Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-12-2018, 00:08   #41
Vergill
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-12-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 22
Domyślnie Odp: Ubytki oleju - batalia z ASO czy zapowiada do dłuższą zabawę z serwisem?

Cytat:
Napisał karloss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co prawda auto na gwarancji, ale można by jeszcze sprawdzić czy turbo nie puszcza oleju do dolotu.
U mnie to wystąpiło. Przy odrobinie dobrej woli w ASO bez problemu znajdą przyczynę znikania oleju.

Vergill jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 01:46   #42
stadar
ford::average
 
Imię: Motomaniak
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo MK3 i inne Fordy
Silnik: Benz. ewent. Lpg
Rocznik: 1991-2017
Postów: 186
Domyślnie Odp: Ubytki oleju - batalia z ASO czy zapowiada do dłuższą zabawę z serwisem?

Zacznijmy od tego że 1,5 EB należy zalewać olejem 5w30.5w20 jest tylko do 1.0EB. Dawniej niektorym pomagalo zastosowanie oleju 5w40 zamiast 5w30. Moze u Ciebie tez cos pomoze ten 5w30? Sprawdz dokladnie instrukcje obslugi.Sa tam napewno rozne lepkosci dla Diesli i inne dla Benzyny.Inne dla 1.0 a inne dla 1.5 czy 2.0.Kiedys na szybko zajrzalem do instrukcji , patrze a tam jakis 0w30.Zdziwiony zagladam drugi raz ,patrze a to do Diesla.Ja do nowych leje C.str.l 5w30 do starszych F.rd F.rmula F 5w30.Do najstarszego co żłopie 1/1000km 10w40.
Zycze powodzenia w znalezieniu jakiejs prostej przyczyny i łatwego jej usunięcia(może jakiś wyciek na zew.).Ale jak już żłopie bardzo to nawet C.str.l RS 10W60 tego nie zmniejszy do min.Kolega tak walczył z Audi 1.8 TFSI aż wymienil silnik.Poza tym nie wolno stosowac tak gestych olejow w nowych silnikach gdzie producent ich nie zaleca, bo można jeszcze więcej bałaganu sobie narobić.Wiem bo tak tez kiedys skrzynie biegów wykończyłem (gęsty olej miał ją wyciszyć).
Zalej olejem dedykowanym czyli 5w30 i bedziesz mial spokoj.
50ml/1000 km to naprawde malo.Niektore auta uzytkowane tylko w miescie potrafia dolac do oleju tyle benzyny pracujac na bogatej mieszance.Ja najpierw myslalem ze bierze 2l/1000km bo piszesz o 15000 i 16000.Trzeba było napisac ze przebieg to obenie 31000.☺

Ostatnio edytowane przez stadar ; 09-12-2018 o 02:16
stadar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 07:55   #43
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Ubytki oleju - batalia z ASO czy zapowiada do dłuższą zabawę z serwisem?

Przecież ASO doskonale wie, dlaczego są ubytki oleju w tak noowym silniku.
Ale naprawa jest kosztowna, i będą robic wszystko i trzymać sie instrukcji, że takie zużycie jest dopuszczalne, aby nie ponosić kosztów.

Tak jak w każdym silniku, oraz w tym przyczyny są takie same, a składa się na to tak wiele elementów, że nie będę tego opisywał, kto chce może sie dowiedzieć z opisanych już na Forum tematów.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 10:35   #44
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Ubytki oleju - batalia z ASO czy zapowiada do dłuższą zabawę z serwisem?

Odessij przez bagnet rurką cały olej,przegoń samochód po jakiejś trasie ekspresowej z 10 ,20,30min ze 100/h, jak już zacznie przerywać i mulić zatrzymaj się dolej cały odessany olej z powrotem jak dasz radę odpalić to jeżdzij dalej aż się rozpadnie i stanie wezwij assistance.Nawet jeśli silnik to przeżyje to bedzie palił 4 litry na 100 km.Wymienia ci silnik na nowy bo norma fabryczna jest przekroczona,nikt ci nic nie udowodni.ASO i Producenta trzeba traktować z wzajemnością,ja już się tego nauczyłem.Przestańcie już pisać smutki nad tą sytuacją gwarancja to gwarancja trzeba z niej korzystać.Wesołych Świąt.

Ostatnio edytowane przez Matych ; 09-12-2018 o 10:37
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 11:00   #45
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Ubytki oleju - batalia z ASO czy zapowiada do dłuższą zabawę z serwisem?

Matych, co Ty wypisujesz, jazda bez oleju w silniku przez 30 minut ????? , najdłużej 5 minut i już silnik złom, i żadne wlanie oleju nic nie da, tylko laweta, bo wszystko w silniku co sie porusza, totalny złom.

