Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-09-2018, 14:27   #1
pawex01
ford::average
 
Avatar pawex01
 
Zarejestrowany: 26-09-2018
Model: S-max
Silnik: 1,6 Ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 67
Domyślnie S-max dylemat przy wyborze

Witam Wszystkich Forumowiczów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W związku z powiększeniem się mojej rodzinki nadeszła chwila na zakup vana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bardzo spodobał mi się S-max i chciałbym tym modelem rozpocząć przygodę z marką FORD, z którą nigdy nie miałem do czynienia. Potrzebuję autka, które będę głównie używał do jazdy po mieście -dojazdy do pracy 5 km, kilka razy w miesiącu auto także zaliczy dłuższą trasę, a raz w roku wyjazd poza granicę naszego kraju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Prześledziłem kilkanaście tematów i sporo osób poleca silnik 2,0 tdci. Nie wiem czy w moim przypadku diesel z dpf-em sprawdzi się. Mam na oku S-maxa w wersji poliftowej z 2011 r. z silnikiem 1,6 Ecoboost.Czy ktoś z Was miał takie autko i mógłby mi powiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie, jak sprawuje się na co dzień , czy jest drogie w eksploatacji? Z góry bardzo dziękuję za Waszą pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pawex01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2018, 15:05   #2
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: S-max dylemat przy wyborze

a masz link do auta ?
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2018, 15:23   #3
pawex01
ford::average
 
Avatar pawex01
 
Zarejestrowany: 26-09-2018
Model: S-max
Silnik: 1,6 Ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 67
Domyślnie Odp: S-max dylemat przy wyborze

Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a masz link do auta ?
niestety nie mam, autko będzie sprowadzone za 2 tygodnie.
pawex01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2018, 15:26   #4
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: S-max dylemat przy wyborze

W ciemno to ja mogę kupić bułkę, ale auta tak nie chcę
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2018, 17:26   #5
pawex01
ford::average
 
Avatar pawex01
 
Zarejestrowany: 26-09-2018
Model: S-max
Silnik: 1,6 Ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 67
Domyślnie Odp: S-max dylemat przy wyborze

Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W ciemno to ja mogę kupić bułkę, ale auta tak nie chcę
na razie jestem na etapie zbierania informacji o tym silniku, nie wiem czy nie jest za mały na tak duże auto. Chciałbym, aby wypowiedział się ktoś, kto na co dzień użytkuje taki pojazd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pawex01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2018, 19:37   #6
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: S-max dylemat przy wyborze

jest gdzies obok wątek o tym silniku i w kontekscie SMaxa właśnie
BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2018, 20:11   #7
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: S-max dylemat przy wyborze

Moc wystarczajaca, sam silnik dosc udany, zdarzaly sie jednak awarie ze wzgledu na utrate plynu chlodniczego (obecnie jest przeprowadzana akcja serwisowa)
Serwis tego silnika wymaga ludzi z wiedza! np. wymiana rozrzadu jest skomplikowana.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2018, 21:08   #8
pawex01
ford::average
 
Avatar pawex01
 
Zarejestrowany: 26-09-2018
Model: S-max
Silnik: 1,6 Ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 67
Domyślnie Odp: S-max dylemat przy wyborze

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zdarzaly sie jednak awarie ze wzgledu na utrate plynu chlodniczego (obecnie jest przeprowadzana akcja serwisowa)
czyli przy zakupie używanego autka to będzie loteria czy trafi się na egzemplarz od właściciela, który na czas zgłosił się do ASO i nie przegrzał silnika :/ Jeśli chodzi o fachowców to w mojej okolicy mają problemy z prostym złożeniem wszelkich osłon po wymianie oleju...

BrunoJ poczytałem sobie generalnie o nowszych oszczędnych benzyniakach z bezpośrednim wtryskiem nie tylko spod znaku tej marki ...

Chyba zmuszony będę odpuścić temat zmiany starego samochodu, lepiej go podszykować i dalej jakoś śmigać.

Dziękuję serdecznie za pomoc, pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez pawex01 ; 26-09-2018 o 21:17
pawex01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2018, 21:19   #9
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: S-max dylemat przy wyborze

Czy nie za szybko się poddajesz i rezygnujesz z zakupu? Samochodów jest w bród (S-Maxów także) i jak się dobrze poszuka to można wybrać odpowiedni model, wariant i silnik dla siebie.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2018, 13:26   #10
pawex01
ford::average
 
Avatar pawex01
 
Zarejestrowany: 26-09-2018
Model: S-max
Silnik: 1,6 Ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 67
Domyślnie Odp: S-max dylemat przy wyborze

Cytat:
Napisał kopson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy nie za szybko się poddajesz i rezygnujesz z zakupu? Samochodów jest w bród (S-Maxów także) i jak się dobrze poszuka to można wybrać odpowiedni model, wariant i silnik dla siebie.
W moim przypadku w grę wchodzi tylko benzyna, przemyślałem temat na spokojnie - masz rację obejrzę sobie to autko, przewiozę się nim i podejmę decyzję. Wcześniej czy później człowiek będzie musiał zapoznać się z nowoczesną motoryzacją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pawex01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.