Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-10-2018, 19:35   #11
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 1.6 benzyna.

Ja bym nie kupil bo wizualnie masakra..
Ale to m9je subiektywnie..

__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2018, 19:43   #12
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 1.6 benzyna.

Cytat:
Napisał Mik3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega ma Mondeo MkIII kombi z Durateciem 2.0 i w mieście pali tyle co mój Focus, a waży więcej i przynajmniej czuć te 145KM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Serio jechałeś nim z obrotami 6000?

Oba te silniki się nadają do jazdy, pod warunkiem, że nie zabieramy ich na autostradę. Jeśli ktoś z tego typu drogi regularnie korzysta, to zakup durateka 1.6 czy 2.0 jest złym wyborem.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2018, 21:11   #13
Mik3
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 26-06-2017
Model: Focus Mk2 Turnier FX Gold
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 1.6 benzyna.

Tak, na każdych światłach cisnę do odcinki, szkoda że czerwone pole nie zaczyna się przy 8,5k obr, jak w RX8. Nie zrozumiałeś albo udajesz że nie rozumiesz, chociaż niezależnie od opcji - nie dziwi mnie to.
Mik3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2018, 21:34   #14
Szymon80
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 10-01-2015
Skąd: Wielkopolska
Model: C max II
Silnik: 1,6 125.
Rocznik: 2012
Postów: 0
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 1.6 benzyna.

Osobiście nie korzystam z autostrad, jadę lokalnymi drogami tylko.
Szymon80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2018, 21:36   #15
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 1.6 benzyna.

No to mondeo z tym silnikiem jest jak najbardziej dla ciebie. :-)
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2018, 23:38   #16
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 1.6 benzyna.

Cytat:
Napisał Szymon80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Osobiście nie korzystam z autostrad, jadę lokalnymi drogami tylko.
jeli akceptujesz jazde 90 razem z innymi to ok.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2018, 16:12   #17
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 1.6 benzyna.

Mam Vectra C 1.6 105KM, po mieście jeździ normalnie, po autostradzie 130-140km/h trzyma bez problemów. Nawet zaladowana, byłem w 4 dorosłe osoby na Laurowym Wybrzeżu, bagażnik pełen po klapę 130km/h na tempomacie i palilo 7l.
Jak dla mnie jest ok.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2018, 22:58   #18
Szymon80
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 10-01-2015
Skąd: Wielkopolska
Model: C max II
Silnik: 1,6 125.
Rocznik: 2012
Postów: 0
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 1.6 benzyna.

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeli akceptujesz jazde 90 razem z innymi to ok.
Właśnie tak sobie pykam równo 90-100km/h bo niby gdzie mam się spieszyć jadąc z rodziną na wakacje itp.
Szymon80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2018, 08:18   #19
mariotd
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-06-2015
Model: Mondeo Mk4 Liftback
Silnik: 1.6 Ti-VCT (88 kW / 120 HP) + LPG BRC
Rocznik: 2011
Postów: 56
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 1.6 benzyna.

Sam od kilku miesięcy użytkuję 1.6 120km w hatchbacku po przesiadce z Lancera Kombi 2.0 (135km). Różnica jest rzeczywiście na minus dla Forda, ale to kwestia paru kucy mniej i większej wagi. Za to komfort jest nieporównywalny. Co do jazdy autostradą - codziennie jeżdżę obwodnicą dużego miasta ok. 50 km (w obie strony), dopóki miałem pokrzywione tarcze z przodu nie przekraczałem 100km/h (pojawiało się bicie kierownicy). Ta prędkość nie jest trudna do osiągnięcia, a autko dobrze jedzie, choć fakt trzeba przeciągnąć je min. do 3 tyś obrotów. Przy w/w prędkości utrzymują się obroty ok 3 tyś. Obecnie po wymianie tarcz przód czuję, że prędkość 100km/h to za mało dla tego auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bez problemu 120 - 130 km/h i wręcz pływanie po drodze. Obroty w silniku ok 3,5 tyś, później już niestety robi się nieprzyjemnie głośno.

Niestety, na forum u kolegów mocno się utarło, że zamiast pomagać przy ocenie danego egzemplarza pod względem stanu technicznego, wyposażenia, przebiegu i ceny zwracają jedynie uwagę na to, że 1.6 nie jedzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiadomo - sam bym wolał 1.6 w ecobooscie, ale nie te pieniądze, nie takie spalanie.

