Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-12-2017, 21:56   #1
samolot37
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-12-2017
Model: ford focus mk3
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 8
Domyślnie po wymianie akumulatora kontrolka alarmu/immobilaizera świeci się bez przerwy

Jako, że to mój pierwszy post przede wszystkim witam serdecznie wszystkich użytkowników forum !

W ostatnim czasie zostałem szczęśliwym użytkownikiem forda focusa mk3. Niestety na początku grudnia samochód nie chciał odpalić. Okazało się, że akumulator jest rozładowany. Akumulator został wyjęty, naładowany i ponownie zamontowany. Po niecałych dwóch tygodniach sytuacja się powtórzyła. Wymieniłem akumulator na nowy. Ford odpala bez problemu zauważyłem jednak, że kontrolka koło pokręteł od ogrzewania non stop świeci się na ciemno pomarańczowo/czerwono. Wcześniej kontrolka migała kiedy samochód był zamknięty. Podczas jazdy kontrola nie świeciła się w ogóle. Obecnie niezależnie od tego czy samochód jest otwarty czy zamknięty oraz czy jest uruchomiony czy też nie kontrolka świeci się bez przerwy. Dodam jeszcze, że w przy montażu starego akumulatora po jego naładowaniu włączała się syrena alarmu i kierunkowskazy. W chwili obecnej syrena alarmu nie włącza się chociażby zamknięto samochód od środka. Czy ktoś z Was miał podobny problem ? Będzie wdzięczy za wszelkie sugestie.

samolot37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2017, 22:37   #2
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,351
Domyślnie Odp: po wymianie akumulatora kontrolka alarmu/immobilaizera świeci się bez przerwy

O mój boże ładnie namieszane. Jaka kontrolka przy pokretlach? Immobiliser czy alarm sygnalizuje na desce rozdzielczej między kierunkowskazami. Zastanawiam się skąd masz taki pobór prądu że po zamontowaniu nowego aku działał tylko tydzień. Coś mi się wydaje że alarm masz dokładany a nie fabryczny. Podrzuc więcej info.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2017, 08:38   #3
samolot37
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-12-2017
Model: ford focus mk3
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 8
Domyślnie Odp: po wymianie akumulatora kontrolka alarmu/immobilaizera świeci się bez przerwy

Doprecyzowuję. W załączniku zdjęcie kontrolki. Nei wiem czy to kontrolka od immobilizera czy też od alarmu. Sądzę, że od alarmu. Po wymianie akumulatora na nowy nie uległ on rozładowaniu. Problemem w tym momencie jest owa kontrolka która pali się non stop. Wcześniej po otwarciu samochodu kontrolka się nie palił w ogóle, a po zamknięciu migała.

zdjęcie.jpg
samolot37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2017, 10:27   #4
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,646
Domyślnie Odp: po wymianie akumulatora kontrolka alarmu/immobilaizera świeci się bez przerwy

Mam w aucie coś takiego samego.
To jest kontrolka od alarmu dokładanego (w moim przypadku) przez dealera sprzedającego, a nie fabrykę.
Ta kontrolka to równocześnie przycisk umożliwiający wpisane pinu do alarmu w przypadku jeśli masz kluczyk bez przycisków i po otwarciu auta zaczyna wyć alarm.

Ja bym zaczął od resetu: spróbuj odłączyć może jeszcze raz aku i podłączyć.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2017, 20:02   #5
samolot37
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-12-2017
Model: ford focus mk3
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 8
Domyślnie Odp: po wymianie akumulatora kontrolka alarmu/immobilaizera świeci się bez przerwy

Niestety ponowny reset nie rozwiązał problemu. Kontrolka od alarmu cały czas się pali.

"Ta kontrolka to równocześnie przycisk umożliwiający wpisane pinu do alarmu w przypadku jeśli masz kluczyk bez przycisków i po otwarciu auta zaczyna wyć alarm."

Gdzie mogę znaleźć pin do alarmu? gdzie i jak go następnie wpisać?

Czy ktoś jest w stanie stwierdzić po tej kontrolce jakiego rodzaju jest to alarm ? producent ? model ? ewentualnie gdzie szukać tych informacji ?
samolot37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2017, 20:29   #6
frciasz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-09-2017
Model: FOCUS
Silnik: 1,0 125KM
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Odp: po wymianie akumulatora kontrolka alarmu/immobilaizera świeci się bez przerwy

prawdopodobnie Logic LC 4 a pin standard to 2 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez frciasz ; 20-12-2017 o 20:34
frciasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2017, 21:16   #7
samolot37
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-12-2017
Model: ford focus mk3
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 8
Domyślnie Odp: po wymianie akumulatora kontrolka alarmu/immobilaizera świeci się bez przerwy

Dziękuję za podpowiedź. Czy jesteś mi w stanie wskazać w jaki sposób mogę ustalić PIN ? Kupiłem samochód poleasingowy i nie mam tego w dokumentach, a flota w której jeździł samochód twierdzi, że go nie zna.
samolot37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2017, 21:47   #8
frciasz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-09-2017
Model: FOCUS
Silnik: 1,0 125KM
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Odp: po wymianie akumulatora kontrolka alarmu/immobilaizera świeci się bez przerwy

na 99% to 2 w takich autach nie ustawiaja pinu
frciasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2017, 09:21   #9
samolot37
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-12-2017
Model: ford focus mk3
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 8
Domyślnie Odp: po wymianie akumulatora kontrolka alarmu/immobilaizera świeci się bez przerwy

Niestety w moim pojeździe flota lub poprzedni użytkownik musiał wprowadzić własny pin ponieważ cyfra 2 nie działa.

Czy komuś udało się rozszyfrować pin czy konieczna jest wizyta w serwisie ?
samolot37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2017, 10:44   #10
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,435
Domyślnie Odp: po wymianie akumulatora kontrolka alarmu/immobilaizera świeci się bez przerwy

Taki alarm dokladany byl w salonie, w 90% przypadkow taki alarm posiadaja auta flotowe i jest to wymóg lesingowy. Bzdetem ktory potwierdza flote jest przykrecana na wkrety rejestracja i zestaw glosnomowiacy Nokia.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
akumulator , alarm , immobilizer , kontrolka , miga


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.