Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-02-2020, 13:45   #531
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 276
Domyślnie Odp: Modyfikacje dołożenie Kamery Cofania

Podbije temat, sorki za post pod postem.

Pytanie czy kamera z fusiona będzie pasować w pełni do mondeo?

karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2020, 14:24   #532
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Modyfikacje dołożenie Kamery Cofania

Cytat:
Napisał karoolpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podbije temat, sorki za post pod postem.

Pytanie czy kamera z fusiona będzie pasować w pełni do mondeo?
Tak. Będzie pasować.
Bump :
Na youtube ogłasza się firma , która instaluje ewidentnie kamerki od chińczyków z liniami skretnymi , za uwaga.... 1700 zł netto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napotkałem stronke ze wschodu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , gdzie opisany jest montaż chińczyka ze skrętnymi liniami ( aktywacja linii UCDS). Ktoś już coś takiego przerabiał u siebie?
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2020, 14:46   #533
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Modyfikacje dołożenie Kamery Cofania

Cytat:
Napisał sabaciontko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... opisany jest montaż chińczyka ze skrętnymi liniami ( aktywacja linii UCDS). ...
Kolega "ogarnia" j. rosyjski w oryginale (bukwami) czy przez translator?
Opisany jest montaż "zwykłego" chińczyka i porównany z montażem oryginału fabrycznego.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 21-02-2020 o 14:48
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2020, 16:55   #534
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Modyfikacje dołożenie Kamery Cofania

Niestety tylko translator.
Jest tam link [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] do forum UCDS o tym temacie, dlatego pytam bardziej obytych w temacie.
A tutaj link [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] do youtube z kamerką za 1700 NETTO
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg MODUŁ KAMERY.jpg (82.0 KB, 88 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez sabaciontko ; 21-02-2020 o 17:04
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2020, 02:48   #535
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 276
Domyślnie

Cytat:
Napisał sabaciontko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak. Będzie pasować.
Bump :
Na youtube ogłasza się firma , która instaluje ewidentnie kamerki od chińczyków z liniami skretnymi , za uwaga.... 1700 zł netto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napotkałem stronke ze wschodu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , gdzie opisany jest montaż chińczyka ze skrętnymi liniami ( aktywacja linii UCDS). Ktoś już coś takiego przerabiał u siebie?
To jeszcze jedne pytanko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jest różnica czy kamera pochodzi z auta po liftingu czy przed?

Kamera + plastik + wiązka krótka i długa zamówione z fusiona, zadam właściwie chyba jedno z ostatnich pytań Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Demontuje blende z tyłu, demontuje wykładzine z boku bagażnika po stronie kierowcy, aczkolwiek nie wiem czy nie sięgne do wtyczek przez otwór na akumulator (hybryda ma akumulator z tyłu po lewej i jest tam w pyte przestrzeni), wszystko powinno być plug and play jeżeli posiadam fabrycznie sync3 i Blis (gdzieś cztałem że musi być bezpiecznik numer 23 wsadzony, jak tak to bez drutowania, jak nie, to trzeba przepiać kabelek w kolumnie pod radiem). Na koniec uruchomienie forscanem. Warto na coś zwracać uwagę?

Na wstępie prośba do moderatora o sklejenie postów albo brak krzyku jak zobaczy 3 posty pod sobą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., chcę podbić temat, a niestety jak wyedytuje poprzednie wiadomości to nie będzie tematu widać wyżej.

Otóż zamontowałem dziś kamerę z fusiona, dostałem kamerke wraz z plastikiem, pierwsze zdziwienie to plastik me jednak torszeczkę inny wymiar i przy wkładaniu krawędź nachodzi na krawędź blendy i jest takie lekkie wybrzuszenie, musiałem trochę podocinać, a i tak jeszcze troszke przydałoby się dociąć, jednak już nie chciałem się z tym bawić bo nie widać tego.

Podłączyłem wiązkę, okazało się że po włączeniu reverse camera forscanem, musiałem jeszcze zresetować moduł IPMA, dopiero wtedy kamera zaczęła wyświetlać obraz, widać kolorowe linie, jak rozumiem te białe skrętne to muszę jeszcze wyklikać forscanem żeby były widoczne?
Druga sprawa, okazauje się ze wiązka jest z fusiona ale SE z tego co już doczytałem i wtyczki do lamp led są inne, ja mam wtyczke prostokątną z 4 kabelkami, te mają takie półokrągłe z 2 kabelkami, idąc drogą dedukcji żeby uruchomić ponownie lampy w klapie, to najlepiej rozpruć wiązkę, wywyinąć z niej wtyczki te z 4 wejściami, wypiąć je z kostki i wpiąć w kostkę w docelowej wiązce?

#### Edit ####

Wszystko zamontowane, wiązka zmodyfikowana na wersje titanium europa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Więc pełna funkcjonalność świateł powróciła. Mam również schemat kostki to jakby ktoś potrzebował w Sedanie czy to MK5 czy Fusion, mogę podesłać, bo właściwie można dorobić wiązkę samemu, posiadając odpowiednią wtyczkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Teraz pytanie odnośnie Skrętnych linii, jak zresetuje BCM, to skrętne linie i zoom działa do ponownego uruchomienia samochodu, po tym kamera wraca do trybu w którym widać kolorowe linie i brak działającego zoomu. Ktoś ma jakieś porady na to? Trzeba zaktualizować soft czy to w którymś module czy samym radiu? (upgrade sync z 3 do 3.4, byłby w stanie coś zaradzić?)

