Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-03-2018, 17:46   #1
bigozz1
ford::beginner
 
Avatar bigozz1
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 17-10-2016
Skąd: Poznań
Model: S-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 47
Domyślnie Awaria licznika, zimne luty?

Witam,
W mojej foczce 1.8 benzyna od kilku dni mam problem z licznikiem, mianowicie z tego co już wyczytałem są to prawdopodobnie zimne luty lub kostki. Pomaga na razie tłuczenie w deskę . W sobotę chcę to rozebrać i sprawdzić kable . Moje pytanie to czy jeśli to zimne luty, to czy mając tylko jeden kluczyk w ogóle jest szansa na wymianę? Czy po prostu wymontować i poszukać kogoś kto to naprawi? I tu od razu pytanie czy w Poznaniu jest ktoś u kogo warto taką naprawę przeprowadzić. Słyszałem też że podobno wystarczy przełożyć coś z jednego licznika do drugiego żeby taką naprawę przeprowadzić ale nie wiem co to za część, czy z licznika diesla też można coś przeszczepić i czy to też się wiąże z programowaniem kluczyków.

bigozz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2018, 18:06   #2
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Awaria licznika, zimne luty?

A co się w ogóle dzieje ?
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2018, 18:12   #3
kirhoff
FCP member
 
Avatar kirhoff
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 08-06-2012
Skąd: Kamień Pomorski
Model: kuga
Silnik: 2.0 TDCI 140>163
Rocznik: 2010
Postów: 468
Domyślnie Odp: Awaria licznika, zimne luty?

Jeśli potrafisz posługiwać sie lutownicą zrobisz to sam. Na forum było już wiele razy jak to zrobić. Co do wymiany licznika to będziesz potrzebował dwóch kluczyków.
kirhoff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2018, 18:16   #4
bigozz1
ford::beginner
 
Avatar bigozz1
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 17-10-2016
Skąd: Poznań
Model: S-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 47
Domyślnie Odp: Awaria licznika, zimne luty?

Cytat:
Napisał Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co się w ogóle dzieje ?
Standard, wszystkie kontrolki się palą podczas jazdy, wskazówki nic nie pokazują a wyświetlacz poziome kreski. Poza tym ma problemy z odpalaniem jak miga kontrolka immo.

Wiem że było dużo tematów ale po prostu są bardzo rozrzucone i nie mogłem znaleźć odpowiedzi a najważniejsze pytanie, czy jak zacznę lutować to czy to spowoduje rozkodowanie kluczyka, nie mam drugiego ani kabla, oprogramowania itd. więc się tego obawiam.
bigozz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2018, 18:20   #5
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Awaria licznika, zimne luty?

Cytat:
Napisał bigozz1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Słyszałem też że podobno wystarczy przełożyć coś z jednego licznika do drugiego żeby taką naprawę przeprowadzić
Moim zdaniem za duże ryzyko. Wystarczy przelutować gniazdo i zrobi to jakikolwiek zakład naprawy RTV (w cenie poniżej 100 zł zapewne) jak dostarczysz im wyjęty licznik. Jeśli umiesz sam, tym lepiej. Wyciąganie jest proste, zdejmujesz osłonę zza kierownicy (górny daszek), odkręcasz 2 śruby (gwiazdkowe) i ciągniesz licznik za górną część do siebie. Odpinasz złącze i zegary masz już w ręce.

W ostateczności kupisz nowy licznik i zaprogramujesz u siebie, możesz też pomyśleć o poliftowym jeśli Ci się podoba. Przy zmianie licznika będziesz potrzebować 2 kluczyków - najprościej będzie kupić używany kluczyk takiego typu jak masz, dorobić grot w zakładzie dorabiania kluczy i zaprogramować. O ile nie zepsujesz zegarów, wystarczy jeden oryginalny kluczyk (bo niczego nie przekodowujesz, tylko poprawiasz luty).

BTW drugi kluczyk przyda się tak czy inaczej, czasem dziurawe kieszenie potrafią narobić szkody - i to zazwyczaj w najmniej odpowiednim momencie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2018, 18:34   #6
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,465
Domyślnie Odp: Awaria licznika, zimne luty?

Nie ma przekladania części licznika.
Otwarcie i naprawa lutow od kostki, albo wymiana na drugi ( taki sam czyli benzynowy) lub na wersję bogatszą.
Jak masz podstawowy bez manetki Set
to warto pójść w kierunku wymiany na wersję z komputerem.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 29-03-2018 o 18:36
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2018, 19:00   #7
bigozz1
ford::beginner
 
Avatar bigozz1
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 17-10-2016
Skąd: Poznań
Model: S-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 47
Domyślnie Odp: Awaria licznika, zimne luty?

Sprawa zamknięta, skończyło się na wymianie zegarów na poliftowe i jestem zadowolony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bigozz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2018, 19:21   #8
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Awaria licznika, zimne luty?

Pokaż fotkę? Może i ja bym sobie wymienił ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2018, 10:23   #9
bigozz1
ford::beginner
 
Avatar bigozz1
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 17-10-2016
Skąd: Poznań
Model: S-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 47
Domyślnie Odp: Awaria licznika, zimne luty?

Wymiana zachęca do dłubania w kolorze podświetlania w całym aucie więc teraz będę miał co robić

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez bigozz1 ; 06-04-2018 o 16:51
bigozz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2018, 14:52   #10
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Awaria licznika, zimne luty?

Jakby ktoś chciał wymieniać, to mogę sprzedać swoje poliftowe level 2 już po naprawie zimnych lutów. Zastanawiam się nad wymianą na level 3 z takim dużym wyświetlaczem do nawigacji, ale są drogie i musiałbym mieć chętnego na moje.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.