Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford B-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-03-2018, 10:56   #51
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Cytat:
Napisał anonimus.gallus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
DE8T-19H463-DA???
Dokładnie, taki sam jest u mnie.

W sumie cena za ten zestaw jest ok. Kupując osobno za głośniki wyjdzie minimum 200, moduł 50, wiązka 100-150 i koszt radia nawet niższy od tych pozostałych, a plastiki w gratisie.
Moim zdaniem wymiana radia tylko razem z głośnikami. Głośniki to 90% poprawy dźwięku, radio Sony może 10...

Jak już będziesz miał wszystko, to daj znać jak z kablami antenowymi. Będziesz miał podobnie jak ja, czyli brak 2 kabla antenowego w aucie i ciekaw jestem czy w wiązce będzie podwójny. Patrząc na strony z częściami 2 antena jest z tyłu auta.

Cytat:
Napisał anonimus.gallus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przyciski z elektroniką
Wniosek taki, że elektronika jest jedna, a inne są tylko plastiki. Rzeczywiście da się to odkręcić od spodu. Dochodzą jeszcze otwory na te 4 przyciski funkcyjne, których nie ma w podstawowym radiu.
Przyciski w Fordzie to drabinka rezystancyjna, więc te od panelu radia muszą pasować zamiennie, skoro wyświetlacze i radia są te same, a różnią się tylko softem lub nawet mają ten sam soft te 5 calowe.

Bump: A przy okazji malutka modyfikacja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg migacz1.jpg (82.3 KB, 115 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg migacz2.jpg (65.2 KB, 105 wyświetleń)

boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2018, 14:46   #52
anonimus.gallus
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-08-2014
Model: B-Max
Silnik: 1.0 EB 100KM
Rocznik: 2014
Postów: 16
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Panowie wystawiający zestaw Sony na aukcji mają podobno jakieś problemy zdrowotne, stąd ja z kolei mam problem z uzyskaniem kilku informacji. Ale obiecali, że w poniedziałek się poprawią - zobaczymy.

Co do drugiej anteny - dobrze rozumiem, że służy ona do odbioru DAB i nie ma wpływu na radio analogowe?

Fajna sprawa z tymi kierunkami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
anonimus.gallus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2018, 16:30   #53
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Cytat:
Napisał anonimus.gallus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do drugiej anteny - dobrze rozumiem, że służy ona do odbioru DAB i nie ma wpływu na radio analogowe
Nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Diversity antenna jest to druga, a w zasadzie podwójna antena do FM i też DAB jak jest. Radio wybiera, z ktorej ma lepszy odbior i z niej korzysta. Przy jednej ma prostszy wybór Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Realnie nie zauwazylem różnicy poza tym, ze jednak w C-maxie radio później gubi sygnał na granicy zasięgu.
Kierunki to Osram diadem chrome. W B-maxie strasznie je bylo widać.

Ostatnio edytowane przez boncio ; 02-03-2018 o 18:41
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2018, 15:49   #54
anonimus.gallus
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-08-2014
Model: B-Max
Silnik: 1.0 EB 100KM
Rocznik: 2014
Postów: 16
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

OK, panowie z Poznania potwierdzili, że w zestawie jest moduł GPSM i ramka z mikrofonem. Czekam więc na przesyłkę. Niestety nieprędko znajdę czas na przekładkę, bo czeka mnie kilka wyjazdów, ale na pewno się pochwalę efektami.

