Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-10-2018, 16:22   #21
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: Czym są spowodowane błędy U2100:00-2F i U2101:00-2F?

Ta wersja co przyszła z kablem to 1.26.008
Tak to wygląda w programie:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie instalowałem nowszej wersji, bo jak wspomniałem, doczytałem że lubi zablokować interfejs na amen.

W tej starej widzę MK3 2013 i MK3FL 2015. Niestety nie wiem czy będzie na 100% działać dla 2011-2012 bo się po prostu na tym nie znam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na oko (moim zdaniem) będzie, ale z racji że się nie znam, to nie jestem w stanie tego potwierdzić,
a że się jeszcze w ogóle nie podłączałem pod swoje auto
(bo nie mam na razie potrzeby), to nie jestem nawet w stanie stwierdzić co mogę tym programem zrobić.

Teoretycznie, o ile dobrze rozumuję, to:
FoCCCus to taki programik dla zabawy.
Można odczytać BCM, zmienić funkcję,
zapisać i modlić się żeby czasami jakieś głupie dane nie poszły bo wtedy tylko UCDS czy IDS jak się coś uwali.
FoCCCusem raczej nie zmienimy stanu licznika w dół ani nie wgramy całego softu do auta. Jest to tylko takie podstawowe narzędzie?

Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Następnie mamy Forscana.
Taki "ładniejszy", lepiej dopracowany soft,
który oprócz zczytywania BCM, ma też możliwość czytania o wiele większej ilości modułów oraz zapisów do nich.
Aby zrobić niektóre rzeczy, potrzebujemy licensji rozszerzonej.
Testowa licencja rozszerzona jest "darmowa" czyli działa przez miesiąc od aktywacji i trzeba zarejestrować się na forum.
Aby później korzystać, obstawiam że albo trzeba zapłacić,
albo trzeba być aktywnym na forum forscana.

Aby to potwierdzić, musiałbym zajrzeć na stronę forscana a z lenistwa,
po prostu mi się nie chce.

Następnie chyba mamy właśnie tego UCDSa wraz z kablem.
Kabel ten może działać z innymi programami, ale niekoniecznie jest to plug&play.
Czasami trzeba dodać bilbioteki bo ruscy tak zrobili ten UCDS,
że ich interfejs nie gra tak samo jak inne interfejsy na rynku.
Stąd trzeba kopiować dll'e.
UCDS oryginalny ma kolor niebieski, chiński klon jest czerwono/pomarańczony.

I o ile rozumiem poprawnie, ruscy nie za bardzo lubią, że ktoś im kradnie klientów i za pomocą nowego oprogramowania, blokują kable z Chin. Dodatkowo gdzieś translator mi podrzucił,
że niedługo będa próbować poblokować te kable z Chin także na starszej wersji o ile już tego nie zrobili.

Z racji że u mnie ta stara wersja UCDS jest offline (nie ma połączenia z netem) to obstawiam że jest to jakiś tam sposób żeby nie uwalić kabelka.
Ale to moje gdybanie bo naprawdę nie mam teraz czasu siedzieć na radzieckim forum i za pomocą translatora domyślać się o co chodzi i co i jak.

O ile dobrze widzę i zgaduję (zaznaczam, zgaduję):
UCDS ma coś w rodzaju kredytów które kupuje się za kasę.

Nie wiem tylko czy podstawowe grzebanie w direct config czy ASBuiltEditor zabiera kredyty które są dostępne w programie
czy też dopiero takie bajery jak wgrywanie całego softu od nowa pobierają kredyty.
Nie wiem jak to działa, byłoby fajnie gdyby ktoś choćby podrzucił linka o co chodzi w kredytach i na co one "idą".

Nie wiem czy dobrze doczytałem, (i znowu - poprawcie mnie jeśli się mylę), ale UCDSem teoretycznie można zrzucić dane
i wgrać soft od modelu z "konikami" wyżej,
ale chyba właśnie na to idzie 35 kredytów które są dostępne w programie.

