Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford B-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-02-2018, 09:21   #41
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Ja mam częściowo otagowane, częściowo nie, ale mam pokatalogowane albumy. Słucham przeglądając USB po katalogach.
Mnie chodziło o to co na zdjęciu. Zamiast tytułu mam nazwę pliku, chociaż tytuł jest wpisany do taga. W C-maxie z tym samym wyświetlaczem, ale bez SYNC jest ok. Więc to chyba wynika z połączenia nawigacji i sync.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg sync.jpg (41.4 KB, 99 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg info.jpg (30.9 KB, 80 wyświetleń)

boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2018, 08:46   #42
Nielot
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 28-08-2004
Skąd: Białystok
Model: B-Max Titanium
Silnik: 1,0 ecoboost 125
Rocznik: 2013
Postów: 65
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam częściowo otagowane, częściowo nie, ale mam pokatalogowane albumy. Słucham przeglądając USB po katalogach.
Mnie chodziło o to co na zdjęciu. Zamiast tytułu mam nazwę pliku, chociaż tytuł jest wpisany do taga. W C-maxie z tym samym wyświetlaczem, ale bez SYNC jest ok. Więc to chyba wynika z połączenia nawigacji i sync.
Na drugim zdjęciu wygląda że jest dobrze. Jest tytuł,wykonawca,płyta :Script for a Jester's Tear, Marillion ,Script for a Jester's Tear a na pierwszym jakoś dziwnie.U mnie jest też inny wyświetlacz, choć mam wersję titanium 2013 to radio jeszcze nie Sony. Radosny jest też fakt, że słuchasz porządnej muzyki!
Nielot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2018, 13:37   #43
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

No właśnie, ale to drugie mam jak wcisnę INFO, a to pierwsze to standardowy ekran i tam pokazuje nazwę pliku na górze. Przy krótkiej nazwie jest nawet .mp3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Trochę słabo wyszło, bo akurat tytuł piosenki to też album Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A jak utworów jest więcej, to pokazuje 12/... I nie jest to liczba 100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tylko np. 22, a miejsca jest multum jeszcze...
Normalnie ręce czasem opadają na inżynierów Forda. Wielki rysunek pendrive'a, a na tytuł brakuje miejsca. Kiedyś tak samo miałem w Fieście z 2009, w B-maxie przy jednokolorowym zrezygnowali z tego rysunku chociaż.
Titanium nigdy nie miało Sony w standardzie, zawsze była dopłata i to masakrycznie duża. Ja mam teraz 5" wyświetlacz, ale pewnie w tym 4" jest podobnie, bo on ma obcięty ten dolny pasek stanu, a te oznaczenia i zegar są na górze obok nazwy źródła.
Marillion słucham od podstawówki, ale tylko z Fishem. No może z 2 płyty dalej. Tak samo ze Straitsami, Knopflera smęcącego dziadka nie mogę jakoś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2018, 10:22   #44
Nielot
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 28-08-2004
Skąd: Białystok
Model: B-Max Titanium
Silnik: 1,0 ecoboost 125
Rocznik: 2013
Postów: 65
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

U mnie wygląda to tak:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg WP_20180226_09_34_22_Pro.jpg (94.8 KB, 132 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg WP_20180226_09_35_58_Pro.jpg (93.0 KB, 89 wyświetleń)
Nielot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2018, 15:17   #45
anonimus.gallus
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-08-2014
Model: B-Max
Silnik: 1.0 EB 100KM
Rocznik: 2014
Postów: 16
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Na początek witam Wszystkich, bo to mój pierwszy wpis na forum! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jestem od wczoraj szczęśliwym (póki co) posiadaczem B-Maxa z lutego 2014. Niestety w kwestii audio jest to wersja najuboższa z możliwych. W związku z tym chciałbym ją rozbudować. Nie zależy mi szczególnie na nawigacji, ale już na BT do rozmów i muzyki tak. W przyszłości chciałem też pomyśleć nad dodaniem kamery i/lub czujników parkowania. I właśnie pod kątem tych funkcji chciałbym auto rozbudować.

Z tego co udało mi się wyczytać, moduł radia mogę raczej zostawić bez zmian. Na pewno wymienić będę musiał za to panel przycisków na wersję z numerycznymi 7-0. I tu pytanie pierwsze: Czy panel od Fiesty MK7 Lift się nada? Jest ich zdecydowanie więcej na Allegro niż dedykowanych do B-Maxa.

