Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-09-2019, 16:21   #11
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 10-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Prosba o sprawdzenie vin CMaxa z pod miejscowości Żary.

Ten wygląda sensownie. Wyposażenie też niezłe i ma mocniejszy motor.
W przypadku silnika 1.0EB wypadałoby sprawdzić stan układu chłodzenia i pracę silnika oraz czy zaliczył akcję serwisową.
Przebieg może sprawdzi ci któryś z forumowych kolegów, czy jest prawdziwy.

kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2019, 18:17   #12
ernestowski
ford::amateur
 
Imię: Ernest
Zarejestrowany: 10-03-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Prosba o sprawdzenie vin CMaxa z pod miejscowości Żary.

Cytat:
Napisał Deryll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety kolego ceny kształtuje rynek. Nie chcesz nie kupujesz. A swoją drogą nie brałbym takiego silnika z tym nalotem.
No właśnie po tym jak się zderzyłem z obecnymi cenami aut używanych to kupiłem nowy samochód. Według mnie rynek zbyt wolno reaguje na zmianę jakości produkowanych samochodów. Kiedyś nowe auta były trudniej osiągalne dla przeciętnego człowieka. Używane też były drogie, ale miały jeszcze spory zapas wytrzymałości. Teraz łatwiej kupić nowe auto. Z kolei używane kilkuletnie raczej dużo już nie pojadą bez większych inwestycji.

Poza tym teraz ludzie więcej jeżdżą. Niczym szczególnym jest jak auto z zachodu ma zrobione 60 tyś. km/rok. Jeszcze kilkanaście lat temu mówiło się o 30 tyś km/rok.
ernestowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2019, 19:55   #13
khml
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-09-2019
Skąd: Lublin
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 25
Domyślnie Odp: Prosba o sprawdzenie vin CMaxa z pod miejscowości Żary.

Cytat:
Napisał adam612 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Noi sie pojawila 3 opcja. C Max w Krakowie.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jest ktos z Krakowa moze?
Adam, jak wiesz sam jestem w trakcie zakupu samochodu i w zasadzie już się zdecydowałem na konkretny egzemplarz ale jeszcze mam kilka dni więc też przeglądam ogłoszenia.
W tym roku za samochodem przejechałem po kraju kilka razy po kilkaset kilometrów i niestety same rozczarowania. Łącznie zrobiłem blisko 3000km. Nie wspomnę o kosztach (w jednym przypadku był nocleg bo byłem tak wku.....y, że nie dałbym rady wracać do domu). Myślę, że sprzedający/wszelkiej maści handlarze prowadzący różne "auto-handel" czy "komis" liczą, że sam opis w ogłoszeniu tak oczaruje nowego nabywcę/kupującego, że jak już przyjedzie z daleka to z pewnością kupi samochód bez względu na jego stan techniczny.

Odnośnie tego konkretnego sprzedającego, który ogłasza się jako osoba prywatna o imieniu Michał - mam poważne wątpliwości co do jego wiarygodności.
spójrz na numer kontaktowy, a następnie tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
oraz dodatkowo poczytaj o wizycie w 2014 r. u tego sprzedającego z forum alfaholicy tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Z uwagi na stosowanie tego typu praktyk zakładam, że większość jego ofert sprzedaży jest na podobnym poziomie. Nie chcę oczywiście oceniać wszystkich sprzedających prowadzących działalność bo być może są wśród nich ludzie uczciwi - ale niestety ja na takich nie trafiłem.

Coś co zawsze w ogłoszeniach podnosi mi ciśnienie to informacja, że auto sprowadzone, a na drogę do domu dodają ubezpieczenie i można wracać na "kołach". Niestety nie można. W świetle obowiązujących przepisów w RP pojazd nie jest dopuszczony do ruchu i jak trafi się szczegółowa kontrola to tylko laweta może zabrać taki pojazd w dalszą podróż.
Adam bądź cierpliwy i jeśli nie masz ciśnienia na zakup i możesz poczekać to przeglądaj ogłoszenia - trafi się w końcu ciekawe auto do którego nie będziesz musiał dokładać kilku tysięcy złotych tuż po zakupie.
khml jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2019, 23:08   #14
adam612
ford::average
 
Avatar adam612
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 24-07-2011
Skąd: Prudnik - OPR
Model: Focus MK3 Tytanium Kombi
Silnik: 1L (998ccm) - 125KM ecoboost
Rocznik: 2012 - Czekolada (Lunar Sky)
Postów: 107
Post Odp: Prosba o sprawdzenie vin CMaxa z pod miejscowości Żary.

Dzięki za info zwłaszcza ze to kolejne 230km w jedna strone.
Tez już troche km zrobiłem i wszystkie miały byc takie jak nowe, eh szkoda gadać...

Bylem dzisiaj oglądać focusa...
Wizualnie brak zastrzeżeń, pakiet winter z jakimiś osłonami na podwoziu. Wnętrze bdb. Elektryka działa. Pierwszy właściciel. Przeglądy i serwis. Nie ma sie czego przyczepić...
Tylko silnik ... Dziwny dźwięk wydaje... Pracuje równo... Mocy nie brakuje ale ...
Stuka coś i narasta z obrotami...
Dziwięk nie metaliczny... Tuk tuk tuk tuk.
Ciężko mi stwierdzić z ktorej strony, chyba bardziej od strony rozrządu.
Nie jest glosne ale slyszalne nawet w srodku choc w srodku trzeba się wsłuchać.

Pierwsza mysl ze to te sprezynki napinacza.

To jest ten 999ccm 125KM
126tys km

Jedzie na warsztat, na piątek ma być gotowy. Jak ok to zamiast cmaxa bedzie foka.
__________________
"Kura znosząc jaja gdacze wniebogłosy. Kaczka siedzi cicho. I cały świat je jaja kurze." - Henry Ford

Ostatnio edytowane przez adam612 ; 19-09-2019 o 07:15
adam612 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 18:26   #15
khml
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-09-2019
Skąd: Lublin
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 25
Domyślnie Odp: Prosba o sprawdzenie vin CMaxa z pod miejscowości Żary.

Jak tam poszukiwania?
Znalazłeś coś ciekawego i jesteś już właścicielem C-Maxa?
khml jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 19:47   #16
adam612
ford::average
 
Avatar adam612
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 24-07-2011
Skąd: Prudnik - OPR
Model: Focus MK3 Tytanium Kombi
Silnik: 1L (998ccm) - 125KM ecoboost
Rocznik: 2012 - Czekolada (Lunar Sky)
Postów: 107
Domyślnie Odp: Prosba o sprawdzenie vin CMaxa z pod miejscowości Żary.

Właśnie kilka godzin temu kupiłem focusa mk3.
Wrzuce fotki do moje auto jak ogarne formalnosci.

Dzieki wszystkim za wszelka pomoc.
__________________
"Kura znosząc jaja gdacze wniebogłosy. Kaczka siedzi cicho. I cały świat je jaja kurze." - Henry Ford
adam612 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.