Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-07-2019, 12:56   #211
yogmen
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 08-11-2012
Skąd: Kraków
Model: Ford Focu MKIII
Silnik: 1.6 125KM
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Ja polewałem poniżej lampy i ciekło.

Mocowania siłowników wyeliminowałem bo nie mam zacieków na słupku tym bardziej że w tym otworze jest gąbka która byłaby wilgotna jeżeli ciekłoby powyżej tego otworu.

Raczej chciałbym to uszczelniać od zewnątrz bo uszczelnienie od*środka da taki rezultat że woda dalej będzie się tam zbierała i w końcu wyleci tylko innym otworem.

yogmen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2019, 21:23   #212
simon317
ford::beginner
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: Warszawa
Model: focus mk3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 22
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Problem przeciekających fokusów chyba dotyczy wszystkich (mój od niedawna zaczął przeciekać). Dzięki forum szybko namierzyłem miejsce przecieku. Tak jak chłopaki już tu pisali, że w samochodach kombi takim miejscem jest łączenie nad klapą bagażnika i pod relingami. Szykuję się do naprawy i mam jeszcze do Was pytanie.
Żeby ściągnąć te plastiki czarne (ford focus kombi bez relingów) to trzeba ściągać podsufitkę? Muszę sprawdzić czy tam nic nie ma.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (61.9 KB, 724 wyświetleń)
simon317 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2019, 22:32   #213
yogmen
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 08-11-2012
Skąd: Kraków
Model: Ford Focu MKIII
Silnik: 1.6 125KM
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

U mnie trochę się wyjaśniło

Rozebrałem cały zderzak i po lewej stronie wyglądało to tak po lewej stronie

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pokusiłem się i zerknąłem na prawą stronę i oto co zobaczyłem:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No więc zakupiłem klej do szyb przygotowałem kawałek starej dętki posmarowałem klejem i oto rezultat

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To samo z drugiej strony.

Ford chyba zakłada że woda nie dostaje się pod reflektor ale niestety tak nie jest i moim zdaniem dali tutaj ciała na całej lini bo gumowa zaślepka mogłaby problem rozwiązać.
yogmen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2019, 04:22   #214
Slk88
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 11-11-2018
Model: Focus mk 3
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2012
Postów: 27
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Simon.

Ja uszczelnilem łączenie i problem znikł.
Z tego co mi się wydaje to tak samo jak w przypadku relingow trzeba podsufitke zrzucić. Ale niech ktoś na 100% potwierdzi.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Slk88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2019, 09:55   #215
simon317
ford::beginner
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: Warszawa
Model: focus mk3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 22
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Cytat:
Napisał Slk88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja uszczelnilem łączenie i problem znikł.
Z tego co mi się wydaje to tak samo jak w przypadku relingow trzeba podsufitke zrzucić. Ale niech ktoś na 100% potwierdzi.
Dziękuję za odpowiedź. A czy ktoś mógłby jeszcze to potwierdzić?
simon317 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2019, 22:18   #216
Raffael
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-06-2019
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Info dla Simon317.
Mam ten sam problem z peknieciem uszczelnienia i to w tym samym miejscu.
Podsufitki nie trzeba zdejmowac jak samochód jest wyposazony w listwy. Listwy trzymają sie na plastikowych zatrzaskach. Żeby zdemontować listwe ptrzeba ją lekko odgiąć w kierunku od środka dachu do krawedzi z drzwiami. Potem lekko do góry i zatrzask puszcza. Powodzenia.
Raffael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2019, 13:53   #217
simon317
ford::beginner
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: Warszawa
Model: focus mk3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 22
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Cytat:
Napisał Raffael Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Info dla Simon317.
Mam ten sam problem z peknieciem uszczelnienia i to w tym samym miejscu.
Podsufitki nie trzeba zdejmowac jak samochód jest wyposazony w listwy. Listwy trzymają sie na plastikowych zatrzaskach. Żeby zdemontować listwe ptrzeba ją lekko odgiąć w kierunku od środka dachu do krawedzi z drzwiami. Potem lekko do góry i zatrzask puszcza. Powodzenia.
Dzięki Tobie i chłopakom Edmun , Slk88 i fokusman już woda w moim focusie nie dostaje się do bagażnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję i pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez simon317 ; 17-08-2019 o 13:58
simon317 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2019, 14:34   #218
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak na razie miałem 3 dni deszczu. Wszystko ok.
Oczywiście jak wiadomo, po 3-ech dniach nie można wyrobić opinii.
Poprzednio ja po prostu zamalowałem farbą.
Wytrzymało ponad 6 miesięcy, więc jeśli teraz mam grubą warstwę tego czarnego silikonu (Sikaflex) a na to warstwę farby, to raczej nie ma bata żeby to puściło
cytat powyżej jest z października 2017