Zastanawiam się, czy przy jednym bałaganie nie zainstalować kamery cofania. Ale zdaje się, że nie jest to takie łatwe. Kamera uniwersalna podobno odpada. A do dedykowanej potrzebny jest jest jeszcze jakiś moduł. Ciekawe, czy pasują elementy od innych Fordów, bo wybór dedykowanych do B-Maxa mizerny (jedna kamera na aukcji). A i ceny nie zachęcają. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kierunki Diadem Chrome fajna sprawa - chyba też się zaopatrzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
anonimus.gallus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2018, 12:20   #55
Nielot
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 28-08-2004
Skąd: Białystok
Model: B-Max Titanium
Silnik: 1,0 ecoboost 125
Rocznik: 2013
Postów: 65
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Cytat:
Napisał anonimus.gallus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawiam się, czy przy jednym bałaganie nie zainstalować kamery cofania.
Ja bym sobie darował, to co jest w zupełności dobrze i czytelnie pokazuje, no chyba że lubisz te kolorowe ekraniki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nielot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2018, 13:01   #56
anonimus.gallus
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-08-2014
Model: B-Max
Silnik: 1.0 EB 100KM
Rocznik: 2014
Postów: 16
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Rzecz w tym, że u mnie w tej chwili nic nie pokazuje. Nie mam ani czujników parkowania, ani kamery. Samochodem 90% czasu jeździć będzie żona (ja na co dzień mam najlepsze auto terenowe - samochód służbowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). A ponieważ ma ona zwyczaj wciskania się w najwęższe dziury do parkowania (z resztą w Warszawie ciężko o inne) to poprzednie jej auto wyglądało jakby brało udział we wrak race Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Chciałbym tego losu jak najdłużej oszczędzić B-Maxowi. Ponieważ montaż czujników wiąże się z wierceniem otworów w zderzaku, zastanawiam się, czy nie łatwiej jednak o kamerę. Ale ani jednego, ani drugiego nie rozgryzłem jeszcze pod kątem potrzebnych gratów. Przy tym wolałbym, żeby wspomaganie parkowania było jednak zintegrowane z samochodem, a nie dołączone jako odrębne "kolorowe ekraniki" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
anonimus.gallus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2018, 15:37   #57
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

No to wyjaśnia wiele. Ja z racji posiadania kompletu czujników w obu autach tylko chwilę myślałem o kamerze w C-maxie, ale raczej jako kolejny bajer, niż coś co mi jest potrzebne. Tutaj nawet nie myślałem, bo to jednak kable przez całe auto...

Natomiast w kwestii czujników, to jeśli B-max jest identyczny jak Fiesta po lifcie (a powinien), to czujniki podłącza się bezpośrednio do BCM, czyli odpada dodatkowy moduł, ale znowu BCM musi je obsłużyć. Ja u siebie nie mam go w spisie modułów, więc to prawda.
Jeśli chodzi o zderzak, to od spodu powinny być zaznaczone miejsca montażu czujników. Nie trzeba wiercić, można ponoć wycinać nożykiem. Na zewnątrz oryginalnie są koszyczki, ale koledzy w focusach montują tak jak VW przyklejając do spodu zderzaka.
Co do kamery, to jej późniejsze podłączenie nie będzie trudne, bo tylko trzeba zdjąć dwa plastiki przy wyświetlaczu do tego.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2018, 07:24   #58
Nielot
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 28-08-2004
Skąd: Białystok
Model: B-Max Titanium
Silnik: 1,0 ecoboost 125
Rocznik: 2013
Postów: 65
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Cytat:
Napisał anonimus.gallus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rzecz w tym, że u mnie w tej chwili nic nie pokazuje
No tego Piotrze nie przewidziałem także faktycznie temat masz otwarty.
Nielot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2018, 09:40   #59
anonimus.gallus
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-08-2014
Model: B-Max
Silnik: 1.0 EB 100KM
Rocznik: 2014
Postów: 16
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Do tematu wspomagania parkowania wrócę pewnie później. Tymczasem zaczynam przygotowania do wymiany radia. W pierwszym momencie, po rozpakowaniu paczki zacząłem się zastanawiać czy podołam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Widzę jednak, że większości z tych przewodów nie będę musiał ruszać i pozostanie tylko dołożenie wiązki do modułu Sync itp. Ale tu pojawia się problem. O ile złącze do mikrofonu chyba zlokalizowałem (6-pinowa, szaro-czerwona wtyczka z podpiętymi dwoma przewodami - żółtym i czarnym), o tyle złącza do modułu GPSM już znaleźć nie mogę. Podstawowy problem polega na tym, że sam moduł dostałem bez obudowy i kawałka wiązki. Nie zależy mi szczególnie na jego skuteczności, więc mógłbym go schować w desce, zamiast przyklejać do szyby. Ale żeby go podłączyć, bez oryginalnej wiązki, potrzebowałbym wiedzieć, która to złączka i jaki jest rozkład przewodów (które piny w module GPSM połączyć z którymi przewodami w wiązce). Jesteście może w stanie podpowiedzieć coś w tej kwestii?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_0475.jpg (90.7 KB, 91 wyświetleń)
anonimus.gallus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2018, 10:45   #60
gregor19710112
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-11-2010
Skąd: lublin
Model: 1.4 B-max
Silnik: 90
Rocznik: 2013
Postów: 78
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

anonimus daj znać jak ci poszło, życzę powodzenia
gregor19710112 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.