Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-10-2018, 16:18   #11
Marek_1980
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-08-2018
Model: Ford mondeo
Silnik: 2.0d
Rocznik: 2014
Postów: 8
Domyślnie Odp: ADBlue

Cytat:
Napisał PawelPoznan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mocy nigdy za wiele, "niech moc będzie z nami" :-) a na poważnie to choćby ze względów bezpieczeństwa (np. wyprzedzanie) czym jej więcej tym lepiej, przynajmniej takie jest moje zdanie. W stosunku do mojego poprzedniego 163KM to tu te 190 robi odczuwalną różnicę, dobijam do pierwszego 1000km i odnoszę wrażenie że silnik się "ułożył" mam wrażenie, odczucie, jeszcze lepszych osiągów po tym tygodniu śmigania, dziś na nazwijmy to "odcinku specjalnym" ;-) pocisłem go delikatnie do 180km/h i nie zajęło mu to dużo czasu, pobawiłem się trochę trybem sport i powiem że czuć te koniki nie wspominając o świetnej zabawie w czasie zmiany biegów shifterem - łopatkami przy kierownicy :-) na dziś autko sprawia wrażenie żwawego i raczej w trakcie gwarancji chipować nie będę choć nie wykluczam, przy czym moje zdanie jest takie że jak bym chciał więcej to kupiłbym Mustanga :-) Pozdrawiam i szerokości.
To dobre wieści, dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Marek_1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2018, 23:29   #12
Jarri S-max
ford::average
 
Avatar Jarri S-max
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 18-10-2018
Skąd: Toruń
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 96
Domyślnie Odp: Rodzaje płynu ADBlue

Cytat:
Napisał PawelPoznan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzień dobry,
Pochwalę się, wczoraj odebrałem nowego S-Max,a z silnikiem 2,0 ecoblue 190KM i pytanie czy do niego musi być jakiś extra Ford-owski płyn adblue, czy "stanadardowy" do diesla? na razie mam do przejechania na tym co wlali w salonie albo fabryce jeszcze blisko 8tyś km przynajmniej tak informuje komputer ale dobrze by było kupić ...:-)
Pozdrawiam
Paweł
Trochę późno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale dopiero trafiłem tutaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. gratulacje Paweł!
Ja swojego S-maxa 190KM EcoBlue odbieram pod koniec listopada.
Jak znajdziesz chwilę to napisz czy jest coś w instrukcji auta na temat dbania o AdBlue bo im więcej teraz o tym czytam to się zastanawiam co zrobić zimą przy temp. minus 11 stopni C i latem powyżej 30 stopni C? Będę go garażował, ale jakby mu przyszło postać gdzieś na wyjeździe na zewnątrz przy takich temperaturach to uszkodzenia pompy lub innych elementów mocno prawdopodobne....
Wyczytałeś coś może w tym temacie?
Pozdrawiam!
__________________
Henry Ford powiedział: Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej
Jarri S-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2018, 15:29   #13
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Rodzaje płynu ADBlue

w układzie jest grzałka. zanim silnik zgłosi zapotrzebowanie na adblue, grzałka juz rozgrzeje płyny
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2018, 22:55   #14
Jarri S-max
ford::average
 
Avatar Jarri S-max
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 18-10-2018
Skąd: Toruń
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 96
Domyślnie Odp: Rodzaje płynu ADBlue

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w układzie jest grzałka. zanim silnik zgłosi zapotrzebowanie na adblue, grzałka juz rozgrzeje płyny
Ok, ale pewnie nie pracuje podczas postoju?
Zastanawiam się co w sytuacji gdy jest się gdzieś zimą na wyjeździe i przyjdzie auto trzymać na zewnątrz przy -20 stopniach?
__________________
Henry Ford powiedział: Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej
Jarri S-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2018, 10:38   #15
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Rodzaje płynu ADBlue

to samo.
silnik nie potrzebuje adblue od samego początku, tylko w tzw. stanie ustalonym.
zanim do tego dojdzie, grzałka zdąży rozmrozić adblue. no chyba że nie działa, wtedy kaplica
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2018, 21:31   #16
Jarri S-max
ford::average
 
