Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Inne > Ford Maverick

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-10-2019, 07:58   #1
rogos_21
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-09-2019
Model: Maverick
Silnik: 2.3
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie 2.3 benzyna / koło dwumasowe / drgania przy przyśpieszaniu

Witam, czy ktoś miał do czynienia z drganiami na drugim i trzecim biegu (głównie odczuwalne) przy przyśpieszaniu z okolic 2 tyś. obrotów? Przy mocnym ciśnięciu na pedał gazu jest to znacznie mniej odczuwalne. Na allegro znalazłem aukcje na której sprzedawane jest koło dwumasowe nowe LUKa do silnika 2.3 150 KM, czy faktycznie jest tu zamontowana dwumasa?? Przeguby wewnętrzne są dobre - sprawdzane przez mechanika, więc pozostaje szukać czegoś innego bo drgania przenoszone na całą budę są mocno upierdliwe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Pytam o dwumasę bo kiedyś na innym forum chyba dotyczącym jakiegoś modelu forda podobne objawy były powodem awarii dwumasy, z kolei mechanik uważa, że w tych rocznikach w motorach benzynowych raczej dwumas nie montowano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

rogos_21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2019, 13:01   #2
kulas25
ford::average
 
Avatar kulas25
 
Imię: Adi
Zarejestrowany: 24-04-2013
Skąd: Poznań
Model: Ford maverick xlt
Silnik: 2.3 pb + lpg
Rocznik: 2005
Postów: 142
Domyślnie Odp: Maverick 2.3 benzyna / koło dwumasowe / drgania przy przyśpieszaniu

2 mas raczej odpada, ale montowany jest. Sprawdź preguby i łożysko podpory półosi. Sprawdź wa czy ma odważniki i tą gumę na środku wału. Miałem tak w mondeo mk3, jak robiłem przeguby i spadł kamień to takie było zachowanie jak opisujesz...

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
kulas25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2019, 19:26   #3
rogos_21
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-09-2019
Model: Maverick
Silnik: 2.3
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Maverick 2.3 benzyna / koło dwumasowe / drgania przy przyśpieszaniu

Cytat:
Napisał kulas25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2 mas raczej odpada, ale montowany jest. Sprawdź preguby i łożysko podpory półosi. Sprawdź wa czy ma odważniki i tą gumę na środku wału. Miałem tak w mondeo mk3, jak robiłem przeguby i spadł kamień to takie było zachowanie jak opisujesz...

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
hmm, no niby się przyglądali półosiom bo ja raczej też drgania obstawiałem od strony przeniesienia napędu a nie motoru. Jeszcze zastanawiam się nad jedną rzeczą, na jałowym ciut wypadają zapłony, lecz komputer nie wywala błędu, być może przy obciążeniu zjawisko się nasila i objawia drganiami???
rogos_21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2019, 22:40   #4
zibi54
ford::beginner
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 28-12-2017
Skąd: Toruń
Model: ford Maverick, Honda Legend\\\\\\\\\\\\
Silnik: 2,3 2,7
Rocznik: 2005 1989
Postów: 26
Domyślnie Odp: 2.3 benzyna / koło dwumasowe / drgania przy przyśpieszaniu

Sprawdż przepływomierz.
zibi54 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2020, 21:11   #5
kamil_p
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 04-03-2020
Skąd: Stalowa Wola
Model: Maverick
Silnik: 2.3
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: 2.3 benzyna / koło dwumasowe / drgania przy przyśpieszaniu

Witam, mam to samo zdiagnozował ktoś o co kaman?? ewentualnie naprawił przyczynę ??
kamil_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2020, 21:24   #6
rogos_21
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-09-2019
Model: Maverick
Silnik: 2.3
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: 2.3 benzyna / koło dwumasowe / drgania przy przyśpieszaniu

U mnie jednak jest walnięty przegub wewnętrzny na dłuższej półosi. Właśnie dziś oddałem auto do mechanika. Problemem jest jednak dostępność przegubu czy nawet całej półosi do 2,3. Po zdemontowaniu mam go pomierzyć i być może facet będzie miał taki, cena kosmos, ewentualnie regeneracja?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rogos_21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2020, 22:55   #7
kulas25
ford::average
 
Avatar kulas25
 
Imię: Adi
Zarejestrowany: 24-04-2013
Skąd: Poznań
Model: Ford maverick xlt
Silnik: 2.3 pb + lpg
Rocznik: 2005
Postów: 142
Domyślnie Odp: 2.3 benzyna / koło dwumasowe / drgania przy przyśpieszaniu

Cytat:
Napisał rogos_21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie jednak jest walnięty przegub wewnętrzny na dłuższej półosi. Właśnie dziś oddałem auto do mechanika. Problemem jest jednak dostępność przegubu czy nawet całej półosi do 2,3. Po zdemontowaniu mam go pomierzyć i być może facet będzie miał taki, cena kosmos, ewentualnie regeneracja?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ewentualne rockauto i pytać w usaolkusz

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
kulas25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2020, 13:43   #8
woshiby
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-11-2017
Model: Maverick
Silnik: 2.3
Rocznik: 2005
Postów: 34
Domyślnie Odp: 2.3 benzyna / koło dwumasowe / drgania przy przyśpieszaniu

czy łożysko podpory prawej półosi jest wymienialne?? czy trzeba kupić cała półoś??
woshiby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2020, 20:55   #9
rogos_21
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-09-2019
Model: Maverick
Silnik: 2.3
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: 2.3 benzyna / koło dwumasowe / drgania przy przyśpieszaniu

Problem drgań zdiagnozowany i rozwiązany. Przeguby wewnętrzne nie były uszkodzone, natomiast pracowały w małej ilości smaru, smar został uzupełniony. Dodatkowo wymienione zostały oba krzyżaki na wale napędowym, jeden z krzyżaków był całkowicie zblokowany. Drgania całkowicie ustąpiły, jakby wsiadł do innego samochodu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rogos_21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.