Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2021, 18:09   #21
mareckisoahc
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 26-07-2020
Skąd: Stalowa Wola
Model: Focus
Silnik: 2.0L Duratorq CR TC
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie Odp: silnik nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu

Wczoraj miałem ten właśnie problem Silnik nie chciał się wyłączyć i potwierdzam przyczynę czyli pompka spryskiwaczy zalewa złącze C6 w BCM.

Zamierzam wymienić pompkę na nową i tu pojawia się pytanie:

Którą wybrać żeby problem się nie powtórzył?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

mareckisoahc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2021, 18:40   #22
Fitch82
ford::average
 
Avatar Fitch82
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 05-05-2016
Skąd: Zamość
Model: Ford Focus MK3 Titanium
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM
Rocznik: 2012
Postów: 94
Domyślnie Odp: silnik nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu

Czy to zlacze C6 mozna sprawdzic bez problemu bez odłączania aku czy konieczne jest odłączenie go?
Fitch82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2021, 19:00   #23
mareckisoahc
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 26-07-2020
Skąd: Stalowa Wola
Model: Focus
Silnik: 2.0L Duratorq CR TC
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie Odp: silnik nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu

Cytat:
Napisał Fitch82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy to zlacze C6 mozna sprawdzic bez problemu bez odłączania aku czy konieczne jest odłączenie go?
U mnie sposobem na wyłączenie silnika było wypięcie wtyczki obok C5, bodajże całego zasilania BCM ale później komputer głupiał i ponowne włączenie silnika i tak wymagało odłączenia akumulatora
http://1000.interblock.pl/IMG_20210217_184422.jpg
(widać na zbliżeniu)

Ostatnio edytowane przez mareckisoahc ; 25-02-2021 o 18:29 Powód: Błędy we wpisie mogą wprowadzać w błąd
mareckisoahc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2021, 18:16   #24
mareckisoahc
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 26-07-2020
Skąd: Stalowa Wola
Model: Focus
Silnik: 2.0L Duratorq CR TC
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie Odp: silnik nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu

Pompka Metzger taki sam badziew albo i gorsza bo za niska i nawet nie można porządnie zamocować do zbiornika no i tak samo cieknie.
Link do filmiku zaraz po zamontowaniu, na początki filmiku (11/12 sekunda) widać jak daje bokiem pod pokrywą pompy (pokrywa z przyłączem)

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Uszczelniłem narazie styki lakierem ale to kolejna prowizora...

A swoją stroną to nie mam pojęcia jak może się przeciskać stamtąd aż do C6 na BCM. Na filmie widać tylko dwa kabelki i to nie w osłonce nawet.
No chyba że już ktoś tam kiedyś pchał ręce i tak zostawił a nie zadał sobie trudu żeby zaopiekować się złączem C6

Ostatnio edytowane przez mareckisoahc ; 25-02-2021 o 18:37
mareckisoahc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2021, 10:13   #25
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: silnik nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu

Jak dla mnie to ten płyn przy wtyczce spływa bo ilość płynu która "wchodzi" jest zbyt wysoka (plus ciśnienie) i "część" wypływa z powrotem.

Coś czuję, że w weekend będzie ponowne sprawdzanie, tym bardziej że i tak muszę aku odłączyć aby go podładować (auto większość czasu stoi niż jeździ)
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2021, 20:02   #26
mareckisoahc
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 26-07-2020
Skąd: Stalowa Wola
Model: Focus
Silnik: 2.0L Duratorq CR TC
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie Odp: silnik nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu

Tak czy siak pompa powinna być szczelna a już przeciek na złącza i dalej po kablach to już całkowicie nie dopuszczalne... konstruktorzy i wykonawcy dali d.. i tyle! Różne auta miałem (nacieki spod przedniej źle wklejonej szyby itp) ale takich ciekawostek nigdy. Maksymalna tandeta od początku do końca A już przepychanie płynu przez kable w żyle to już paranoja i to prosto na cały komputer od sterowania...

Ja zakleiłem nową pompę od strony wtyczki lakierem do paznokci. Z drugiej strony przeciąłem kable i zrobiłem połączenie na konektory (zwykłe wsuwki) i byle jak zaizolowałem jak ma przeciekać niech leci bokiem pod auto. Zastanawiałem się jeszcze nad dziurką, żeby nawiercić i niech se leci bo i tak cieknie i ... Ale już mi się nie chciało grzebać..

Pozostaje kontrola złącza C6 co jakiś czas i zobaczymy
Dopóki nie znajdę porządnej pompy, nikt na forum nie odpowiedział która taka może być. Ja też nie będę kupował dziesiątek pomp i sprawdzał. Ta niby nowa oryginalna tak samo prowizorycznie nalane więcej materiału na styki Już lepszy (pewniejszy ) ten mój nieszczęsny lakier
mareckisoahc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2021, 18:25   #27
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: silnik nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu

wiesz co jest najgorsze?
że w każdej marce są takie "zabawy".
W Focusie się już przyzwyczaiłem do odnajdywania takich małych bubli.
a tu kleju za mało, a tu coś nie łączy, a tu przecieka, a tu też cieknie.
Na szczęście większość tych usterek można naprawić we własnym zakresie. nawet jeśli potrzeba dokupić części.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2021, 20:16   #28
mareckisoahc
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 26-07-2020
Skąd: Stalowa Wola
Model: Focus
Silnik: 2.0L Duratorq CR TC
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie Odp: silnik nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu

Niestety potwierdza się taki banał "Panie a kiedyś to było..." Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale masz racje w każdym aucie od lat jakieś "coś" było.
I jak tak pomyśle to chyba o dziwo najmniej awaryjna była chyba Nubira 2.0 benzyna od Daewoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i podejrzewam że jakbym zabezpieczył ją antykorozyjnie to do tej pory by jeździła
mareckisoahc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2021, 08:17   #29
Marcinollosso
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-11-2017
Skąd: SMI
Model: Focus
Silnik: 2.0 tdci duratorq
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: silnik nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu

Ja kupiłem zamiennik z FEBI, co ciekawe pompka wygląda jak oryginał. Ma dokładnie te same numery seryjne, a nawet została dostarczona przez tego samego producenta który produkuje dla forda. Mam wrażenie że to nawet ta sama pompka, bo tam gdzie na oryginale widniał znaczek forda, na febi było zamazane...dodam tylko że pudełko było oryginalnie zapakowane, nikt przy nim nie kombinował. Zresztą nie pamiętam w którym wątku na forum, ale czytałem o podobnym przypadku.
Co do samej pompki to jest to wersja "poprawiona" czyli wyposażona w dodatkową uszczelkę. Oczywiście mi to nie wystarczyło, i na trasie przewodów dołożyłem dwa dodatkowe "zabezpieczenia" jedno to rozszczelnienie izolacji jak na ruskich forach, a drugie do przeciąłem przewód i zastosowałem złączki żelowe 3M. Miałem mieszane uczucia co do poprawiania fabryki takimi patentami, ale co zrobić. Póki co wszystko działa, komp udało się wysuszyć, wyczyścić kostkę z płynu i samochód odżył. Wymiana na nowy BCM nie wchodziła w grę ze względu na cenę, a działającą używkę to ja mamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Pozdrawiam i życzę powodzenia w poprawianiu fabryki.
Marcinollosso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.