Avatar Jarri S-max
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 18-10-2018
Skąd: Toruń
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 96
Domyślnie Odp: Rodzaje płynu ADBlue

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to samo.
silnik nie potrzebuje adblue od samego początku, tylko w tzw. stanie ustalonym.
zanim do tego dojdzie, grzałka zdąży rozmrozić adblue. no chyba że nie działa, wtedy kaplica

Dzięki.
Może się czepiam detali, ale pytanie czy jest gdzieś kontrolka informująca w razie czego, że grzałka adblue nie działa?
Lepiej to wiedzieć, zanim się motor odpali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Henry Ford powiedział: Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej
Jarri S-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2018, 21:35   #17
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Rodzaje płynu ADBlue

Na stronie Ford.pl, w dziale serwis są i strukcje do każdego modelu. Ściągnij sobie i poczytaj, znajdziesz tam dużo ficzerów dot. Twojego przyszłego auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego H4113 przy użyciu Tapatalka
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2018, 21:53   #18
Jarri S-max
ford::average
 
Avatar Jarri S-max
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 18-10-2018
Skąd: Toruń
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 96
Domyślnie Odp: Rodzaje płynu ADBlue

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na stronie Ford.pl, w dziale serwis są i strukcje do każdego modelu. Ściągnij sobie i poczytaj, znajdziesz tam dużo ficzerów dot. Twojego przyszłego auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego H4113 przy użyciu Tapatalka
Ok, dzięki. Instrukcja jest faktycznie, tylko szkoda, że online i czyta się ją średnio, ale faktycznie, jest w niej mowa o grzałce.
Przeczytałem też, że co 150 do 500 km trzeba czyścić w trakcie jazdy filtr cząstek stałych jadąc z prędkością ponad 48 km/h przez ponad 20 minut. Nie miałem jeszcze auta z DPF`em i nie wiem czy to faktycznie jest aż tak upierdliwe jak wynika z instrukcji?
__________________
Henry Ford powiedział: Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej
Jarri S-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2018, 20:35   #19
poLuz
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2008
Skąd: Łódź
Model: S-MAX ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 190km AWD A8
Rocznik: 2018
Postów: 54
Domyślnie Odp: Rodzaje płynu ADBlue

no to jestem po pierwszym dolaniu AdBlue, w/g informacji na liczniku powinno pozwolić na przejechanie 4500 km, ale po przejechaniu 2000 zaczął się "drzeć" żeby już dolać, komunikat pojawia się przy każdym włączeniu + świeci się kontrolka na pomarańczowo, na plus że wyświetla ile wlać, mi wyświetliło żeby wlać 5-5,5l tak więc cały baniaczek wszedł.
Czynność generalnie bezproblemowa, ale może się "ulewać" i np dla kobiety może być to uciążliwe.
poLuz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2018, 19:09   #20
Jarri S-max
ford::average
 
Avatar Jarri S-max
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 18-10-2018
Skąd: Toruń
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 96
Domyślnie Odp: Rodzaje płynu ADBlue

Cytat:
Napisał poLuz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no to jestem po pierwszym dolaniu AdBlue, w/g informacji na liczniku powinno pozwolić na przejechanie 4500 km, ale po przejechaniu 2000 zaczął się "drzeć" żeby już dolać, komunikat pojawia się przy każdym włączeniu + świeci się kontrolka na pomarańczowo, na plus że wyświetla ile wlać, mi wyświetliło żeby wlać 5-5,5l tak więc cały baniaczek wszedł.
Czynność generalnie bezproblemowa, ale może się "ulewać" i np dla kobiety może być to uciążliwe.
Hej! Dzięki za podzielenie się informacjami. A informacje o ilości płynu podał dokładnie? Zasadniczo tylko to chyba przesada, żeby odzywał się już przy połowie stanu zbiornika
Pozdrawiam!
__________________
Henry Ford powiedział: Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej
Jarri S-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.