Do tego zmienić powinienem wyświetlacz. Ze względu na kamerę przydałby się kolorowy. Ponieważ jednak wątpię żebym doszedł z rozbudową tak daleko, wystarczyłby graficzny do prezentacji danych z czujników i opisu utworów. I tu pytanie drugie: Jak rozpoznać wyświetlacze po ich oznaczeniu? Które są kolorowe, które graficzne i jakie są ich kolory (obecnie jest błękitny i przy takim chciałbym pozostać). Dodatkowo w numeracji zapisane są też pewnie wielkości wyświetlaczy - po czym je rozpoznać?

Do kompletu uzupełnić będę musiał zestaw o ramkę z mikrofonem (tu również wersja od Fiesty MK7 lift zdaje się pasować - ewentualnie proszę o korektę) i moduł BT D1BT-14D212-... w przypadku SYNC 1.1. Prawdopodobnie przyjdzie mi także uzupełnić brakujące wiązki. Czy o czymś jeszcze muszę pamiętać?

Mam nadzieję, że to, iż do tej pory nie znalazłem odpowiedzi na powyższe pytania nie wynika tylko z tego, że kiepsko szukałem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
anonimus.gallus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2018, 17:26   #46
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Gratki, bo to fajne auto.
W kwestii radia, to musisz się zdecydować czy chcesz kamerę, czy czujniki, bo do kamery potrzebujesz kolorowego LCD, wizualizację czujników masz też na tym graficznym niebieskim. Oczywiście można mieć kamerę i czujniki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja mam 5" LCD i nie będę montował kamery, czujniki wystarczają.

Jeśli chcesz mieć BT, to moim zdaniem samo radio też musisz wymienić. Trzeba by sprawdzić praktycznie. Radio musi mieć 2 gniazda na 2 wtyczki z tyłu. Podstawowe może mieć tylko jedno, bez tej mniejszej SYNC. B-max raczej nie obsłuży starego BT.
Panel oczywiście pasuje tylko Z B-maxa i jest zintegrowany z wylotami nawiewów. Żaden inny nie pasuje mechanicznie. Co ciekawe elektrycznie to pewnie z każdego Forda z takim radiem podejdzie.

Wyświetlaczy są 4 rodzaje. Dwuliniowy niebieski, graficzny niebieski, kolorowy LCD 4,2" i kolorowy LCD 5" z nawigacją.
Wyświetlacz od Fiesty powinien być ok, ale musisz pamiętać, że w B-maxie ramka wokół niego jest razem z daszkiem. Dodatkowo ten od nawigacji 5" jest wyższy.
Numeracja może, ale nie musi być taka jak w Focusie i C-maxie. Końcówka Ax to dwuliniowy, Bx graficzny niebieski, Cx - 4"). Mój stary graficzny to ET7T-18B955-BA
Kolor tego niebieskiego graficznego jest taki jak na liczniku.

Co do wiązek, to najlepiej kupić wiązkę kokpitu i z niej dołożyć potrzebne kabelki, ale to dodatkowy koszt.

Modułu dobry wybrałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co do mikrofonu, to powinien pasować od Fiesty, ale nie wiem jak z możliwością montażu. Nie wiem jak wygląda to w innych wersja, a ja mam tę większą konsolę dachową z lusterkiem.

Pamiętaj, że dochodzi jeszcze zmiana konfiguracji, bo nie będą np. działać przyciski 7-0.

Jakbyś chciał, to moje oryginalne radio z Titka nadal mam na zbyciu za rozsądne pieniądze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] no u Ciebie jest ok, górna linijka to jest to samo co przy nutach czyli tytuł.

Ostatnio edytowane przez boncio ; 27-02-2018 o 06:20
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2018, 06:56   #47
Nielot
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 28-08-2004
Skąd: Białystok
Model: B-Max Titanium
Silnik: 1,0 ecoboost 125
Rocznik: 2013
Postów: 65
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@Nielot no u Ciebie jest ok, górna linijka to jest to samo co przy nutach czyli tytuł.
Spróbuj jednak tego mp3tag przynajmniej z częscią utworów to wyeliminujesz błąd, czy to w otagowaniu , czy to w oprogramowaniu.

