Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-09-2019, 09:56   #1
Tomecki1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2017
Model: EDGE Titanium AWD
Silnik: 3,5 V6
Rocznik: 2016
Postów: 46
Domyślnie dopasowanie części i zderzaków z EU do USA/Kanada

Witam wszystkich,

Mam pytanie odnośnie dopasowania części do Forda Edge USA / Kanada, z części EU

1. Czy elementy takie jak tarcze klocki pasują z EU, oraz inne elementy zawieszenia, jakieś wahacze, drążki, łączniki ???

2. Chciałbym zmienić wer. Titanium na Sporta lub Vignale i mam dylemat czy zderzaki przód i tył,
oraz listwy drzwi i listewka błotnika spasują bezproblemowo do wersji USA/Kanada ?

3. Czy tłumik końcowy trzeba zmieniać do Sporta/Vignale bo chyba te końcówki z Titanium nie podejdą pod tylny zderzak, obcięcie wystarczy czy będzie zbyt krótki

4. Czy Atrapa Grila przód oryginał czy zamiennik , pasuje do zderzaka USA

5. W swojej wersji nie mam czujników PDC z przodu i chciałbym je dodać, tak aby funkcjonowały jak fabrycznie , z wyświetlaniem na SYNC 3, ?

6. Przycisk na tunelu od wyłączania PDC , czy pasuje z EU, czy jest do czego podpiąć ?

7. Jak wiązka przedniego zderzaka ta od PDC , halogenów, czujnik maski, czujnik temp pow. I co tam jest jeszcze pasuje EU ?

8. Czujniki PDC mogą być EU ?

Coś słyszałem ,że zderzak przedni od SPORTA/ST nie bardzo pasuje, bo ma kolizje z belką i nasi fachowcy obcinają w którymś miejscu belkę, czy zderzaki EU od zwykłej wersji i Vignale też mają taki problem ?

Pozdrawiam
Tomek


Ostatnio edytowane przez Tomecki1 ; 06-09-2019 o 09:59 Powód: bardziej sprecyzowany opis
Tomecki1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2019, 12:33   #2
micky13
ford::average
 
Imię: Martin
Zarejestrowany: 08-06-2018
Model: Edge Titanium
Silnik: 3,5 V6
Rocznik: 2017
Postów: 50
Domyślnie Odp: dopasowanie części i zderzaków z EU do USA/Kanada

Cytat:
3. Czy tłumik końcowy trzeba zmieniać do Sporta/Vignale bo chyba te końcówki z Titanium nie podejdą pod tylny zderzak, obcięcie wystarczy czy będzie zbyt krótki
Też myślałem o zmianie, ostatecznie sobie to podarowałem, natomiast ktoś mi powiedział, że to bzdura, że nie pasuje i że trzeba obcinać. Podobno nie trzeba obcinać i się mieszczą, natomiast na mój gust nawet jak się mieszczą to mogą dziwnie wyglądać, bo raczej je będzie widać. I chyba masz na myśli końcówkę rury a nie tłumik.
micky13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2019, 20:12   #3
Tomecki1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2017
Model: EDGE Titanium AWD
Silnik: 3,5 V6
Rocznik: 2016
Postów: 46
Domyślnie Odp: dopasowanie części i zderzaków z EU do USA/Kanada

Cytat:
Napisał micky13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chyba masz na myśli końcówkę rury a nie tłumik.
oczywiście , ze chodziło mi o obcięcie niklowanych końcówek tłumika

Ostatnio edytowane przez Tomecki1 ; 05-09-2019 o 20:18
Tomecki1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2019, 20:18   #4
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: dopasowanie części i zderzaków z EU do USA/Kanada

1. klocki i tarcze inne niż w EU. nie wypowiadam się w temacie zawiechy, ale obstawiam że jest inne.
2. zderzaki pasują, nie wiem jak progi. wystarczy założyć belkę EU (800pln) lub obciąć tą US. Dochodzi przeróbka oświetlenia w zderzaku, bo LEDy do EU nie pasują. Na siłę słyszałem że ktoś robił, ale oznacza to że długo ta prowizorka nie wytrzyma ...
3. pierwszy lepszy tłumikarz ogarnia to za 200pln w 1h.
4. oryginał pasuje do US, nie wiem jak egzemplarze z kamerą, ale pewnie plug&play
5. wiązka do kupienia z US (500pln całość), lub przeróbka oryginalnej, plus kodowanie.
6. jak nie rozbierzesz to się nie dowiesz czy jest pod co podpiąć. reszta obstawiam ze pasuje z EU
7. NIE.
8. TAK, tyle przednie 4 szt są inne o tych 2 szt. bocznych. o tym trzeba tylko pamiętać.
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2019, 20:20   #5
Tomecki1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2017
Model: EDGE Titanium AWD
Silnik: 3,5 V6
Rocznik: 2016
Postów: 46
Domyślnie Odp: dopasowanie części i zderzaków z EU do USA/Kanada

jeszcze pytanie mam pytanie , dot. zderzaka przedniego.
czy można zamienić elementy zderzaka USA Titanium, a dotyczy to dolnej kratki , dolnego zderzaka i spoilera ze Sporta EU, bo poco cały zderzak zmieniac jak mozna cały dół wymienić , o ile zezwalają na to elementy wewn. mocujące
ktoś robił taką operacje ???
Tomecki1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2019, 20:56   #6
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: dopasowanie części i zderzaków z EU do USA/Kanada