Jeżeli nie kupujesz auta na wyścigi, a do poruszania się z pkt. A do pkt. B w wygodnych i komfortowych warunkach, to nie ma co się zastanawiać. Fakt faktem, na krajówce może być ciężko z wyprzedzaniem, ale kwestia odpowiedniej redukcji do 3 biegu i auto dostaje miłego kopa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jedyną największą wadą jest jak dla mnie klima - po odpaleniu na maxa po prostu auto jest jakby "wykastrowane". Ale to samo miałem w Lancerze, więc jestem przyzwyczajony do tego. Pozdrawiam

Bump:
Cytat:
Napisał Szymon80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Czy warto obejrzeć tego mondka?
Wg mnie warto - co prawda dałem trochę mniej za rocznik 2011 i przebieg ok 100 tyś km, ale wyposażenie praktycznie takie samo (bez bluetooth). Jeżeli rzeczywiście jeden właściciel to auto będzie zadbane. Sprawdź stan techniczny (tarcze, hamulce, amory, zawieszenie, wyposażenie czy działa). Przy tym przebiegu mogą jeszcze sypać się łożyska.
No i przygotuj się, że to bieda edycja, więc fajerwerków nie będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mariotd ; 23-10-2018 o 08:23
mariotd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2018, 09:04   #20
Szymon80
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 10-01-2015
Skąd: Wielkopolska
Model: C max II
Silnik: 1,6 125.
Rocznik: 2012
Postów: 0
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 1.6 benzyna.

Cytat:
Napisał mariotd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sam od kilku miesięcy użytkuję 1.6 120km w hatchbacku po przesiadce z Lancera Kombi 2.0 (135km). Różnica jest rzeczywiście na minus dla Forda, ale to kwestia paru kucy mniej i większej wagi. Za to komfort jest nieporównywalny. Co do jazdy autostradą - codziennie jeżdżę obwodnicą dużego miasta ok. 50 km (w obie strony), dopóki miałem pokrzywione tarcze z przodu nie przekraczałem 100km/h (pojawiało się bicie kierownicy). Ta prędkość nie jest trudna do osiągnięcia, a autko dobrze jedzie, choć fakt trzeba przeciągnąć je min. do 3 tyś obrotów. Przy w/w prędkości utrzymują się obroty ok 3 tyś. Obecnie po wymianie tarcz przód czuję, że prędkość 100km/h to za mało dla tego auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bez problemu 120 - 130 km/h i wręcz pływanie po drodze. Obroty w silniku ok 3,5 tyś, później już niestety robi się nieprzyjemnie głośno.

Niestety, na forum u kolegów mocno się utarło, że zamiast pomagać przy ocenie danego egzemplarza pod względem stanu technicznego, wyposażenia, przebiegu i ceny zwracają jedynie uwagę na to, że 1.6 nie jedzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiadomo - sam bym wolał 1.6 w ecobooscie, ale nie te pieniądze, nie takie spalanie.

Jeżeli nie kupujesz auta na wyścigi, a do poruszania się z pkt. A do pkt. B w wygodnych i komfortowych warunkach, to nie ma co się zastanawiać. Fakt faktem, na krajówce może być ciężko z wyprzedzaniem, ale kwestia odpowiedniej redukcji do 3 biegu i auto dostaje miłego kopa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jedyną największą wadą jest jak dla mnie klima - po odpaleniu na maxa po prostu auto jest jakby "wykastrowane". Ale to samo miałem w Lancerze, więc jestem przyzwyczajony do tego. Pozdrawiam

Bump:

Wg mnie warto - co prawda dałem trochę mniej za rocznik 2011 i przebieg ok 100 tyś km, ale wyposażenie praktycznie takie samo (bez bluetooth). Jeżeli rzeczywiście jeden właściciel to auto będzie zadbane. Sprawdź stan techniczny (tarcze, hamulce, amory, zawieszenie, wyposażenie czy działa). Przy tym przebiegu mogą jeszcze sypać się łożyska.
No i przygotuj się, że to bieda edycja, więc fajerwerków nie będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję za wyczerpującą opinie na temat auta z tym silnikiem, dużo mi pomogłeś tym. Jeszcze pytanie z innej beczki: nie masz problemu z parkowaniem tym kolosem w mieście?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja bym nie kupil bo wizualnie masakra..
Ale to m9je subiektywnie..
Chodzi o te czarne klamki czy coś jeszcze?
Szymon80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.