Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2023, 17:01   #1
Iwo1994
ford::amateur
 
Imię: Iwo
Zarejestrowany: 18-01-2023
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Brak mocy, a teraz nie odpala

...


Ostatnio edytowane przez Iwo1994 ; 24-01-2023 o 20:17
Iwo1994 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2023, 15:27   #2
Iwo1994
ford::amateur
 
Imię: Iwo
Zarejestrowany: 18-01-2023
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Odp: Brak mocy, a teraz nie odpala

Post edytowany o nowe informacje. Nie rozumiem złośliwości. Post pisany bo może ktoś miał coś podobnego.
Iwo1994 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2023, 06:52   #3
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,986
Domyślnie Odp: Brak mocy, a teraz nie odpala

To może warto te błędy tu wrzucić?
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2023, 09:31   #4
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: Brak mocy, a teraz nie odpala

Cytat:
Napisał Iwo1994 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zostało sprawdzone wszystko i jest sprawne .
Wszystko? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2023, 11:44   #5
Iwo1994
ford::amateur
 
Imię: Iwo
Zarejestrowany: 18-01-2023
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Odp: Brak mocy, a teraz nie odpala

Cytat:
Napisał kln1920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To może warto te błędy tu wrzucić?
Niestety nie posiadam listy ich. Pisze co powiedział mechanik. Będzie sprawdzany teraz od strony elektroniki bo wszystko inne jest w porządku.

Bump:
Cytat:
Napisał Styber Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz będzie sprawdzana elektronika bo wszystko inne jest sprawne.
Iwo1994 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2023, 13:20   #6
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,359
Domyślnie Odp: Brak mocy, a teraz nie odpala

Błędy mają to do siebie, że mogą przynieść sporo informacji.
Mechanik mówiący o elektronice, to równie dobrze mógł rzec że "czujnik, taki elektroniczny coś tam błąd wyrzucił".
A własnie na podstawie tej całej elektroniki doszukujemy się w dzisiejszych czasach powodów awarii, usterek itp itd.
Elektronika może się popsuć.
Z racji że Focusy przeciekają wodą (w wielu miejscach) to często bywa że wpływa to i na elektronikę.
Jednakże wciąż, jeśli szukasz tutaj pomocy, to warto byłoby podać techniczne szczegóły.
Nie jesteśmy w stanie wywróżyć co może dolegać Twojemu pojazdowi.

Masz prosty przykład, w niedzielę moje auto równiez szarpnęło, wyrzuciło błąd,
również przeszło w limp-mode i straciło moc, tyle że ja podłączyłem się pod auto i namierzyłem powód usterki w kilka minut.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I właśnie na podstawie błędu (kiedy auto jeszcze pracowało) byłem w stanie szybko namierzyć gdzie tkwi usterka.
Po wyczyszczeniu błędu i próbie odpalenia auta, auto pochodziło kilka sekund i zgasło.
Co śmieszne, mimo że auto nie było w stanie utrzymać obrotów i gasło to w PCM nie znalazłem żadnych błędów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (Powetrain Control Module) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Więc jak wspomniałem - podaj jakie były błędy to może (może....) coś podpowiemy.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2023, 14:10   #7
Iwo1994
ford::amateur
 
Imię: Iwo
Zarejestrowany: 18-01-2023
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Odp: Brak mocy, a teraz nie odpala

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Błędy mają to do siebie, że mogą przynieść sporo informacji.
Mechanik mówiący o elektronice, to równie dobrze mógł rzec że "czujnik, taki elektroniczny coś tam błąd wyrzucił".
A własnie na podstawie tej całej elektroniki doszukujemy się w dzisiejszych czasach powodów awarii, usterek itp itd.
Elektronika może się popsuć.
Z racji że Focusy przeciekają wodą (w wielu miejscach) to często bywa że wpływa to i na elektronikę.
Jednakże wciąż, jeśli szukasz tutaj pomocy, to warto byłoby podać techniczne szczegóły.
Nie jesteśmy w stanie wywróżyć co może dolegać Twojemu pojazdowi.

Masz prosty przykład, w niedzielę moje auto równiez szarpnęło, wyrzuciło błąd,
również przeszło w limp-mode i straciło moc, tyle że ja podłączyłem się pod auto i namierzyłem powód usterki w kilka minut.