to tak tylko odpisze że po dwóch latach odkąd to naprawiłem to jest święty spokój.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2019, 20:23   #219
kaczorro89
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 07-08-2014
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 30
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Od niedawna jestem posiadaczem Focusa Mk3 kombi. Niestety po ostatnich deszczach pojawiła się niewielka kałuża wody na gumowej macie w bagażniku (wnęka na koło zapasowe sucha). Zauważyłem, że woda kapie sobie z dziury zaznaczonej na zdjęciu białą strzałką i tylko z prawej strony. Moje podejrzenie padło na łączenie blach nad klapą bagażnika. Kupiłem masę poliuretanową firmy Troton (niestety tylko taką udało mi się znaleźć u siebie w mieście od ręki) i po wyczyszczeniu oraz odtłuszczeniu (alkoholem izopropylowym) łączenia, nałożyłem masę. Niestety takie manualne rzeczy nie są moją mocną stroną i ta nałożona masa wyglądała słabo, a po ostatnich deszczach woda znowu pojawiła się na macie. Pomyślałem, że może źle to nałożyłem dlatego dzisiaj zrobiłem drugie podejście. Zerwałem starą masę, tyle że jakieś tam resztki zostały (nie udało mi się zdrapać pazurem), wyczyściłem, odtłuscilem i położyłem masę. Tym razem rozprowadzilem ją trochę lepiej korzystając ze wskazówki edmunda (palec namoczony w płynie do mycia naczyń) ale nadal nie jestem przekonany co do swoich umiejętności. Przyszłe opady to zweryfikują

Dopytam jednak na przyszłość: jak usunąć/zmyć pozostałą, starą masę, tak żeby nie narobić szkód w lakierze? Większość można zerwać ale jakieś tam drobinki zostają. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego ASUS_Z017D przy użyciu Tapatalka
kaczorro89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2019, 07:09   #220
sahajdak
ford::amateur
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 31-03-2019
Skąd: Rzeszów
Model: Focus
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

witam wszystkich serdecznie,
niestety i mnie dopadła gromadząca się woda w miejscu na koło zapasowe (hatchback). Przewertowałem cały ten wątek i prawdopodobną przyczyną będą te kratki pod zderzakiem. W weekend zajmę się zdemontowaniem zderzaka i uszczelnieniem kratek. Ciekawi mnie jednak pewna rzecz. Otóż wyciągnąłem tą gumową zatyczkę od spodu, pod autem żeby sprawdzić czy wyleje się z stamtąd woda. Nic takiego nie nastąpiło. Jednak wymacałem i wyciągnąłem plastikową zaślepkę, która latała tam luźno. Pytanie moje jest następujące - do czego służy i gdzie powinna być umiejscowiona?
Pewnie w weekend po demontażu sam się przekonam, ale ciekawość mnie zżera, a na zdjęciach czy filmach innych osób z tym problemem takiej zaślepki nie widziałem.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez sahajdak ; 14-10-2019 o 07:11
sahajdak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.