Bump:
Cytat:
Napisał anonimus.gallus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem od wczoraj szczęśliwym (póki co) posiadaczem B-Maxa z lutego 2014
Będziesz szczęśliwy bo to sprytne auto

Bump:
Nielot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2018, 15:05   #48
anonimus.gallus
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-08-2014
Model: B-Max
Silnik: 1.0 EB 100KM
Rocznik: 2014
Postów: 16
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Właśnie sprytne rozwiązania tego auta mnie do niego przekonały. Mam nadzieję, że posłuży.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ponieważ kombinacji jest wiele, a wynik może być różny, pójdę chyba na łatwiznę i kupię na alle... cały zestaw Sony, z głośnikami, kablami i plastikami w połysku. Tanio nie będzie, ale efekt powinien być zadowalający. O ile oczywiście uda mi się to wszystko połączyć. Niestety sprzedający nie ma w zestawie wiązki do mikrofonu w podsufitce, chociaż sam mikrofon z ramką obiecał dołożyć. Czy wg Was w tej wiązce jest cokolwiek więcej niż dwa przewody z wtyczkami?

Nie chcę narobić bałaganu przy pierwszych postach, więc nie będę cytował. Niemniej - pisząc o panelu przycisków miałem na myśli wyłącznie moduł przykręcany od spodu ramki z kratkami wentylacji. Ten element jest chyba identyczny w B-Maxie i Fieście, a np. w Focusie różni się tylko joystickiem. Ale kupując panel Sony się tego nie dowiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
anonimus.gallus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2018, 18:59   #49
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Jeśli piszesz o tym komplecie z Poznania, to jedna uwaga. Radio jest ze stycznia 2013, więc moduł sync nie da się zaktualizować, aby mówił po polsku. Wyświetlacz jest C1BT-18B955-Cx.
Jest jeszcze jedno radio za 450 jak się wpisze bmax bez myślnika. Ja kupowałem od Caraudio_mp.

Jeśli chodzi o mikrofon, to owszem są to 2 przewody, ale one wchodzą do wtyczki wspólnej modułu. Więc jeśli jest tam komplet niepociętych wiązek, to powinny być i kable od niego. Natomiast oryginalnie te kable idą razem z tymi od lampki sufitowej.

Dopytaj jeszcze o moduł GPSM do sync. To antena GPS mocowana na szybie od systemu wzywania pomocy. Bez niej będziesz miał komunikaty o błędzie.

Dla mnie panel to: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ty chyba masz na myśli samą elektronikę z guzikami.
Elektronika oczywiście jest ta sama, ale mimo tego samego rozkładu guzików one mogą nie być identyczne mechanicznie. Odległości od przycisków mogą być inne, ale nie mam pewności.
B-max też miał 2 rodzaje tego manipulatora ze strzałkami - wypukły na początku i płaski od chyba 2015 roku.

Ostatnio edytowane przez boncio ; 27-02-2018 o 19:04
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2018, 21:40   #50
anonimus.gallus
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-08-2014
Model: B-Max
Silnik: 1.0 EB 100KM
Rocznik: 2014
Postów: 16
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Tak, chodzi o zestaw z Poznania. Też zauważyłem, że w zestawie jest stary moduł SYNC. Ale to akurat można łatwo skorygować w przyszłości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Również zauważyłem zestaw za 450zł i kilka zestawów po 570zł, ale te są domyślnie bez wiązek i paru udoskonaleń, których nie planowałem, ale którymi nie pogardzę (plastiki i głośniki) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jest natomiast szansa, że będę przejeżdżał pod koniec tygodnia w okolicach miejscowości Zagrody, skąd pochodzi większość aukcji dotyczących B-maxa i może uda mi się na miejscu coś wydłubać.

Czy kable są niepocięte dowiem się ewentualnie po zakupie, bo przez telefon mi się nie udało uzyskać jednoznacznej odpowiedzi. W razie czego lutowanie nie stanowi dla mnie problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jakiś kabel mikrofonowy, może nawet ekranowany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. się znajdzie.

O module GPSM nie wiedziałem - wielkie dzięki!!! Dopytam i o to. Dla pewności - masz tu na myśli element o oznaczeniu DE8T-19H463-DA???

Stosując Twoją nomenklaturę - tak chodziło mi o przyciski z elektroniką, nie o cały panel. Z tego co udało mi się na polskich i nie tylko stronach wyczytać, to ten element powinien być wymienny pomiędzy B-Maxem, Fiestą, Focusem i kilkoma innymi modelami. I najprawdopodobniej rodzaj przycisków kierunkowych (joysticka, manipulatora czy jakkolwiek to zwać) nie ma znaczenia.

Ostatnio edytowane przez anonimus.gallus ; 27-02-2018 o 21:53
anonimus.gallus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.