tył przerabiałem. górna część pasuje do dolnej, ale dolna jest całkowicie inna w Sport a inna w TIT. W związku z tym z przodu obstawiam że górna część jest ta sama, ale dolna (ta do lakierowania) jest inna tym samym plastiki (kratki, mocowanie dolnego spojlera) też będą inne. Ponadto ASO nie sprzedaje oddzielnie tych części a tylko jako cała skorupa, tj. góra i dół. z używkami pewnie można pokombinować.
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2019, 08:18   #7
rysiula
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 07-06-2018
Skąd: GDAŃSK
Model: EDGE
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 187
Domyślnie Odp: dopasowanie części i zderzaków z EU do USA/Kanada

Cytat:
Napisał Tomecki1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

progi spasują bezproblemowo do wersji USA/Kanada ?
Chodzi Ci zapewne o listwy na drzwiach, które robią za progi? Jeśli tak to na pewno pasują od Sporta. Przygotuj się jednak na zakup spinek bo większość pourywasz przy ściąganiu tych co są na aucie. Potrzebne są cztery paczki, tylko ASO.
rysiula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2019, 10:02   #8
Tomecki1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2017
Model: EDGE Titanium AWD
Silnik: 3,5 V6
Rocznik: 2016
Postów: 46
Domyślnie Odp: dopasowanie części i zderzaków z EU do USA/Kanada

Cytat:
Napisał rysiula Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi Ci zapewne o listwy na drzwiach, które robią za progi?
tak dokładnie o to mi chodziło, złe zadałem pytanie w poście, ale poprawiłem już.
a ta listewka w dolnej części błotnika rozumie , że pasuje od sporta ?

Bump:
Cytat:
Napisał vtec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tył przerabiałem. górna część pasuje do dolnej, ale dolna jest całkowicie inna w Sport a inna w TIT. W związku z tym z przodu obstawiam że górna część jest ta sama, ale dolna (ta do lakierowania) jest inna tym samym plastiki (kratki, mocowanie dolnego spojlera) też będą inne.
wiem, że wizualnie dolne cześci różnią się od sporta i vignale, ale pytanie czy fizyczie mozna podmienić doly zderzak ten do malowania od sporta EU , kratke i dolny spoiler EU, czy da rade to zrobić z używek czy zamienników , tak poprostu plug&play ???
Tomecki1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2019, 15:41   #9
volarz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford EDGE 2.0 Ecoboost 4x4 "SPORTstyle"
Silnik: 2.0 Ecoboost 245KM
Rocznik: 2016
Postów: 17
Domyślnie Odp: dopasowanie części i zderzaków z EU do USA/Kanada

Cytat:
Napisał Tomecki1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeszcze pytanie mam pytanie , dot. zderzaka przedniego.
czy można zamienić elementy zderzaka USA Titanium, a dotyczy to dolnej kratki , dolnego zderzaka i spoilera ze Sporta EU, bo poco cały zderzak zmieniac jak mozna cały dół wymienić , o ile zezwalają na to elementy wewn. mocujące
ktoś robił taką operacje ???
Ja robiłem taką kombinację. Stwierdziełm że nie mam co wymieniać całego przedniego zderzaka skoro uszkodzoną miałem tylko dolny pałąk zderzaka.
Aby zderzak wygladał jak z wersji SPORT wystarczy dokupić: lecąc od dołu:
- dolny hokej (180zł)
- dolną cześć zderzaka (350zł) + malowanie elementu
- kratkę (130 zł)
- dwie zaślepki pod halogenami (2x99zł)
(czasami trzeba wymienić dolną osłonę pomiędzy zderzakiem a osłoną silnika, ale na upartego da się to dopasować. Jak sie podniesie na podnośniku to bedzie widać że średnio spasowane ale przecież jak sie jeździ to nikt nie leży pod autem i nic nie widać.

Powyższe elementy bez problemu pasują do górnej części zderzaka wersji USA, wystarczy połączyć i wygląda zacnie. Ja przerobiłem tak zderzak z wersji SEL.
Ja zakupiłem wszystko na aledrogo całość ok 1100zł

Ostatnio edytowane przez volarz ; 06-09-2019 o 15:45
volarz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2019, 17:14   #10
Tomecki1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2017
Model: EDGE Titanium AWD
Silnik: 3,5 V6
Rocznik: 2016
Postów: 46
Domyślnie Odp: dopasowanie części i zderzaków z EU do USA/Kanada

Cytat:
Napisał volarz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powyższe elementy bez problemu pasują do górnej części zderzaka wersji USA,
i to jest odpowiedź , konkretnie z cenami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
odnośnie dopasowania połowy zderzaka przedniego, bardzo przydatne info
skoro kolega spasował czesci z alledrogo z wersji sport mam nadzieje że EU, do swojego SEL USA
tzn. że się da. i juz mi się podoba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Tomecki1 ; 06-09-2019 o 21:58 Powód: nie precyzjnie sformuowana odpowiedz
Tomecki1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.