Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-12-2021, 11:36   #131
forlorn
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 10-07-2013
Skąd: Załęże (małopolskie)
Model: Fokus MK1 kombi, Focuk MK3 Kombi
Silnik: 1.6 16v/ 1,6 TDCi
Rocznik: 2000/2013
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ile przejeżdzacie km na pełnym baku?

Cytat:
Napisał potraff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli jeździsz jak benzyną, wolnossącą, to może to jest powód.
Dieselem się jeździ na niskich (w miarę) obrotach, zmienia biegi przy 2-2,5 tys obrotów itd.
Dlaczego dziś tankujesz? Ja bym spróbował pojechać do końca (no w sensie do rezerwy i też na niej zrobił z 50km).
zmieniam biegi przy 2tys obrotów max 2,5 tak jak piszesz. Żadnych szaleństw.
W zasadzie nie ma znaczenia kiedy zatankuje bo z proporcji wyliczę ile pali na 100km ale ok, może zatankuję jutro. jak by nie było na bank napiszę tutaj jakie spalanie. PS auto nie kopci, nic nie szrpie, silnik ładnie pracuje, komp żadnych błedów nie podaje, teoretycznie wszytko ok ale wskazówka paliwa zapiernicza w dół że hej, więdzy 3/4 a pół baku spadła w około 100km...

forlorn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2021, 11:56   #132
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: Ile przejeżdzacie km na pełnym baku?

Cytat:
Napisał forlorn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzisaj chwila prawdy, mam delikatnie ponad ćwierć baku obecnie i przejechane jakieś 505km więc pali sporo, nie wiem jak mozna przejechać 800km na baku...
coś jest skopane tylko co?? aha komputer pokazuje średnia 5,3l/100km i że do tankowania pozostało 300km ale tam jest już ćwierć baku więc moim zdaniem jest tam paliwa na max 100 może 150km.
Dzisiaj tankowanie może zsrobię fotki jak mi sie uda to wrzucę. Cholera Panowie naprowadźcie mnie co może być... PS to mój pierwszy diesel i pali więcej niż mpoj mk1 w benzynie :/
stwierdzać ile pali tylko po wskazaniach wskaźnika to jakieś nieporozumienie.
Zatankuj, policz i będziesz wiedział. Kolejna sprawa to koła. Jaki przelicznik w kompie a jakie załozone, jak napompowane itd. (nie pisz, teraz nie ważne, ważne przy liczeniu spalania i czy 100km w realu to to samo co w/g licznika? itd. itp.)
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2021, 07:31   #133
forlorn
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 10-07-2013
Skąd: Załęże (małopolskie)
Model: Fokus MK1 kombi, Focuk MK3 Kombi
Silnik: 1.6 16v/ 1,6 TDCi
Rocznik: 2000/2013
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ile przejeżdzacie km na pełnym baku?

Slawko chyba masz rację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z resztą dziękuję wam wszytkim za podpowiedzi.
Sprawa ostatecznie wygląda tak:
do zapalenia się rezerwy zrobiłem 731km (nie wiem jaki mam bak w moim MK3) dojechałem jeszcze do 756km i tankowanie po sam korek. Weszło 41 litrów, wyliczyłem że spalanie to 5,4l (całkiem mało) komputer pokazywał że do "konca" mogę zrobic jeszcze ok 94km (tego sprawdzał nie będę).
Musze sie jeszcze sporo oi tym samochodzie nauczyć. spalanie 5,5l/100 biorę w ciemno ale i tak jeszcze pokuszę się o przeczyszczenie wtrysków. Dajcie znać czy to co napisałem to wg Was jest dobry wynik. Jak już wcześniej pisałem, spokojna jazda głównie do pracy 20km w jedną stronę po wioskach i drodze powiatowej, żadnych szlaństw. Pozdrawiam!!!
forlorn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2021, 08:03   #134
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: Ile przejeżdzacie km na pełnym baku?

bak masz 53l (FF3), zatankowałeś 41 więc zostało ok 12l do suchego baku ale tak nigdy nie jeździmy.
Cytat:
Napisał forlorn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
komputer pokazywał że do "konca" mogę zrobic jeszcze ok 94km (tego sprawdzał nie będę).
i to by się zgadzało, bo zużyłbyś ok 6l paliwa, zostało by jeszcze z 6, ale to chyba za mało, bo ta ilość w "zakamarkach" baku by się "ukryła".
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2021, 08:54   #135
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Ile przejeżdzacie km na pełnym baku?

Cytat:
Napisał forlorn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
komputer pokazywał
Ok a ile komp pokazywał spalania?
Ja w ff mk4 mam zakłamanie o ok 0,5/100km na minus.
A w mondeo mk4 miałem zaś praktycznie to samo z kompa, co z pod dystrybutora.

Możliwe, że to zakłamanie spalanie bierze się właśnie, z tej ukrytej rezerwy. No bo skoro w baku zostaje paliwa na prawie 100km, to byłaby ta różnica. Tak mi się wydaje.
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2021, 09:03   #136
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Ile przejeżdzacie km na pełnym baku?

Cytat:
Napisał potraff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możliwe, że to zakłamanie spalanie bierze się właśnie, z tej ukrytej rezerwy.
Nie ogarniam w jaki sposób doszedłeś do takich wniosków? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2021, 09:06   #137
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: Ile przejeżdzacie km na pełnym baku?

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok a ile komp pokazywał spalania?
-->
Cytat:
Napisał forlorn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aha komputer pokazuje średnia 5,3l/100km
Bump:
Cytat:
Napisał potraff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja w ff mk4 mam zakłamanie o ok 0,5/100km na minus.
można to skorygować w ustawieniach licznika bez komputera. Gdzieś byl taki temat jak to wyliczyć i co ustawić.


Jest taka funkcja, chyba AFE, w testowym menu. Standardowo ustawiona na 1000 i można to korygować +-
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2021, 10:42   #138
forlorn
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 10-07-2013
Skąd: Załęże (małopolskie)
Model: Fokus MK1 kombi, Focuk MK3 Kombi
Silnik: 1.6 16v/ 1,6 TDCi
Rocznik: 2000/2013
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ile przejeżdzacie km na pełnym baku?

u mnie pokazuje średnio 5,2 - 5,3 - z testu wyszło 5,4l. Poczytam później czy da się to skalibrować. A mo ze lepiej nic nie ruszać?? latem może ta rozbierzność będzie mniejsza, inne opony (obecnie mam 16" barum 205/55) no i inna temperatura na zewnątrz.
Kolejna ciekawa rzecz to fakt że to auto się nie nagrzewa do 90st. mój stary benzyniak MK1 po 8km na idealnie 90st i ani drgnie a ten (mk3) jak mu pasuje....
forlorn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2021, 10:44   #139
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: Ile przejeżdzacie km na pełnym baku?

Cytat:
Napisał forlorn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolejna ciekawa rzecz to fakt że to auto się nie nagrzewa do 90st.
wyłącz klimę, wtedy zamkną sie żaluzje i szybciej i stabilniej sie nagrzeje
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2021, 13:09   #140
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Ile przejeżdzacie km na pełnym baku?

Cytat:
Napisał forlorn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolejna ciekawa rzecz to fakt że to auto się nie nagrzewa do 90st. mój stary benzyniak MK1 po 8km na idealnie 90st i ani drgnie a ten (mk3) jak mu pasuje....
Bo diesel (zwłaszcza ten 1.6 TDCI) jest dużo efektywniejszy energetycznie więc mniejsze straty ciepła to wolniejsze rozgrzewanie.
hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.