Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2021, 20:45   #1
kSmuk
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 26-10-2021
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy WA6
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie nowe sprzęgło bierze bardzo wysoko

Witam serdecznie,

pozwoliłem sobie założyć nowy temat, ponieważ nie znalazłem informacji odnośnie podobnego problemu na forum.

Od trzech miesięcy jestem posiadaczem Forda Galaxy 2.0 TDCi z manualną 6-biegową skrzynią biegów (rocznik 2008). Samochód kupiłem z wykończonym sprzęgłem i dwumasowym kołem zamachowym. Nie stanowiło to dla mnie żadnego problemu.

Tydzień temu zabrałem się za wymianę tych elementów. Na znanym portalu aukcyjnym zakupiłem cały zestaw sprzęgła dedykowany podobno do tego samochodu (sprzedawcy przesłałem numer VIN).
Zastosowane zostały następujące komponenty:
- Koło dwumasowe LUK (415031810)
- Tarcza z dociskiem STATIM (100.688)
- Wysprzęglik NTY (NWS-FR-018)

Niestety po zmontowaniu wszystkiego i odpaleniu pojazdu okazało się że sprzęgło bierze bardzo wysoko (około 2 cm od góry) oraz ślizga się przy przyspieszaniu na czwartym biegu wzwyż.

Sprzęgło zostało dobrze odpowietrzone przy pomocy pompy do odpowietrzania układów hamulcowych. Zarówno dwumasowe koło zamachowe jak i docisk sprzęgła zostały dobrze odtłuszczone. O podmianie elementów nie ma mowy, gdyż wszystko montowałem samemu we własnym zakresie.

Co może być przyczyną błędnego działania sprzęgła? Czy to możliwe, żeby któryś z elementów, mimo że był dobierany po VINie nie pasował do tego samochodu? Pewnie skończy się to na ponownym demontażu skrzyni i wymianie elementu tylko pytanie który z nich i dlaczego jest wadliwy? Na logikę obstawiam za szeroki wysprzęglik, ale tak jak pisałem wszystko było dobierane pod konkretny model.

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tej zagadki.

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam,
Konrad

kSmuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2021, 17:45   #2
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: nowe sprzęgło bierze bardzo wysoko

Dokładnie jeszcze raz trzeba odpowietrzyć, nie przyrządem, ale wciskając pompę, pedał do podłogi i upuszczając płyn z wysprzęglika, będzie na pewno z powietrzem. To wszystko x 10 lub więcej i będzie dobrze.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2021, 11:04   #3
kSmuk
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 26-10-2021
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy WA6
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: nowe sprzęgło bierze bardzo wysoko

Spróbowałem odpowietrzyć jeszcze raz jak Pan doradził, niestety nic to nie dało. Dalej sprzęgło bierze bardzo wysoko i ślizga się.

W poniedziałek prawdopodobnie będę wyciągał skrzynię. Zamówiłem jeszcze raz nowy wysprzęglik oraz nowy docisk (tym razem innej firmy od innego sprzedawcy). Mam nadzieję że ponowna wymiana rozwiąże problem definitywnie.
kSmuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2021, 18:49   #4
Mondus 1985
ford::average
 
Avatar Mondus 1985
 
Imię: Zenobiusz
Zarejestrowany: 26-07-2015
Skąd: Śrem
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 62
Domyślnie Odp: nowe sprzęgło bierze bardzo wysoko

Nie zaufałbtm Statim... Luk załatwi problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mondus 1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2021, 21:30   #5
kSmuk
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 26-10-2021
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy WA6
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: nowe sprzęgło bierze bardzo wysoko

Demontaż skrzyni i wymiana wysprzęglika na inny rozwiązała problem.
Co prawda oba wysprzęgliki były na pierwszy rzut oka tej samej wysokości, jednak tulejka centralna (ta na której porusza się łożysko wysprzęglika) była w tym uprzednio zamontowanym elemencie o prawie 4 mm wyższa i szersza co wywierało delikatny nacisk na docisk sprzęgła (słoneczko). W nowym wysprzęgliku ta tuelejka jest zarówno węższa jak i krótsza.

Zmarnowanie 8 godzin roboty, ale człowiek uczy się na własnych błędach (w tym wypadku by nie ufać sprzedawcom z Allegro).
kSmuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.