Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-04-2014, 06:45   #31
Adept
Junior Moderator
 
Avatar Adept
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 16-03-2013
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ford Mondeo Ghia
Silnik: 2,0 TDDI 115 Kucy
Rocznik: 2001
Postów: 719
Domyślnie Odp: Jakie powinno być ładowanie alternatora?

a w jakim stanie masz napinacz ?

Adept jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2014, 15:38   #32
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Jakie powinno być ładowanie alternatora?

Mam Mondeo MK4 z 2011r. Mój problem z ładowaniem/akumulatorem zaczął się po instalacji webasta. Akumulator przez kilka kolejnych poranków regularnie odmawiam mi zapalenia samochodu. Pomiar napięcia ładowania - 14,9V -trochę wysoko, ale podobno fordy tak mają. Pierwszy test jaki zrobiłem to odłączyłem klemę na noc. Kolejny poranek samochód zapalił - wniosek jakiś lewy pobór prądu. Pomiary jednak nie wykazały upływu. po 20 min wszystko poszło spać i upływ na poziomie 55mA. Druga noc z odłączoną klemą i samochód rano nie odpala. - zmiana diagnostyki, uszkodzony akumulator (3 lata - ale słabe akumulatory teraz robią, pomyślałem :-)) Wymieniłem akumulator na nowy, pomiar napięcia ładowania 14,6V. Przy wizycie u mechanika "zwierzyłem" się mu z moich przygód z aku. Pomierzył, sprawdził i stwierdził, że napięcie jest dziwnie małe 12,7V. Alternator do wyciągnięcia. Alternator oddał do firmy zajmującej się regeneracją, która stwierdziła uwalenie regulatora. Wymiana na nowy, sprawdzenie na stole nie wykazało odchyłek od normy. Alternator włożony do samochodu. Mechanik z racji tego że jest mocno dociekliwy po założeniu sprawdza napięcia i stwierdza, że jest jeszcze gorzej. napięcie skacze od 12 do 16V a pojawiają się też piki do 24V. Odpięcie przewodu od alternatora z PCMa powoduje że napięcie po przegazowaniu utrzymuje się na książkowym poziomie 14,4 przez cały zakres obrotów niezależnie od obciążenia. Kolejne wyciągniecie alternatora, tym razem ja zawiozłem do poleconego mi warsztatu regeneracji alternatorów. Goście stwierdzają uszkodzenie koła pasowego ze sprzęgłem. sprzęgło czasami przepuszcza, przez co alternator nie jest napędzany. Wymiana, kontrola na stole z symulacją pracy w samochodzie (wysterowanie przez PCMa) potwierdza prawidłową pracę alternatora. Po włożeniu do samochodu kolejna próba. Po uruchomieniu napięcie ładowania w przeciągu 5 min dochodzi do 14V Włączenie obciążenia nie robi na nim szczególnego wrażenia. Próba jazdą. Do gniazdka zapalniczki podłączony mam na stałe miernik i obserwuję napięcie w instalacji. Po zapaleniu napięcie dochodzi do różnych wartości ( w zależności od temperatury) najcześciej 13,5V. Jazda na stałych obrotach napięcie stabilizuje się na poziomie 13,6; 13,5; 13,1; 12,8; 12,6 w zależności o czasu jazdy. tręd jest taki że przy dłuższej jeździe napięcia spada. Dodatkowo zdjęcie nogi z gazu każdorazowo powoduje bardzo szybkie podwyższenie napięcia do 14,95; 14,58 - w zależności na którym napięciu ustabilizowało się napięcie ładowania podczas ustabilizowanej jazdy. Włączenie świateł mijania, drogowych każdorazowo stabilizuje napięcie ładowania na 13,56V. Panowie czy ten samochód działa poprawnie? Czy w chwili obecnej Fordy są takie "inteligentne"? Dodam jeszcze, że napięcie akumulatora mierzone przed zapaleniem (po nocy nieużywania) waha się w przedziale 12,5 - 12,8.

Bump:
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2015, 20:33   #33
przemo0018
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-05-2013
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 125 km
Rocznik: 2004
Postów: 81
Domyślnie Odp: Jakie powinno być ładowanie alternatora?

