Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-09-2019, 20:36   #1
Mondziak111555
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 06-09-2019
Skąd: Okolice Myszkowa
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 2
Exclamation Usterka silnika - tryb awaryjny

Cześć. Szukałem na forum, ale nie znalazłem odpowiedzi bo to dość nietypowe jest. Może opisze. Jestem posiadaczem Forda Mondeo MK4 z 2011r. 2.0 automat po lifcie. Wyskakuje komunikat: usterka silnika po przejechaniu jakis 200-250km. Nastepnie w ciągu dalszej jazdy przełącza sie na tryb awaryjny( nie osiaga wiecej niż 3500 obrotow). Kiedy wyłącze i włącze silnik po kilku minutach znowu można jezdzić. Bylem u " mechanika", ktory podpiął pod komputer i coś tam posprawdzał i mówi że pewnie coś z turbiną. Wg niego to geometria turbiny lub zawor sterujacy. Z cisnieniem jest wszystko ok. Powiedzial zebym jezdzil i jak padnie to wtedy rozebrac trzeba bedzie i dać do regeneracji turbine ( wycenil na 2500zl- co wg mnie jest stanowczo za dużo). Także pojechałem do innego mechanika i z turbiną jest wszystko w porządku. Została sprawdzona na wszystkie sposoby. Dodatkowo sparwdził elektryke, DPF i tez wszyatko dobrze. Jedyne co przychodzi do głowy to " Pompa Abs"? A może paliwo trefne być?

Mondziak111555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2019, 21:03   #2
MŁODZIAK
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: okolice Białej Podlaskiej
Model: MONDEO MK4/MK4
Silnik: 2.2 TDCI /2.2 TDCI
Rocznik: 2011/2009
Postów: 128
Domyślnie Odp: Usterka silnika - tryb awaryjny

Spróbuj przegonić furę-czerwone pole na obrotomierzu , itp...Powinien wyskoczyć błąd.Ja też miałem błąd silnika.Po przegonieniu wyskoczył błąd sondy...I już mam wydatek.
MŁODZIAK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2019, 22:31   #3
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Usterka silnika - tryb awaryjny

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jaki kod bledu wywalilo?
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2019, 21:03   #4
damiannottingham
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 18-03-2017
Skąd: Bytom
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Usterka silnika - tryb awaryjny

Witam mam podobnie mój błąd to p2263. U mnie wywala tryb awaryjny w dolnych granicach obrotów 1500 - 2000 . Spompowałem regulator ( gruszkę) pompka do odpowietrzenia i wygląda że trzyma vacuum. Zastanawiam się nad czujnikiem położenia sztangi.
damiannottingham jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2019, 22:27   #5
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Usterka silnika - tryb awaryjny

Cytat:
Napisał damiannottingham Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
. Spompowałem regulator ( gruszkę) pompka do odpowietrzenia i wygląda że trzyma vacuum. Zastanawiam się nad czujnikiem położenia sztangi.
Mozliwe, ze jestem malo domyslny, ale co Ty zrobiles ?
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2019, 19:06   #6
MŁODZIAK
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: okolice Białej Podlaskiej
Model: MONDEO MK4/MK4
Silnik: 2.2 TDCI /2.2 TDCI
Rocznik: 2011/2009
Postów: 128
Domyślnie Odp: Usterka silnika - tryb awaryjny

Witam.U mnie wyskoczył błąd sondy nie wiem dlaczego.Byłem dziś na kompie i egr,sonda-wszystko hula,15,41 sadzy dpf.Coraz częściej go muli.Komp pokazał jakieś ukryte błędy,bo czek się nie świecił.żapamiętałem kilka:błąd czujnik kąta skrętu,błąd moduł drzwi,vdm nie prawidłowe,moduł dynamiki pojazdu błąd,pcm błąd,U 0418,U0126,C1021,MODUŁ CZUJNIKA SKRĘTU błąd,monitor opon usterk,spryskiwacze reflektorów usterka-reszty nie zapamiętałem.Od czego zacząć ?Czy to topielec?
MŁODZIAK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2019, 19:48   #7
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Usterka silnika - tryb awaryjny

Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mozliwe, ze jestem malo domyslny, ale co Ty zrobiles ?
Kolega wytworzył ręcznie pompką podciśnienie i sprawdził czy działa regulator na turbinie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Działa. Teraz zastanawia się nad czujnikiem położenia zmiennej geometrii.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , zacznij od najprostszej rzeczy czyli sprawdź stan akumulatora. Przy niskim napięciu potrafi się pojawić masa fałszywych błędów.
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2019, 20:34   #8
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Usterka silnika - tryb awaryjny

Cytat:
Napisał radkor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega wytworzył ręcznie pompką podciśnienie i sprawdził czy działa regulator na turbinie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Działa. Teraz zastanawia się nad czujnikiem położenia zmiennej .
Dziekuje za przetlumaczenie na jezyk poloski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciezko u mnie ze zrozumieniem jezykow obcych
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2019, 19:33   #9
MŁODZIAK
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: okolice Białej Podlaskiej
Model: MONDEO MK4/MK4
Silnik: 2.2 TDCI /2.2 TDCI
Rocznik: 2011/2009
Postów: 128
Domyślnie Odp: Usterka silnika - tryb awaryjny

witam.Czy moja usterka to może być wina PCM?Kupiłem auto i nie ma czym latać.

Tak gdybam:a może być wstawiony za mały akumulator i nie ma odpowiedniego prądu?

Ostatnio edytowane przez MŁODZIAK ; 15-09-2019 o 18:30
MŁODZIAK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2021, 10:25   #10
Mondziak111555
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 06-09-2019
Skąd: Okolice Myszkowa
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Usterka silnika - tryb awaryjny

Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jaki kod bledu wywalilo?
U mnie p2263. Dalej z nim jeżdżę... da sie żyć, ale powyżej 150km/h wywala błąd i przechodzi w tryb awaryjny. Chciałbym jednak to w końcu zrobić... pojechałem do ASO, a tam, że mi nie wywołają błędu bo się nie rozpędzą powyżej 150km/h. tj. powyżej 3000 obrotów mi ten błąd się pokazuje. mieliście taki błąd, jak sobie poradziliście?
Mondziak111555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , silnik , turbina , usterka


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.