Ostatnio edytowane przez karoolpl ; 27-02-2020 o 14:23 Powód: Nowe informacje
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2020, 22:55   #536
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 276
Domyślnie Odp: Modyfikacje dołożenie Kamery Cofania

Mój samochód żyje własnym życiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie działały skrętne linie i zoom, wczoraj powklpywałem jeszcze kilka ustawień forscana, zrestartowałem bcmi, apim i ipma, lini dalej było brak. Rano wsiadłem żeby podjechać do piekarni i ku mojemu zdziwieniu skrętne linie działają. niestety zoom nie działa, ale jest postęp, zastanawiam się co się odjaniepawla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez karoolpl ; 01-03-2020 o 01:35
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2020, 23:36   #537
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Modyfikacje dołożenie Kamery Cofania

Cytat:
Napisał karoolpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....powklpywałem jeszcze kilka ustawień forscana, ...
Powiem wprost - DZIAŁANIA BEZ SENSU.... To jak z tym słynnym rysunkiem z żyrafą i hipopotamem z dawnych czasów...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma najmniejszego sensu "wklepywać" (na pałę...) ustawień do FORScana.

Ustawienia kamery cofania są "proste jak budowa cepa":
- 2 miejsca w BCMi,
- 1 miejsce w PSCM
- 1 miejsce w APIM.
To wszystko.

Naprawdę nie chce mi się "robić dobrze" każdemu wielbicielowi FORScana.
W UCDS ma się to "od ręki":

BCM:
- DE21 - LIN RVC cfg – xx (tak naprawdę to powinno się wykonać inicjalizację nowego modułu na LIN - on określi adres kamery. Dość często jest to 33)
- DE26 - Slave exists RVC
PSCM:
- DE00 - Rear camera equipped
APIM:
- DE00 - FNA/FoE RVC present

Po inicjalizacji dość często moduły muszą "usnąć" (czytaj - poczekać do rana...) by kamera zaczęła pokazywać linie skrętne.
BTW - UCDS numeruje bloki konfiguracyjne od 0, FORScan od 1.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 29-02-2020 o 23:43
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2020, 01:34   #538
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 276
Domyślnie Odp: Modyfikacje dołożenie Kamery Cofania

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Dzięki za info, ogólnie to właśnie wszędzie mam to powrzucane, spojrzę jeszcze w PSCM, ale tak jak pisałem, pozostał nieszczęsny zoom.

Jeżeli chodzi o forscana i zmiany, to właściwie chciałem tylko odpalić kamerę, gdybym jednak miał więcej problemów, to bardzo chętnie odezwe się do kogoś bardziej ogarniętego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak jak piszesz, dołożenie kamery w mk5 to żaden rocket science, właściwie największy problem sprawia wyjęcie blendy, bo ciągnąć ją ma się wrażenie że pęknie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2020, 20:17   #539
marekiod
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 05-06-2012
Model: mondeo mkV HB
Silnik: 2,0; 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 79
Domyślnie Odp: Modyfikacje dołożenie Kamery Cofania

Zaopatrzyłem się w kamerę DS7T-19G490-AC z blendą i chcę to założyć do HB z elektryczną klapą.
Czy ta kamerka podejdzie? Czym ona się różni od wersji ES7T - o której piszą na forum? Czy nie będzie miała wszystkich funkcji, czy da się ją adoptować do mojego mk5?
marekiod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2020, 21:12   #540
maciej222
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-04-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2,0 TDCI 150>180KM
Rocznik: 2017
Postów: 9
Domyślnie Odp: Modyfikacje dołożenie Kamery Cofania

Witam wszystkich.
Poczytałem wszystkie Wasze posty, dodam ze dobra robota. Zainspirowany dołożeniem kamerki zabrałem się do dzieła. Kupiłem kamerkę , listwę z wiązką (ta krótką ) i jakąś tam wiązkę klapy tylko po to żeby wyciągnąć z niej piny z kabelkami.
Poskładałem wszystko i chciałem aktywować Forscanem i tu pojawił się problem.
Kombinowałem na wszystkie sposoby i jedyne co mi się udawało to uzyskać niebieskie tło a następnie wyskakiwał komunikat o braku kamery i kontakcie z ASO.
Posprawdzałem swoją robotę, pomierzyłem kable, i potwierdziłem że nie popełniłem błędu.
Na koniec wypiąłem wtyczkę z sufitu i d.....a, okazało się że mam jakąś uboższą wiązkę w suficie i nie ma w niej kabli potrzebnych do kamerki.
I teraz pytanie moje : Czy ktoś wie gdzie mam dociągnąć 6 żył z kamerki żeby mi to działało ?
Mam mk5 kombi z 2017 r z Niemiec wersja Business Edition. Wersja nie najbiedniejsza, są LEDy, cyfrowe zegary KeyFree itp, ale kabelka do kamerki nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

HELP
maciej222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.