Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-10-2019, 08:53   #1
adamtg
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 04-09-2019
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2l EC
Rocznik: 2015
Postów: 5
Domyślnie Samodzielne programowanie, kodowanie itd. - początki

Witam,

Zaczynam powoli przygodę z moim Fordem Edge i zbieram informacje o tym co można samemu zrobić. Czytam forum ale tego jest masa a do tego rozsypane po wielu wątkach.
Może więc o planach - chcę samemu pobawić się w programowanie/kodowanie rzeczy w swoim Edgu. Będzie trochę może nie po fachowemu, ale jak pomożecie to się nauczę.

Co chcę aktualnie zrobić:

* przekodowanie obsługi klucza tak żebym nie musiał otwierać tylko podejść do drzwi kierowcy, tak działa klapa bagażnika, z jakiegoś powody drzwi kierowcy już nie - pewni tak ktoś zaprogramował
* dodać nowy kluczyk, bo mam tylko jeden
* włączyć obsługę czujników ciśnienia w oponach i dodać nowe czujniki, teraz jest wyłączona
* przeprogramować światła, kupiłem europejskie, w których po wpięciu nie działa postojowe, w oryginalnej paliła się zewnętrzna pomarańczowa obrysówka (przed chwilą przeczytałem, że można je było przeprogramować tak żeby obrysówka była migaczem a pozycyjna poszła w miejsce migacza - chyba niepotrzebnie poszedłem w kupno lamp)

W przyszłości być może dodać przednią kamerę bo z tego co wyczytałem to pozawala wyjrzeć za róg - może fajny bajer.
Pewne znajdę więcej ciekawych rzeczy bo jeszcze nie przeczytałem za dużo o modach, które niektórzy wymieniają w stopkach.

No i pytania - co mogę sam zrobić?
Jaki sprzęt potrzebuję do np. zakodowania świateł/kluczyka? Czy sprzęty z obsługą OBD2 to zrobią?
Może ktoś jest z Krakowa i ma taki sprzęt i mogę się dołożyć do kosztów jego utrzymania?

Niektóre rzeczy pewnie są już gdzieś opisane, np. znalazłem temat o czujnikach TPMS i nawet chyba nie trzeba specjalnego sprzętu żeby je dodać. Kojarzycie jakieś tematy i macie je pod ręką to wrzucajcie mi linki, a ja ruszam dalej do czytania, bo mam chyba 20 tematów już wyszukanych. Liczę na to że z Waszą pomocą pójdzie mi trochę szybciej :-)

adamtg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2019, 09:46   #2
adiplus
ford::average
 
Avatar adiplus
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 05-12-2015
Skąd: Ruda Śląska
Model: Edge
Silnik: 2,0
Rocznik: 2015
Postów: 57
Domyślnie Odp: Samodzielne programowanie, kodowanie itd. - początki

Wydaje mi się że "bezpieczniej" będzie dla Ciebie i samochodu jak zajmą się tym fachowcy, są tu koledzy którzy zjedli zęby na tych przeróbkach ...
adiplus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2019, 09:51   #3
w4co
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Szczecin
Model: FORD EDGE
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 21
Domyślnie Odp: Samodzielne programowanie, kodowanie itd. - początki

JA też chętnie wziąłbym się za zgłębienie wiedzy w tym obszarze.
w4co jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2019, 10:57   #4
rysiula
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 07-06-2018
Skąd: GDAŃSK
Model: EDGE
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 187
Domyślnie Odp: Samodzielne programowanie, kodowanie itd. - początki

Cytat:
Napisał adamtg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co chcę aktualnie zrobić:

* przekodowanie obsługi klucza tak żebym nie musiał otwierać tylko podejść do drzwi kierowcy, tak działa klapa bagażnika, z jakiegoś powody drzwi kierowcy już nie - pewni tak ktoś zaprogramował
Mogę się mylić, ale w Edgu musisz dotknąć klamki aby drzwi się odryglowały.