Czyli taki Focus który ma 150 koników dostaje softa od 163 koników.
Aby to zrobić, o ile dobrze rozumuję, trzeba mieć połączenie z netem i stąd jest kwestia że tracimy kredyty.

Znowu - nie jestem tego pewien bo ja i tak nie mam co wgrywać u siebie.

Dodatkowo w UCDSiem widziałem, że można zrobić aktualizację oprogramowania "niczym" w ASO, czyli podpinamy auto, program wykryje jakie są aktualizacje, można je pobrać i wgrać.

Podobno UCDS pokazuje wszystkie możliwe aktualizacje na podstawie numeru modułu, a nie tak jak ICDS robi domyślnie, że pokazuje tylko dla wybranego VIN (o ile się nie mylę, ICDS Fordowski może mieć dostęp chyba tylko wg VIN)

Cytat:
Napisał Rozne strony
UCDS Ford V1.26.008 Functions:

1. Read the fault code
2. Clear trouble codes
3. Read the data stream
4. Data recording
5. Module reset
6. Module Installation
7. Re-program the ECU TCM BCM and so on
8. Clear the airbag (RCM) collision data
9. Read, backup, edit, and erase "AsBuilt" files
10. Read, backup, edit, and erase the underlying "DirectConfig" configuration file
11. Support ECU chip tuning, eg: Ford Focus 3 150HP -> 163HP, Ford Mondeo 2.0T 200HP -> 240HP, Focus 2012 Year 85HP -> 105HP, 150HP -> 163HP
12. Can directly re-flash VBF file
13. Can directly re-flash BIN file
14. Can online update entire vehicle modules (Update Wizard)
15. Can program mileage on Focus MK2, 2012 Focus MK3, Mondeo, S-Max and other models
Oczywiście powyżej UCDS mamy ICDS który jest Fordowski, ale jest płatny na zasadzie abonamentu?

To co napisałem powyżej, może być nieprawdą, większość rzeczy zgaduje, bo nie prowadzę żadnego serwisu,
mam aż jednego Focusa i jakąś tam wiedzę informatyczną,
żeby zrozumieć czym jest dll i jak działa regsvr32, ale biorąc pod uwagę,
że każde takie oprogramowanie jak UCDS to wymysł jakiejś małej/malutkiej grupy programistów (czasami jedna, dwie osoby)
to bez siedzenia na forach, grzebania w informacjach
i próby zrozumienia co i jak, nie ma możliwości zrozumienia co w czym i jak.

Mówiąc inaczej, kupując produkt oficjalny, dostajesz często dokumentację.
Czasami dostajesz release notes, zmiany, dodatkowe funkcje, komendy,
a w przypadku programistów którzy nie są firmą a tworzą produkt
który przynosi jako takie pieniądze, to piszesz program,
robisz kasę i raczej z nikim nie dzielisz się dokładnymi instrukcjami krok po kroku co i jak.

Sam piszę programy, wiem jak jest ciężko żeby zrobić na tyle porządną dokumentację,
żeby klient wiedział co i jak, ale nie na tyle rozbudowaną,
żeby mógł np. odsprzedać program 30 innym klientom.

I tak w przypadku UCDS, jest to tak samo jak swojego czasu ludzie robili obejścia do nawigacji,
tworzyli jakieś małe pdfy w których było tłumaczone które HEXy trzeba dokładnie zmienić, aby nawi akceptowała te obce pliki binarne.

A jak forum zginęło śmiercią naturalną tak te pdfy które ktoś,
jakiś obsesyjny maniak i zdolny informatyk napisał,
przepadają często wraz z forum.

Jak nie masz kopii dokumentów lub kontaktu do tego kto napisał instrukcję, to często to koniec.
Jest tylko nawi którą należałoby "ponownie" złamać.

