (bo miał cztery gary...) i palił dokładnie tyle samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Agnieszka K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dealera jeszcze nie odwiedziłem bo sprzedający zapewniał mnie ze to sie wyciszy przy przebiegu ok 3 tyś km, my mamy juz prawie 4 tyś i wg mnie nic sie nie zmieniło.
Ciekawe z jakiego powodu to by się miało "wyciszyć" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kosmik.ajdzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2021, 19:42   #9
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Charakterystyka pracy silnika

Choć nie powinienem sie wypowiadać nie użytkując wspomnianego silnika, jednak mam w pamięci Skode z motorem R3.
Przy ruszaniu stanowczo trzeba było dodawać gazu, w przeciwnym razie wchodził na obroty telepiąc sie jak pralka Frania z minionego wieku, dodatkowo był dla ucha niemiły klank motoru, coś w stylu silnika 2t ze zle dobraną mieszanką paliwa. Silnik dobrze pracował na wyższych obrotach i naprawdę miał rozsądne spalanie.

Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 03-11-2021 o 21:10
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2021, 19:15   #10
musso87
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 17-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Puma 2020
Silnik: 1.0
Rocznik: 2020
Postów: 85
Domyślnie Odp: Charakterystyka pracy silnika

Sławomir, jeździłeś testową Pumą?
Może lepiej poprosić o ponowna jazdę próbną..

Mnie denerwuje smród spalin po nocce, ale to inny temat. Nic nie telepie, a jakby tak było to bym się mocno zdenerwował. Poza tym nie katuje się tej benzyny w obrotach 1000-1800. Od 2000 - 3500rpm jest eco, cicho i nie buczy.
musso87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.