I mnie dopadł ten problem z przygasającymi światłami na wolnych obrotach ale wydaje mi się że problem tkwi w akumulatorze ponieważ alternator był regenerowany jakiś 9 miesięcy temu.
Pomierzyłem akumulator który jest jeszcze w oryginale wiec może mieć już około 10 lat ale nie mam pewności bo może po prostu był wsadzony oryginał.
Akumulator w spoczynku ma napięcie 11,94V
Z włączonymi światłami pozycyjnymi 11,64V (silnik zgaszony)
Z włączonymi światami mijania 11.34V (silnik zgaszony)
Podczas gdy kreci rozrusznik to napięcie spada do 8,80V
Po odpalanie silnik na ssaniu 13.80V
Silnik na biegu jałowym 13.75V
Po włączeniu świateł, klimy, radia itp napięcie się waha 12,80-13.50 ( i właśnie wtedy światła pulsują)
Po około 30 sekundach światła przestają pulsować a napięcie stabilizuje się na poziomie 13.50V
Co sądzicie o tych pomiarach?
Dodam że auto stało zimą przy mrozach po 2 tygodnie i odpalało bez problemu, teraz tez oczywiście odpala bez problemu.
Proszę zinterpretujcie moje pomiary
przemo0018 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2015, 21:39   #34
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Jakie powinno być ładowanie alternatora?

Cytat:
Napisał przemo0018 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ponieważ alternator był regenerowany jakiś 9 miesięcy temu.
To coś nie wyszło podczas tej operacji, i nie ma to nic wspólnego z akumulatorem.
Na klemach, na jałowym, z podstawowymi odbiornikami typu światła powinno być co najmniej 14V.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2015, 06:40   #35
przemo0018
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-05-2013
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 125 km
Rocznik: 2004
Postów: 81
Domyślnie Odp: Jakie powinno być ładowanie alternatora?

Czyli nie zależnie od stanu akumulatora na klemach na biegu jałowym powinno by ponad 14V?
przemo0018 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2015, 08:07   #36
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,715
Domyślnie

Przemo

Mam tak samo i wszystko u mnie gra

Tapnięte z Szajsunga MkIV
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2015, 08:32   #37
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jakie powinno być ładowanie alternatora?

Przemo, zamiast tyle pisać i się zastanawiać nad przyczyną, a przy okazji bić piane, podmienił byś na chwilę od kogoś sprawny akumulator, pomierzył wartości, i przekonał sie, że 10 letni akumulator pomimo że jeszcze działa, to już jest złom.
Wymień czym prędzej, i ciesz sie jazdą bez przygasania świateł.
Sprawny akumulator po nocnym postoju, mierzony rano, przed rozruchem powinien mieć napięcie trochę ponad 12,5 Volta.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2015, 16:39   #38
przemo0018
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-05-2013
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 125 km
Rocznik: 2004
Postów: 81
Domyślnie Odp: Jakie powinno być ładowanie alternatora?

Zgodnie z waszymi zaleceniami wymieniłem dziś akumulator
Napięcie w spoczynku aku to około 12,55
Pojechałem do elektryka żeby zmierzył mi ładowanie jakimś lepszym sprzętem niż mój mierniczek.
Tuż po zgaszeniu samochodu napięcie w akumulatorze wszyło 13,25V
Podczas rozruchu napięcie było 11,56
No wolnych obrotach napięcie było 13,61
Cały pomiar wykonywany był na WYŁĄCZONYCH wszelkich odbiornikach prądu w samochodzie.
Co myślicie o tych pomiarach?
Pan który robił pomiar w stacji obsługi FEU VERT stwierdził że maszyna twierdzi że jest OK ale nie sprawiał wrażenie osoby która dobrze znała się na rzeczy.

Czy prąd ładowania nie jest zbyt niski?
przemo0018 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2015, 16:51   #39
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jakie powinno być ładowanie alternatora?

Tyle razy już pisałem, napiszę jeszcze, że alternator ładuje tyle, ile w danej chwili potrzebuje prądu akumulator oraz włączone odbiorniki. I albo daje radę albo ma za mało w Voltach, bo wydajność alternatora nie wystarcza, Ale wskazania masz prawidłowe, inne niż na Twoim akumulatorze.
Tak że załóż nowy akumulator, i zakończ już dociekanie przyczyn, w myśl przysłowia, nie szukaj... itd .

Bump:
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2015, 17:05   #40
przemo0018
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-05-2013
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 125 km
Rocznik: 2004
Postów: 81
Domyślnie Odp: Jakie powinno być ładowanie alternatora?

Powiedź mi jeszcze kolego czy na włączonych, świtach, klimie itp napięcie podczas schodzenia z obrotów chwile się waha miedzy 13,03- 13,21 a potem stabilizuje się na poziomie 13,20 i tak pozostaje.
Czy to również prawidłowe wskazanie?
Bo wszędzie w necie czytałem że prawidłowe napięcie ładowania powinno wynosić miedzy 14V a 14,4V i wychodziło by że u mnie jest grubo za niskie.
Dlaczego utarła się taka norma?
Czy fordy to jakieś inne auta jak z kosmosuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chce na silę szukać ale nie chce zajechać nowego aku.
przemo0018 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.