Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2021, 22:19   #1
rafalxfiles
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-05-2018
Skąd: Lubań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 53
Domyślnie Wymiana Panewek DW10C

Witam,
Silnik 2.0 TDCi DW10C
Czy może mi ktoś napisać czy żeby wymienić panewki od spodu wystarczy zdjąć tą czarną miskę olejową.. czy trzeba coś tam jeszcze rozkręcać rozłączać np. skrzynie biegów ???
Czy może się nie da??

rafalxfiles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2021, 08:10   #2
Mariusz.S
ford::average
 
Avatar Mariusz.S
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-06-2012
Skąd: Mrągowo
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 DW10C
Rocznik: 2014
Postów: 97
Domyślnie Odp: Wymiana Panewek DW10C

Nie dawno wyciągałem ułamaną końcówkę bagnetu.
Musisz wymontować pompę oleju.
W załączeniu zdjęcie podglądowe, z forum Citroena.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg pompa oleju.jpg (45.0 KB, 135 wyświetleń)
Mariusz.S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2021, 09:51   #3
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Wymiana Panewek DW10C

Z jakiego powodu chcesz wymieniać panewki ?

Bo jeżeli ze zbyt niskiego ciśnienia oleju, to sama wymiana panewek nic nie daje, roboty dużo, a skutek żaden.

W takim przypadku szlifuje się wał korbowy na pierwszy podwymiar, zakłada się nowe wszystkie panewki, korby i główne, nową pompę olejową, i ciśnienie jest jak w nowym silniku.

A jeżeli wymiana, że już taki luz mają, że można to usłyszeć, to wymiana panewek nic tu nie pomoże pytasz, sam się za wymianę nie bierz, bo jeżeli się pytasz, to nie masz wiedzy.

Ostatnio edytowane przez Jaryska ; 26-02-2021 o 09:55
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2021, 17:41   #4
rafalxfiles
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-05-2018
Skąd: Lubań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 53
Domyślnie Odp: Wymiana Panewek DW10C

Oj tam zaraz nie mam wiedzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To że nie robię tego na codzień to nie znaczy, że nie mam wiedzy..
Na pewno nie mam wprawy, ale wiedzę mam ..
Ciśnienie oleju jest oki, jakaś chyba mi podstukuje.. i muszę ocenić straty zanim podejmę decyzje co robić dalej..
rafalxfiles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2021, 18:53   #5
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Wymiana Panewek DW10C

Panewka korba nie stuka, jak się dodaje gazu, jest cicho.
Słychać ją dopiero, jak bez gazu silnik schodzi z dużych obrotów, do wolnych.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2021, 23:07   #6
rafalxfiles
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-05-2018
Skąd: Lubań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 53
Domyślnie Odp: Wymiana Panewek DW10C

To co stuka na wolnych obrotach jak się silnik rozgrzeje i przy przyspieszaniu??
Ogólnie napisze dokładnie co mi się nie podoba:
Dziwne dźwięki z silnika zaczęły się jak były mrozy po -15.
Ogólnie jak się silnik rozgrzeje to gdy go przygazuje w miejscu to schodząc na niskie obroty to kuleje chwile (nierówno chodzi)..
Ma moc, jeździ normalnie ale przy przyspieszaniu silnik stuka, na obrotach jałowych też jakby od czasu do czasu coś sobie dzwoni.
Początkowo podejrzewałem wtryski.. test przelewowy oki, wszystko równo,
Jako że regeneracje robiłem 1.5 roku temu i 3 z 4 wtrysków miały wymieniane tylko przelewy pomyślałem, że może któraś końcówka się zacina..
Mam taki 5 wtryskiwacz sprawny, więc po kolei wkładałem go do kolejnych cylindrów.. bez efektu więc stwierdzam że to nie wtryski..
Jako, że na zimnym silniku auto nie kuleje.. zaślepiłem na próbę EGR - bez zmian.
Ogólnie po ruszeniu wtrysków i skasowaniu dawek.. auto oszukuje ze wskazaniami i na jałowym biegu pokazuje mi spalanie 0.3l/h a powinno 0.5l/h i też bardzo mocno oszukuje na średnim spalaniu.. spalanie mam ok. 6.8-7.0 l a pokazuje 4.2-4.5l
Podejrzewałem panewki ponieważ wymieniłem olej z filtrem.. (jeszcze nie był jego czas ale nie zaszkodzi) i w oleju znalazłem opiłki niemagnetyczne srebrne (aluminium).
Ogólnie po wymianie oleju jak go odpaliłem i zanim filtr nabrał oleju to było to stukanie słychać jakby chwile i zaraz jak się zbudowało ciśnienie to ucichło..
Panewki są oki, wczoraj właśnie sprawdzałem, ogólnie korba nie ma raczej żadnych luzów.. ale jak kręce wałem korbowym to w jednym miejscu występuje takie metaliczne puknięcie (zawsze w tym samym) jest to kawałek dalej jak 1 i 4 tłok zejdzie do dołu i zaczyna wracać.. ale nie w momencie gdy nawraca tylko chwile później..
Rękami próbowałem nie wydaje mi się żeby któryś tłok miał jakieś luzy.. cylindry od dołu też wyglądają oki.
Pytanie skąd te opiłki ?? Z turbo ??? Z tłoka ?? Są jakieś inne możliwości ??
Jeszcze dodam że silnik nie bierze oleju..

P.S. żeby dostać się do panewek trzeba zdjąć drugą miskę olejową.. taką alu.. a do niej jest przykręcona sprężarka klimatyzacji więc trzeba zrzucić pasek wielorowkowy (klucz 15) i odkręcić kompresor klimatyzacji bo pod jego mocowaniem jest ukryta jedna śruba.. dzisiaj jak będę składał to porobię zdjęcia.. ogólnie nic skomplikowanego ale troche trzeba się nagrzebać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


ą miskę bo plastik jakis tam zasłania, a żeby zdjać druga trzeba zdjąć kompresor klimatyzacji... to dla potomnych..

Ostatnio edytowane przez rafalxfiles ; 27-02-2021 o 10:09
rafalxfiles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2021, 10:35   #7
rafalxfiles
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-05-2018
Skąd: Lubań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 53
Domyślnie Odp: Wymiana Panewek DW10C

Dodam jeszcze, że przy dużych mrozach miałem taki objaw jak zdejmowałem nogę z gazu.. to auto tak jakby sobie samo jeszcze chwile gaz trzymało.. i dopiero po chwili 2 sek zaczynało hamować silnikiem.. wcześniej tego nie było..
rafalxfiles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2021, 12:25   #8
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Wymiana Panewek DW10C

Luzy zaworowe sprawdzałeś?
darmodziej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2021, 16:27   #9
rafalxfiles
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-05-2018
Skąd: Lubań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 53
Domyślnie Odp: Wymiana Panewek DW10C

Nie luzów zaworowych nie sprawdzałem, to chyba trzeba kolektor zdejmować wtryski itp?? Dzisiaj będe turbine ogladał, jak złoże dół silnika.. i będe myślał co dalej.. napewno luzy zaworowe będą kolejne.. ale to już robota na kolejny weekend bo nie mam czym do pracy jeździc..
rafalxfiles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.