A pierwszy lepszy laik, nie mówiąc o rzeczoznawcy, jak obejrzu rozebrany silnik, to powie, jechany bez oleju, bo wszystko co sie kręci jest fioletowe.
Gdyby Kolega skorzystał z Twojej porady, to silnik musiał by kupowac za własne pieniadze.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 11:39   #46
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Ubytki oleju - batalia z ASO czy zapowiada do dłuższą zabawę z serwisem?

Masz rację przesadziłem hahahaha z tym 100/h i 30 minutami niech popracuje z 5 min na wolnych obrotach potem niech doleje z połowę tego co odciągnął i bym jeżdził. Jak nie pomoże powtarzać do skutku.Wielokrotnie klient sygnalizował ubytki oleju sprawdzał nawet codziennie aż wreszcie osiągneły monstrualne rozmiary.nikt mu nic nie udowodni.W VW T6 który pchłaniał olej trzeba było przyśpieszyć agonię,widziałęm tłoki były lekko fioletowe potem jeszcze kilka pism i wymienili nam dpf i kat.Który ten olej łykał.Nawet nie wpisali w książkę wymiany silnika.po 3 latach diler zabrał ten sam. w rozliczeniu i ktoś nim pewnie jeżdzi.

Ostatnio edytowane przez Matych ; 09-12-2018 o 11:45
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 23:03   #47
Maciass72
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 09-12-2018
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Ubytki oleju - batalia z ASO czy zapowiada do dłuższą zabawę z serwisem?

Jestem nowy na forum więc witam serdecznie i pozdrawiam. Znalazłem ten wątek i w temacie "brania oleju" mam pytanie dotyczące silnika 2.0 tdci 150 km w s- maxie z 2015 r. Oglądałem dzisiaj do sprzedania takie auto z przebiegiem 120.000. Właściciel twierdzi, że dolewa około 1 l oleju po około 10.000 i potem to mu starcza już do wymiany na 30.000. Trochę mnie to zdziwiło. Mam Mondeo z 2.0 tdci (2009) 140km z przebiegiem 300.000 i nigdy nie dolewałem oleju - fakt między wymianami co 10.000. Czy takie spalanie to leży jeszcze ramach jakiejkolwiek normy- oczywiście przyzwoitości a nie serwisowej?
Maciass72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 23:07   #48
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Ubytki oleju - batalia z ASO czy zapowiada do dłuższą zabawę z serwisem?

Ja też mam ten silnik. Wymieniam olej co 15000. I niestety miedzy wymianami ok 1l dolewam. Niestety chyba te silnika tak mają.
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 23:17   #49
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,372
Domyślnie Odp: Ubytki oleju - batalia z ASO czy zapowiada do dłuższą zabawę z serwisem?

Cytat:
Napisał Maciass72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przebiegiem 120.000. Właściciel twierdzi, że dolewa około 1 l oleju po około 10.000
Piszemy trochę w innym temacie...
W poprzednim jak i w obecnym motorze czegoś takiego nie zauważyłem.

Zadnych dolewek

Bump:
Cytat:
Napisał lsulima Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniam olej co 15000. I niestety miedzy wymianami ok 1l dolewam
Tez wymieniam co 15tyś i bez dolewek...
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2018, 10:14   #50
docnecik87
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-10-2014
Skąd: Luboń
Model: MK3
Silnik: MKIII 2004r. 2.0 Duratec + LPG
Rocznik: 2004
Postów: 54
Domyślnie Odp: Ubytki oleju - batalia z ASO czy zapowiada do dłuższą zabawę z serwisem?

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odessij przez bagnet rurką cały olej,przegoń samochód po jakiejś trasie ekspresowej z 10 ,20,30min ze 100/h, jak już zacznie przerywać i mulić zatrzymaj się dolej cały odessany olej z powrotem jak dasz radę odpalić to jeżdzij dalej aż się rozpadnie i stanie wezwij assistance.Nawet jeśli silnik to przeżyje to bedzie palił 4 litry na 100 km.Wymienia ci silnik na nowy bo norma fabryczna jest przekroczona,nikt ci nic nie udowodni.ASO i Producenta trzeba traktować z wzajemnością,ja już się tego nauczyłem.Przestańcie już pisać smutki nad tą sytuacją gwarancja to gwarancja trzeba z niej korzystać.Wesołych Świąt.
Polecam tą opcję. Szczególnie jak chce się stracić gwarancję. Znam jeden przypadek z grupy VW, że po ściągnięciu logów z sterownika producent dokładnie widział kiedy zapaliła się kontrolka i jak długo z nią jechał.

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
docnecik87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.