Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-04-2013, 12:33   #501
slick
ford::advanced
 
Imię: Mat
Zarejestrowany: 16-06-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 2.5 RS
Rocznik: 2010
Postów: 281
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał Neron79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Potrzebuję szybkiej odpowiedzi. Po przeczytaniu tego całego postu pozostaję przy rozmiarze 235/45/17.

Proszę Was o poradę. Do wyboru tylko 2 rodzaje:
1) Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2

2) Dunlop SP SportMaxx RT
Którą z nich polecacie?
Ja bym wziął Good-y. CO prawda mają podobne wyniki w testach (bardzo dobre), ale jednak Goodyear jest lepszy choć nieco droższy:


Porównaj sobie cenki w Twoim rozmiarku

Pozdro!


Ostatnio edytowane przez lukaszek_socho ; 14-07-2014 o 12:54
slick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2013, 21:01   #502
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał foni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od listopada do marca jeżdżę na 215/60/16
No to pojechałeś z tym rozmiarem, normalnie jak w s-maxie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2013, 19:46   #503
jackson
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-12-2012
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Ja w tym sezonie zakupiłem najnowsze Dunlop Bluresponse 215/55/16. Wolę 16'' bo zawiecha znacznie mniej cierpi na pozimowych dziurach. Powiem że dużo opon różnych marek zjeździłem, ale nigdy wcześniej Dunlopa i powiem że tak cichych opon nie miałem. Trakcja też jak dotąd najlepsza, choć myślę że niestosownie jest porównywać najnowsze modele jednego producenta ze starszymi, nieprodukowanymi dziś modelami innego
jackson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2013, 20:35   #504
slick
ford::advanced
 
Imię: Mat
Zarejestrowany: 16-06-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 2.5 RS
Rocznik: 2010
Postów: 281
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał jackson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja w tym sezonie zakupiłem najnowsze Dunlop Bluresponse 215/55/16. Wolę 16'' bo zawiecha znacznie mniej cierpi na pozimowych dziurach. Powiem że dużo opon różnych marek zjeździłem, ale nigdy wcześniej Dunlopa i powiem że tak cichych opon nie miałem. Trakcja też jak dotąd najlepsza, choć myślę że niestosownie jest porównywać najnowsze modele jednego producenta ze starszymi, nieprodukowanymi dziś modelami innego
Hejka,

Dokładnie co do ostatniego zdania. Nowsze modele zawsze są bardziej zaawansowane technicznie. Opony są bardzo dobre. Na etykietach A za hamowanie na mokrym i B za efektywność energetyczną. Do tego są ciche i myślę, że będziesz zadowolony.
Szerokiej drogi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
slick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2013, 21:06   #505
jackson
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-12-2012
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał slick Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie co do ostatniego zdania. Nowsze modele zawsze są bardziej zaawansowane technicznie.
Opony kupiłem miesiąc temu i przed tym się troche o nich naczytałem, dlatego widzę że dużo ludzi pisząc "porady dla kupujących" porównuje najnowsze modele opon z modelami które użytkowało 3 lata temu, które już dziś są nieprodukowane, a często też używali je w poprzednim samochodzie. Ja na swojej skórze wiem, że najlepsze są opony możliwie najnowsze (oczywiście zachowując klasy opon, nie porównując nowego modelu chinskiego producenta z 2 letnim michelinem). Wcześniej miałem w tym rozmiarze Michelin Primacy HP i też byłem zdania: dotąd najlepsze opony. Do czasu zakupu dunlopów. Tyle że micheliny miałem w starej specyfikacji DT1, czyli na etykiecie odpowiednio F, C i 70 db. Nowsza specyfikacja tych opon z identycznym bieżnikiem to S1 i jak mnie pamięć nie myli to ma C, B i 70 db. Nie wiem czy dokładnie takie osiągi ma nowszy model, ale jakby nie było firma Michelin musiała przystosować bardzo dobre już opony, do wprowadzonych w zeszłym roku etykiet na oponach.

Sposób etykiet jest świetny bo można łatwo porównać ze sobą opony choć moim zdaniem nie do końca. Jak etykiety zostały wprowadzone to wszystkie firmy nie miały zbyt dobrych ocen na etykietach, stąd Michelin modyfikuje swój model, Dunlop robi całkiem nowy model Bluresponse zastępujący Fastresponse. Dziś nie trudno kupić opone z ocenami AA. Problem troche tkwi w tym że producenci zaczęli projektować opony troche jakby pod te trzy kryteria, czyli opór, przyczepnosc na mokrym i hałas. Dlatego myślę że warto poczytać testy np. ADAC jak sie sprawują testowane opony np. na suchej nawierzchni...

Ostatnio edytowane przez jackson ; 02-05-2013 o 21:08
jackson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2013, 15:25   #506
mati081
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-07-2011
Model: mk4
Silnik: 2.0 tdco
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Witam,

Planuje zakup letnich opon 235x45x17 do mojego Mondka. Do tej pory jezdzilem na michelinach pilot sport 3. Generlanie bardzo dobra opona jednak ma spory minus zuzywa sie relatywnie szybko ( u mnie po 35k bieznik na granicy uzytkowalnosci ). Mysle nad zakupem:
- Goodyear Eagle F1
- continetal contisportcontact 5
Jeździ ktos z Was moze na tych oponach jakie sa Wasze wrazenia, czy moze poznostac przy micheline PS3?
mati081 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2013, 17:15   #507
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Żadna z nich większego przebiegu nie zrobi
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2013, 17:33   #508
Spock
Zablokowany
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Karlsruhe/Gdańsk
Model: A6 4G 3.0TDI Quattro
Silnik: kleklekleklekle
Rocznik: 2011
Postów: 106
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

F1 Asymmetric 2 wlasnie robi relatywnie duze przebiegi...
Spock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2013, 18:52   #509
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Pod warunkiem ze wcześniej nie wyząbkuje...ale ktoś to musi przetestować najpierw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2013, 19:09   #510
radekrogo
ford::advanced
 
Avatar radekrogo
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: Elblag
Model: Mk4 SW Titanium Lunar Sky / Mk3 Ghia 130 Tdci 2004
Silnik: 2.0 Tdci 140 DFP/130 Tdci
Rocznik: 2011/2004
Postów: 446
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał jackson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiem że dużo opon różnych marek zjeździłem, ale nigdy wcześniej Dunlopa i powiem że tak cichych opon nie miałem.
Powiedz lepiej jaki parametr treadwear maja ?
radekrogo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
felgi , koła , mk4 , mondeo mk4 , opony , rozmiar , zima



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.