I właśnie na podstawie błędu (kiedy auto jeszcze pracowało) byłem w stanie szybko namierzyć gdzie tkwi usterka.
Po wyczyszczeniu błędu i próbie odpalenia auta, auto pochodziło kilka sekund i zgasło.
Co śmieszne, mimo że auto nie było w stanie utrzymać obrotów i gasło to w PCM nie znalazłem żadnych błędów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (Powetrain Control Module) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Więc jak wspomniałem - podaj jakie były błędy to może (może....) coś podpowiemy.
Sproboje się jutro dowiedzieć jakie to błędy. Miał go dziś sprawdzac drugi mechanik bardziej znający się na elektronice. Bo ten co mógł sprawdzić sprawdził i wszystko wychodzi że jest sprawne a auto dalej nie odpala. Główny błąd jaki mówił to o zapłonie ostatnio. Auto ma dopiero 90 tys przebiegu a tu takie problemy.

Ostatnio edytowane przez arturek ; 24-01-2023 o 18:33
Iwo1994 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2023, 16:07   #8
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,359
Domyślnie Odp: Brak mocy, a teraz nie odpala

Cytat:
Napisał Iwo1994 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ten co mógł sprawdzić sprawdził i wszystko wychodzi że jest sprawne a auto dalej nie odpala
Czyli dupa a nie mechanik.
Cytat:
Napisał Iwo1994 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto ma dopiero 90 tys przebiegu
Co ma jedno do drugiego?
Możesz kupić auto które ma 10 tysięcy km i rozpadnie się na kawałki 5km od bramy komisu.
Możesz kupić auto które ma 450 tysięcy km i przez kolejne 50 tysięcy będziesz tylko zmieniać olej i filtry i nie znajdziesz żadnych problemów.

Polecam odrobinkę tutaj zrozumienia, że:
a) my nie jesteśmy tutaj żadnym serwisem
b) nikt tutaj nie ma płacone za nic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
c) nie jesteśmy wróżkami
d) auta się psują. jedne więcej, drugiej mniej
e) mechanicy widząc osobę która się kompletnie nie zna, nie będą też (często) sami z siebie przekazywać co znaleźli albo co podejrzewają, tak samo jak ja moim klientom nie muszę tłumaczyć dlaczego dany serwer się wysypał a my po dwóch dniach wciąż szukamy w logach dlaczego
f) jeśli mechanik nic nie znalazł, a auto nie odpala, to jest dupa a nie mechanik
g) im dłużej siedzisz i grzebiesz w aucie tym bardziej rozumiesz zasadę działania silników, choćby nie wiadomo jakie nazwy nosiły. one wszystkie opierają się na tej samej zasadzie działania a różnią się tylko osprzętem dookoła. możesz znaleźć silniki z z turbo, z intercoolerem, z kompresorem, z EGR lub bez, z DPF/GPF... to wszystko dodatki dookoła tego samego silnika jaki znajdziesz w Golfie z 1992 roku.. wszystkie działają na zasadzie tłoków, głowicy, świec, dolocie powietrza czy też wydechu.
Kwestia czy jesteś w stanie choćby drogą dedukcji dojść do tego, co zatrzymuje pracę silnika lub nie pozwala go uruchomić. a potem już z górki
h) jeśli nie masz kogoś kto jest w stanie pomóc u mechanika, to szukaj dalej. czasami kolega który coś tam się zna szybciej wyciągnie od mechanika potrzebne informację
i) u mechanika broń Cię boże tekstem "A bo w internecie napisali". to jak płachta na byka. jak nie masz żadnej wiedzy, to znajdź mechanika co naprawi i zapłać i licz że zrobił to co mówił że zrobił. Bo jeśli nie masz żadnej wiedzy, dałeś auto do mechanika a potem pytasz na internecie o pomoc, to pytanie jest "po co?"
Naprawisz coś sam że potrzebujesz pomocy z forum? czy też zapytasz tutaj co to może być, żeby potem mechanikowi powiedzieć że "taki jeden z forum to miał problem z akumulatorem, to może to będzie akumulator?"
nie mówie, że nie chcemy pomóc, ale pytanie tutaj jest czy nie narobimy więcej szkód przez "zgadywanie" co to może być co się popsuło.

P.S. nie cytuj całych postów. nie ma to kompletnie sensu

Ostatnio edytowane przez edmun ; 24-01-2023 o 16:11
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.