Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2021, 17:58   #11
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,289
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost 5 barów sprężania na 1 cylindrze

Cytat:
Napisał Pakuli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pęknięty blok
Pęknięta tuleja bloku czy jedno i drugie?

Odezwij się do @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , zjadł zęby na tych jednostkach a przy okazji i ja się naoglądałem.
Cieszę się bardzo że wybrałem tdci, choć i one nie są bez błędów.
Z drugiej strony Krzysiek też ma 1.6 eb, dba, jak trzeba to potrafi go pogonić i nic się nie dzieje (odpukać).
Dedykowany olej oraz jego interwał to podstawa, w/g producentów i ekspertów oleje 0W20 lub 5W30 zapobiegają zjawisku l.s.p.i ale ludzie są "mondrzejsi".
Akcje serwisowe oprócz ich docelowego kierunku też pewno "łatają" inne babole (tu też trochę mojej teorii). Np ta na chłodzenie (jeśli nie ma to warto nawet we własnym zakresie zrobić) czy poślizg sprzęgła powodują że turbo nie pompuje tak na zakresach 1500-2000, a przynajmniej na małych biegach podczas dużego obciążenia silnika gdzie zjawisko l.s.p.i występuje, a ludzie i tak jeżdżą na chipy.

Jutro jedziemy zawieźć blok do tulejowania i prawdopodobnie zamknięcia oraz głowicę do planowania.

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dają gwarancję
Tak, i frytki do tego.
Jak wiadomo są zakłady i zakłady, jedni zauważą że pęknięty jest blok i nie chcą dalej iść, drudzy pakują nowe tuleje i bujaj się.


Ostatnio edytowane przez dzwiedziu ; 26-11-2021 o 18:05
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2021, 19:47   #12
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost 5 barów sprężania na 1 cylindrze

Cytat:
Napisał dzwiedziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, i frytki do tego.
ja o tych frytkach wiem. ale forum mnie zabije za to, że trupa obnażam.
frytki i keczup.

ja mówię, ja bym to padło zmienił na coś, do czego nie trzeba zaglądać latami ale każdy ma swoje fanaberie.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2021, 21:01   #13
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,361
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost 5 barów sprężania na 1 cylindrze

Cytat:
Napisał dzwiedziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z drugiej strony Krzysiek też ma 1.6 eb, dba, jak trzeba to potrafi go pogonić i nic się nie dzieje (odpukać).
podobnie jak i ja. ostatnie 130 tysięcy km zrobione tym niby trupem który miał stanąć w płomieniach a jednak lane 5W-30 (co 12 tysięcy km) i jednak jeździ.
A jeździ tak że wciąż czekam kiedy mi dadzą zakaz jazdy bo na te papiery z sądu jednak czekam i czekam :-P

Ale drugi raz, w dzisiejszych czasach chyba używki bym nie kupił chyba że od takiego wariata jak ja co to trzyma wszystkie rachunki i wkłada nie mniej niż 15 000zl rocznie w utrzymanie samochodu.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2021, 21:52   #14
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost 5 barów sprężania na 1 cylindrze

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podobnie jak i ja. ostatnie 130 tysięcy km zrobione tym niby trupem który miał stanąć w płomieniach a jednak lane 5W-30 (co 12 tysięcy km) i jednak jeździ.
A jeździ tak że wciąż czekam kiedy mi dadzą zakaz jazdy bo na te papiery z sądu jednak czekam i czekam :-P
znowu przepraszam pie....sz glupoty

nikt nie napisał, że na 2 miliony silników ma zdechnąć 2 mln

seicento 1.1 mpi

powiedz mi, czy znajdziesz kogoś w polsce, komu pękł blok ? te fire robią po pińcet tysięcy. komuś pękł ? nie było wady.

u ciebie jest wada, ale to nie znaczy, że każdemu wybuchnie, ludzie, czy to jest takie trudne

statystycznie mężczyzna jest inteligentniejszy od kobiety ale normalnie, żaden facet nie wie co to znaczy

i tu myśl. silnik zostaw w spokoju. pęknie to pęknie. ford
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2021, 07:32   #15
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,361
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost 5 barów sprężania na 1 cylindrze

Statystycznie idąc z psem na spacer mamy po 3 nogi.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2021, 08:56   #16
Pakuli
ford::beginner
 
Imię: Kazimierz
Zarejestrowany: 10-08-2021
Skąd: Lublin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0eb
Rocznik: 2014
Postów: 36
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost 5 barów sprężania na 1 cylindrze

Gość który mi to rozbierał twierdzi, że po tej akcji nie będzie problemów i żeby jeździć bo reszta silnika w fajnym stanie.

Samochód jest po akcji serwisowej związanej z chłodzeniem, więc myślałem, że opcje przegrzania silnika mam już za sobą. W dodatku, że staram się cały czas kontrolować temp. płynu. Chociaż mam wrażenie, że pokazuje on bardziej temperature na zewnątrz niż płynu. Wskazówka wędruje na swoje miejsce po przejechaniu już jakichś 2-3km.

A forda kupiłem właśnie po to aby nie ładować w niego 10tys. rocznie mając nauczkę po poprzedniku (bmw e91)

No nic. Mam chwilę czasu na przemyślenia co z tym fantem zrobić - sprzedać to dalej czy łudzić się czy nic mi się nie spieprzy przez kolejne 100tys. km
Pakuli jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2021, 09:10   #17
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost 5 barów sprężania na 1 cylindrze

Myślisz że skąd wzięło się: "ford ****o wort"?
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2021, 09:16   #18
Pakuli
ford::beginner
 
Imię: Kazimierz
Zarejestrowany: 10-08-2021
Skąd: Lublin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0eb
Rocznik: 2014
Postów: 36
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost 5 barów sprężania na 1 cylindrze

Najlepsze jest to, że wszyscy siedzicie w fordach i tak na niego narzekacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W takim razie co was trzyma przy tych autach? Ja naprawdę lubię swoją foke. Gdyby nie fakt pękniętej tulei to możliwe, że byłby to jeden z lepszych samochód które miałem. Ale jak ma mnie ta sz***a tak bić po kieszeni to chyba odpuszczę temat
Pakuli jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2021, 11:03   #19
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost 5 barów sprężania na 1 cylindrze

Bo nic innego w takich pieniądzach nie było (szukałem 3 miesiące). Po prostu wziąłem to co było. Czy bym kupił drugi raz? Nie.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2021, 11:49   #20
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost 5 barów sprężania na 1 cylindrze

Cytat:
Napisał Pakuli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najlepsze jest to, że wszyscy siedzicie w fordach i tak na niego narzekacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W takim razie co was trzyma przy tych autach?
mnie nic nie trzyma.
obiecałem na forum kiedyś, że stąd odejdę jak zezłomuje mk1. ale jeździ, doinwestowana, dziur w karoserii od rudej nie ma, więc jeszcze muszę się tu pomęczyć

a czemu kupiłem ? jechałem do rajchu w 2013 po auto. toyotę albo hondę. no i przyjechałem z braku laku fordem. ot cała filozofia.

na szczęście chociaż zetec japoński jest
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.