Podobnie widzę jest w dziedzinie samochodów.
Bardzo zamknięte systemy i bardzo zamknięte społeczeństwo.
Tak samo bywało i z telefonami, simlockami, nawigacjami, odblokowywaniem mocy aut itp itd.
Żyły złota, bo klienci często płacą za to jak za zboże z racji,
że żeby rozkodować coś za pierwszym razem,
trzeba poświęcić naprawdę sporo czasu i nierzadko ryzykować spore pieniądze jak coś pójdzie nie tak.

np. kiedyś, w latach 1999-2001 spolszczałem BIOS'y na płytach głównych póki nie uwaliłem trzech z rzędu,
bo mimo niepoprawnego cheksuma i tak wgrałem przygotowane pliki bin na pamięci Flash.

A maszynka do przeprogramowania kości EEPROM była w województwie chyba tylko jedna i do tej pory pamiętam,
jak miły pan informatyk w piwnicy polibudy wrocławskiej orzekł,
że kasują 120zł za przeprogramowanie, ale nie gwarantują że to zadziała.

Programowanie zajmowało 7 minut,
a po otrzymaniu płyty głównej z powrotem dostałem info,
że raczej się nie udało, dziękujemy i zapraszamy ponownie.
Jeszcze tego samego dnia na jedną używaną płytę główną poszło 220 zł.

Więc rozumiem dlaczego jest to hermetyczne środowisko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2018, 16:53   #22
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,435
Domyślnie Odp: Czym są spowodowane błędy U2100:00-2F i U2101:00-2F?

Z wlasnego doswiadczenia powiem ci ze w 100% zrobil bys dokladnie to samo focccusem i forscanem co ucdsem. Bez neta i tak nie zrobisz aktualizacji. Jedyne co mozesz robic to grzebac w centralnej konfiguracji czyli dokladnie to samo co potrafi elmconfig i focccus. Grzebac w modulach mozna focccusem lub forscanem.
Napisz pw podam ci swojego fb i moze wytlumacze ci jak nie ubic auta ��

Ostatnio edytowane przez lukaszooo ; 18-10-2018 o 17:07
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2018, 17:25   #23
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: Czym są spowodowane błędy U2100:00-2F i U2101:00-2F?

Twoja oryginalna wypowiedź była trochę bardziej "brzydka" że tak powiem ale pozostawię ja dla siebie.

Wytłumaczę tylko jedną rzecz.
Ja nie chcę aktualizować softów ok?
Nie po to kupiłem ten kabelek.
Wygodniej było mi kupić UCDSa z Chin za 100 zł niż próbować kupić Viakena.
Mi chodziło głównie o kabel. Stabilniejszy niż ELM327 z ręcznie dorabianym przełącznikiem.
O ile dobrze rozumię, i to i to pozwoli mi spokojnie korzystać z podstawowych funkcji FoCCCusa i Forscana. Ja naprawdę nie szukam niczego więcej bo jak sam mówisz, szybciej uwalę moduł/sterownik niż faktycznie coś zrobię. Tym bardziej chińskim klonem. Ale nie wiem, czy nie doczytałeś - ja nie prowadzę żadnego zakładu, ja nikomu nie będę aktualizował softów ani tym bardziej sobie. W powyższym długim poście zaznaczyłem tylko, że to jest to, co wyczytyałem w necie i o tyle tak to rozumuję że tak to działa. Ja nie potrzebuje najprawdopodobniej wgrywać VDF'ów ani programować kluczyków. Stąd gdzieś zaznaczyłem wcześniej, że czerwonego kabelka z naklejką UCDS będe używał jako J2534. I tyle mi starczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A że przy okazji coś tam się edukuję, to już swoją drogą.
Pozwolę sobie tylko samego siebie zacytować:

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wnikalem ani w opis przedmiotu ani co to w ogóle jest. £30 a zastąpi mojego ELM327 w którym dorabialem przełącznik z MS/HS-can więc i tak będzie postęp. Nie oczekuję żadnych cudów, a że nie bawie się tym profesjonalnie ani zawodowo to powinno wystarczyć
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

