Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2017, 00:20   #11
czarek45
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL / Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI / 1.6 Duratec
Rocznik: 2011 / 2009
Postów: 58
Domyślnie Odp: Wymiana czujnika parkowania - przedni, prawy, wewnętrzny.

Pozwolę sobie nieco odkopać temat.
Kupiłem s-maxa po lifcie (2011). Diagnostyka pokazuje błęd wewnętrzny obu czujników wewnętrznych przednich.
Patrząc na ich oznaczenia wygląda, że nie są to właściwe czujniki wewnętrzne przednie, a raczej zewnętrzne przednie.
Moje pytanie jest czy czujnik zewnętrzny przednie będzie działał w miejscu wewnętrznego?
Dodam, że zamieniałem czujniki miescami (zewnętrzne z wewnętrznymi) i błąd wciąż pozostaje na wewnętrznych. Przedzwoniłem wiązke w zdeżaku i jest ok. Dodatkowo całkowite odpięcie czujnika zmienia błąd (z błedu wewnętrznego na ogólny elektryczny).
Podejrzewam, że sterownik wykrywa nieprawidłowy czujnik w tym miejscu, ale brak mi pewności, nie chciałbym ryzykować inwestycji w dwa nowe czujniki bez upewnienia się.
Pomożcie proszę.

czarek45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2017, 08:57   #12
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Wymiana czujnika parkowania - przedni, prawy, wewnętrzny.

Czujniki pod względem elektrycznym są identyczne,także zamiana ich miejscami jest jak najbardziej dozwolona pod względem elektrycznym,nie wiem czy nie różnią się one obudową tak jak w mondeo mk4.Ogólnie Ford stosował w mondeo /smax dwa rodzaje czujników,w kształcie L i w kształcie S ,chodzi o obudowy zewnętrzne,elektrycznie były identyczne.Poniżej oba typy.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2017, 09:59   #13
czarek45
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL / Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI / 1.6 Duratec
Rocznik: 2011 / 2009
Postów: 58
Domyślnie Odp: Wymiana czujnika parkowania - przedni, prawy, wewnętrzny.

Czesć, dzięki za odpwowiedź.
No właśnie problemem jest fakt czy one na pewno elektrycznie są podobne / takie same. Obudowy to inna sprawa. Ja w tym momencie mam te w kształcie "S", ale wygląda (z internetu), ze powinny być "L". Tak czy tak "S" wchodzi bez probelmu, "L" nie próbowałem ale nie wygląda, żeby miały nie pasować.
Czyli mówisz Marcin, że elektrycznie jest pewne, że komputer nie pokaże błędu po zamianie czujników miejscami (zewnętrzne z wewnętrznymi)?
W takim wypadku nie pozostaje mi nic innego jak szukać probelmu dalej we wiązce...wolałbym żeby to były te czujniki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
A gdzie w S-Max FL jest moduł parktronica (PAM)?
czarek45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2017, 10:02   #14
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Wymiana czujnika parkowania - przedni, prawy, wewnętrzny.

Cytat:
Napisał czarek45 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A gdzie w S-Max FL jest moduł parktronica (PAM)?
Zawsze w tym samym miejscy z tyłu przy nadkolu z prawej strony.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2017, 15:29   #15
czarek45
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL / Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI / 1.6 Duratec
Rocznik: 2011 / 2009
Postów: 58
Domyślnie Odp: Wymiana czujnika parkowania - przedni, prawy, wewnętrzny.

Tak dzięki, już znalazłem. Kable wyglądają na ok.
Kurde...na pewno te wewnetrzne czujniki są zamienne z zewnętrznymi (logicznie dla modułu), może sygnały wyjściowe są z nich nieco inne i moduł to rozpoznaje?
Zamieniałeś je gdzieś miejscami w aucie po lifcie (wiem, że tutaj te czujniki są inne i teoretycznie niezamienne z tymi przed liftem)? albo ta wiedza jest poparta jamiś dobrym dowodem? Wybacz nie chce Cię urazić, tylko upewnić się, że jesteś pewny tej informacji - bo dużo ona zmienia w dalszej mojej diagnostyce.
czarek45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2017, 18:36   #16
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Wymiana czujnika parkowania - przedni, prawy, wewnętrzny.

Wstawiałem czujnik przedni w kształcie L do tyłu ,gdzie był zamontowany czujnik w kształcie S u siebie w przedlifcie i wszystko działało.
Zrób tak samo jak ja i zobaczysz co będzie.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2017, 00:55   #17
czarek45
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL / Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI / 1.6 Duratec
Rocznik: 2011 / 2009
Postów: 58
Domyślnie Re: Wymiana czujnika parkowania - przedni, prawy, wewnętrzny.

Kupiłem dwa czujniki wewnętrzne oryginalne. Dalej ta samo. Miałeś racje, elektrycznie nie ma znaczenia czy zewnątrzy czy wewnętrzny.
Troche pomierzyłem dziś napięcia na tych czujnikach i wychodzi, że napięcie na kablu sterującym na tych dwóch zewntrznych czujnikach jest zawsze takie samo (na przekręconym zapłonie) - na kazdym około 10.9V. Jak wypne czujnik napięcie spada do 0 - wiadomo. Jednak czujniki wewnętrzne zachowują się dziwnie. Jak wepne chodź jeden na obu kablach sterujących od nich pojawia się napięcie - nawet na tym co wisi luźno (około 3v). Jak wepne oba napięcia te sa różne i zmieniają się - coś jest nie tak.. Wiązka w zderzaku wygląda na dobrą - jeszcze raz przedzwoniłem omomierzem.
Z wiązką pomiędzy modułem a zderzakiem walczyć mi sie nie chce. Stwierdziłem, że zainwestuję w moduł drugi, za nadzieją że on jest walnięty. I tutaj mam prośbę/pyatnie: obecny moduł to BS7T-15K866-AB. Jednak taniej i więcej dostępnych na allegro jest modułów BS7T-15K866-AE. Jakie znaczenie ma ta ostatnia litera? mogę założyć ten z E na końcu?
czarek45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2017, 18:19   #18
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Re: Wymiana czujnika parkowania - przedni, prawy, wewnętrzny.

Cytat:
Napisał czarek45 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mogę założyć ten z E na końcu?
Możesz.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2017, 20:16   #19
czarek45
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL / Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI / 1.6 Duratec
Rocznik: 2011 / 2009
Postów: 58
Domyślnie Re: Odp: Re: Wymiana czujnika parkowania - przedni, prawy, wewnętrzny.

Dzięki wielkie. A wiesz/napiszesz mi co te literki na końcu znaczą? zżera mnie ciekawość a nie mogłem znaleźć.
czarek45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2017, 20:20   #20
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Wymiana czujnika parkowania - przedni, prawy, wewnętrzny.

Kolejne wydania-zmiany w sofcie.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.