Bump:
Cytat:
Napisał w4co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
JA też chętnie wziąłbym się za zgłębienie wiedzy w tym obszarze.
Ludzie z tego żyją i zjedli na tym zęby żeby to opanować, a Wy myślicie, że ktoś wam da gotowce.
rysiula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2019, 11:48   #5
micky13
ford::average
 
Imię: Martin
Zarejestrowany: 08-06-2018
Model: Edge Titanium
Silnik: 3,5 V6
Rocznik: 2017
Postów: 50
Domyślnie Odp: Samodzielne programowanie, kodowanie itd. - początki

Cytat:
Napisał rysiula Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mogę się mylić, ale w Edgu musisz dotknąć klamki aby drzwi się odryglowały.
Nie mylisz się, o ile jednak bagażnik bez dodatkowego dotykania otwiera się "kopnięciem" o tyle drzwi pozostają zamknięte do czasu położenia palucha i wtedy ciągniemy za klamkę. Tylko może kolega chciałby by po podejściu do drzwi same się otworzyły na szerokość i same zamknęły jak wsiądzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., to jeszcze nie ta klasa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
micky13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2019, 22:55   #6
adamtg
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 04-09-2019
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2l EC
Rocznik: 2015
Postów: 5
Domyślnie Odp: Samodzielne programowanie, kodowanie itd. - początki

W końcu jest chwila czasu więc odpisuję.

Co do drzwi, to bagażnik muszę nacisnąć żeby się otworzył, nie mam czujnika na kopnięcie lub machnięcie nogą. Ale nie muszę używać guzika na pilocie żeby go otworzyć. Co do drzwi kierowcy to spodziewam się, że powinny działać tak jak tutaj koledzy piszą, czyli naciskam guzik/pociągam za klamkę i się otwierają. Aktualnie muszę wyciągnąć pilota, nacisnąć guzik, podejść i pociągnąć za klamkę. Chciałbym wyeliminować wyciąganie pilota z kieszeni i naciskanie na nim guzika. Nie, że się same przede mną otwierają - chociaż miło by było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do bezpieczeństwa przeróbek to na pewno byłoby lepiej gdyby się tym zajął ktoś kto już to robił. Ale czytając i oglądając niektóre filmy mam wrażenie, że dużo rzeczy można by samemu ogarnąć.
Sam mogę sobie błędy przez OBD2 sprawdzić a nawet skasować, ale większości napraw już nie zrobię i nawet nie planuję.

A jeśli miałbym szansę sam sobie porobić prostsze rzeczy to tylko lepiej, bo nie będę musiał z byłe głupotą jeździć po ludziach i czekać na terminy.
adamtg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2019, 10:14   #7
Bungee1
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 06-02-2019
Skąd: Warszawa
Model: Edge Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 58
Domyślnie Odp: Samodzielne programowanie, kodowanie itd. - początki

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW


Ja kilka miesięcy spędziłem nad wertowaniem internetu, aby cokolwiek zrobić samemu forscanem. A chciałem zrobić podstawy -zakodowanie przednich świateł LED, zakodowanie przeciwmgielnych przód i tył. Potem doszło kilka prostszych bajerów. Jeśli chcesz sam się czegoś nauczyć to musisz niestety prześledzić youtube + amerykańskie fora (niekoniecznie dot. Edge, ale aut pokrewnych jak F150, Mustang czy Fusion). Przed każdą czynnością warto sobie zapisać aktualne ustawienia, aby szybko do nich wrócić w przypadku niepowodzenia. No i bierzesz ryzyko na siebie.
Zarówno w Krakowie, jak i w Katowicach są 'eksperci', którzy wg mnie nie są drodzy biorąc pod uwagę wartość samochodu oraz ryzyko przy samodzielnych zabaw.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 31-10-2019 o 18:31
Bungee1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2019, 23:00   #8
adamtg
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 04-09-2019
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2l EC
Rocznik: 2015
Postów: 5
Domyślnie Odp: Samodzielne programowanie, kodowanie itd. - początki

Może trzeba to jeszcze przemyśleć.

W sumie to nie ceny mnie irytują tylko dostępność usług. Czekam drugi tydzień na informację kiedy mogę przyjechać na wymianę oleju w skrzyni biegów i dojrzewam do tego żeby poszukać innego mechanika. Jeśli ktoś może kogoś polecić to piszcie na priva. Potrzebuje kogoś do skrzyni i ogarnięcia świateł.
adamtg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2019, 07:25   #9
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,449
Domyślnie Odp: Samodzielne programowanie, kodowanie itd. - początki

Niestety takie są realia, na prawdziwych fachowców trzeba czekać. Na lakiernika ostatnio czekałem dwa miesiące.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.