(więc proszę nie pisz, że ja bardzo chce aktualizować softy w autach. Nigdzie nie napisałem, że zamierzam to robić ok ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tak tylko żeby było jasne, ja nie mam zamiary chińskim klonem próbować ubić sobie auto, bo potem ubiłaby mnie moja małżonka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i pewnie wszystkich chińczyków też )
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2018, 18:15   #24
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,427
Domyślnie Odp: Czym są spowodowane błędy U2100:00-2F i U2101:00-2F?

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O ile dobrze rozumię, i to i to pozwoli mi spokojnie korzystać z podstawowych funkcji FoCCCusa i Forscana. Ja naprawdę nie szukam niczego więcej
(...)
znaczyłem wcześniej, że czerwonego kabelka z naklejką UCDS będe używał jako J2534. I tyle mi starczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I to wystarczy, śpij spokojnie, kabel będzie działać,nikt go nie zablokuje, będzie miał parametry jak stn1170 (Viaken to jeden z kilku kabli na stn1170, wszystkie są tak samo zbudowane,więc nie stawiaj go w hierarchii jako najlepszy, bo nie jest ani najlepszy ani najtańszy)
J2534 bez napięć będzie chodził w forscanie, nawet z dostępem do neta.
Opanuj pełnego forscana i z czasem zajrzyj do ucdsa. A na razie wyluzuj.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 18-10-2018 o 18:18
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2018, 18:40   #25
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: Czym są spowodowane błędy U2100:00-2F i U2101:00-2F?

A czy ja jestem spięty? :-P
Pozdrawiam ciepło. I tak stoję w korku to nie ma co robić :-D
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2018, 12:09   #26
jacekk015
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-11-2013
Skąd: Ostrów Wlkp
Model: Ford C-MAX MK2
Silnik: 1.6L Duratorq CR TC (115PS) - DV6
Rocznik: 2011
Postów: 259
Domyślnie Odp: Czym są spowodowane błędy U2100:00-2F i U2101:00-2F?

No to przysłowiowa D-U-P-A.
Nie ma na liście C-MAXa... zobaczymy czy da się posłużyć profilem Focusa.
jacekk015 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2018, 13:39   #27
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,435
Domyślnie Odp: Czym są spowodowane błędy U2100:00-2F i U2101:00-2F?

Nie wiem jak dziala klon ale moj oryginal po podpięciu pierwszy raz swojego samochodu i odczycie Asbulit odrazu chciał dostęp do neta i sciągał jakieś kalibracje. Gdy podpinam auto ktorego wczesniej nie robilem czyli np ostatnio Fieste 2010 tez chciał neta i sciągał kalibracje do odczytu asbulit. Jak bedzie to działać bez neta ciezko ocenić.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2018, 19:22   #28
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Czym są spowodowane błędy U2100:00-2F i U2101:00-2F?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] UCDS obsluguje C-maxa. Pierwsze zmiany u mnie, czyli tempomat i dds to wlasnie ucds u Marcina z wawy.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2018, 19:02   #29
jacekk015
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-11-2013
Skąd: Ostrów Wlkp
Model: Ford C-MAX MK2
Silnik: 1.6L Duratorq CR TC (115PS) - DV6
Rocznik: 2011
Postów: 259
Domyślnie Odp: Czym są spowodowane błędy U2100:00-2F i U2101:00-2F?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ale ja zamówiłem klona ;-)
jacekk015 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2018, 14:51   #30
sebas_es
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 15-11-2018
Skąd: Słomniki
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 23
Domyślnie Odp: Czym są spowodowane błędy U2100:00-2F i U2101:00-2F?

Witam.
Czy ktoś wie czy w/w "chiński kabelek" zadziała dla Forda Edga 2.0Ecoboost 2015 USA?
sebas_es jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.