Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-04-2019, 19:40   #81
kamilezgpl
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "Akumulator rozładowany" radio działa tylko chwilę

Mam to samo z 500 pojemności zostało mi 390, kolega każe naładować i sprawdzić, ale wskazuje na to że Celle padły i wymiana.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2019, 15:52   #82
STRIX
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 12-09-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCi 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 15
Domyślnie Odp: "Akumulator rozładowany" radio działa tylko chwilę

Cytat:
Napisał Tomi1000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jakie napięcie ładowania??
14,99 to właśnie napięcie ładowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał dlugi91 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapewne te 14,99V to napięcie ładowania.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

chodziło mi żebyś zmierzył kontrolnie napięcie w momencie odpalania, czyli w chwili jak rozrusznik kreci żeby uruchomić silnik. Do tego potrzebujesz kogoś do pomocy, jedna osoba odpala silnik, a druga sprawdza do jakiej wartości spadnie napięcie w chwili pracy rozrusznika. Przy rozruchu napięcie powinno spać w okolice 10V

Wysłane z niewybuchającego Szajsunga
ok, zrobię tak dziś i zobaczymy jaki wynik mi wyjdzie.
STRIX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2019, 17:46   #83
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: "Akumulator rozładowany" radio działa tylko chwilę

jak mierzysz napiecie spoczynkowe to musisz to zrobic tak ze po zatrzymaniu otwierasz maske zamykasz auto i czekasz kilka godzin najlepiej, wtedy pomiar napiecia, samo otwarcie wybudza elektronike i napiecie siada
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 17:29   #84
kmaciej
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 18-02-2020
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo BA7
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Komunikat "Akumulator rozładowany"

Witam.Mam pytanie odnośnie komunikatu który pojawił mi sie wczoraj "Akumulator rozładowany".Aku ma rok,auto parkuje w garazu,mrozu nie było,dzisiaj komunikat mi sie nie wyswietlił i jest ok odpala jezdzi ale cos musi byc jak taka informacja sie pojawiła.Poprzedni własciciel nie zrobił resetu BMS tylko nie wiem o co chodzi.Będę wdzięczny za informacje.
Ford Mondeo MK4 2011r.
kmaciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 17:30   #85
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Komunikat "Akumulator rozładowany"

Cytat:
Napisał kmaciej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poprzedni własciciel nie zrobił resetu BMS tylko nie wiem o co chodzi
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

PS. Miałem podobnie na sprawnym akumulatorze. Po resecie jest wszystko OK. Komunikatu nie widziałem do tej pory od 2 lat a intensywnie eksploatuję akumulator zimą (Webasto).
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 17:48   #86
kmaciej
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 18-02-2020
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo BA7
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Komunikat "Akumulator rozładowany"

Cytat:
Napisał radkor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

PS. Miałem podobnie na sprawnym akumulatorze. Po resecie jest wszystko OK. Komunikatu nie widziałem do tej pory od 2 lat a intensywnie eksploatuję akumulator zimą (Webasto).
Jak sie robi reset?
kmaciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 17:51   #87
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Komunikat "Akumulator rozładowany"

no przeciez podal ci link..
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 17:57   #88
kmaciej
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 18-02-2020
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo BA7
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Komunikat "Akumulator rozładowany"

ok dzięki

Bump:
Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no przeciez podal ci link..
Jest możliwość że auto robi za krótkie trasy i nie wyrabia alternator z załadowaniem aku?Krótkie tzn.3km do pracy postój szesc godzin i powrót
kmaciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 19:16   #89
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Komunikat "Akumulator rozładowany"

jest
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2020, 11:11   #90
luk_g
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-09-2018
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010 lift
Postów: 12
Domyślnie Odp: "Akumulator rozładowany" radio działa tylko chwilę

Cytat:
Napisał STRIX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam!
Jako, że nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na mój problem piszę nowy post. Posiadam Mondeo Mk4 2011. Przy wyłączonym zapłonie chcę posłuchać radia. Włączam je (wyświetla się komunikat o jednej godzinie czssu pracy) i po jakiś 30 sekundach wyświetla mi się komunikat "akumulator rozładowany"(na conversie). Radio działa jeszcze jakieś 1,5 minuty po czym robi się czarny ekran a po chwili gaśnie całkowicie. Tylko uruchomienie na nowo samochodu pomaga żeby znowu się włączyło. Tak samo jak rozmawiam z kimś przez bluetooth - zgaszę silnik - radio działa jakieś 1,5 minuty po czym się wyłącza. Akumulator wymieniany w 2016 roku w ASO. Dodam, że komunikat wyświetla się tylko jak radio włączę, mogę się bawić światłami itp i wtedy komunikat nie wyskoczy. Co może być przyczyną?
U mnie dokładnie to samo, akumulator wymieniał poprzedni właściciel w ASO 4,5 roku temu (auto przejechało od tego czasu 100k km jeśli to ma znaczenie). Do pracy jeżdżę codziennie, ew. co drugi dzień po 20 km w jedną stronę, często dłuższe trasy po minimum 100 km.

Po zakupie auta komunikat zaczął się pojawiać zimą, ale samochód zapalał normalnie (żadnych problemów przy temperaturze minus 20 po kilkudniowym postoju - auto stoi na ulicy). Mechanik kazał się nie przejmować - ten typ tak ma. Wiosną problem zniknął.

Tej zimy komunikat wrócił, ale pojawia się do tej pory, nawet przy wysokich temperaturach. Wiosną byłem u innego mechanika, sprawdził akumulator i stwierdził, że jest jeszcze dobry a ostrzeżenie mam ignorować - Ford po prostu tak wysoko ustawił punkt, w którym zapala się alert.

Czy przy ponad czteroletnim akumulatorze jest sens resetować licznik BMS? Nie wiem, czy zostało to zrobione w ASO.
luk_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
akumulator


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.