Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-11-2012, 21:02   #101
domin1979
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: CK
Model: S-Max Titanium
Silnik: EB 203KM
Rocznik: 2012
Postów: 23
Domyślnie Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM

Cytat:
Napisał Slartibartfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też się rozglądam na sąsiednie pasy i w lusterka (może nawet za bardzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) ale blis mi ze dwa razy już uratował lakier...
Mi już raz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a jestem przyzwyczajony do zaglądania przez ramię, sytuacja nietypowa. Na początku w ogóle się na to nie patrzy ale z czasem zaczyna się korzystać.

Również brałbym elektrykę foteli z pamięcią, bardzo pozytywne zaskoczenie z pochylaniem lusterek. Po przesiadce z większego SUVa parkowanie jest PROSTE.

domin1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2012, 21:07   #102
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM

Cytat:
Napisał domin1979 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.... brałbym elektrykę foteli z pamięcią, bardzo pozytywne zaskoczenie z pochylaniem lusterek. Po przesiadce z większego SUVa parkowanie jest PROSTE.
Cytat:
Napisał Slartibartfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... blis mi ze dwa razy już uratował lakier...
Potwierdzam obie wypowiedzi ...
BLIS jeden z bardziej przydatnych dodatków a pochylanie lusterek przy cofaniu niesamowicie ułatwia manewrowanie na parkingach tuż przy krawężnikach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2012, 10:44   #103
KCN
ford::beginner
 
Imię: MAREK
Zarejestrowany: 18-05-2012
Model: Audi A4 Avant quattro
Silnik: 2.0 TDI 190 KM S tronic
Rocznik: 2016
Postów: 21
Domyślnie Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM

Cytat:
Napisał azerty11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam jeszcze pytanie do Was.
Czy przy pełnej elektryce fotel kierowcy jest wyżej w najniższym położeniu niż w wersji z manualnej regulacji?

Pozdrawiam
Z tego co wiem w wersji Platinium siedzenie kierowcy posiada elektryke gora/dol w standardzie, u mnie wlasnie tak jest i przy skorze moje pierwsze wrazenia byly niezbyt pozytywne, patrz:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wczesniej jezdzilem z manulana wersja i tego problemu nie bylo (nie bylo tez dachu szklanego).....wiec wydaje mi sie ze przy manulanym ustawianiu fotel jest nizej....ale to tylko moje odczucie nie sprawdzone pomiarami.

...do tego dochodzi wrazenie siedzenia na krzesle (po leonie bedziesz to czul mocno)...ale po 4 tys. km zaczyna mi sie podobac ta pozycja.
KCN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2012, 12:14   #104
azerty11
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-11-2012
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta ST i Megane Grandtour GT220@320
Silnik: 1.6 i 2.0
Rocznik: 2014 i 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM

Cytat:
Napisał Rob^ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potwierdzam obie wypowiedzi ...
BLIS jeden z bardziej przydatnych dodatków a pochylanie lusterek przy cofaniu niesamowicie ułatwia manewrowanie na parkingach tuż przy krawężnikach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli , jeżeli nie wezme pełnej regulacji foteli , pochylania lusterek nie będzie?
azerty11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2012, 12:19   #105
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM

Cytat:
Napisał azerty11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli , jeżeli nie wezme pełnej regulacji foteli , pochylania lusterek nie będzie?
Bez pamięci foteli NIE BĘDZIE pochylania...
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2012, 12:21   #106
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM

wg konfiguratora forda:

System monitorowania martwego pola widzenia w lusterku BLIS 2000 zł
zawiera elektrycznie składane lusterka z lampkami doświetlającymi podłoże.


Więc to chyba nie da się rozdzielnie ... ale obie funkcje są przydatne.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2012, 12:26   #107
azerty11
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-11-2012
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta ST i Megane Grandtour GT220@320
Silnik: 1.6 i 2.0
Rocznik: 2014 i 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM

Cytat:
Z tego co wiem w wersji Platinium siedzenie kierowcy posiada elektryke gora/dol w standardzie, u mnie wlasnie tak jest i przy skorze moje pierwsze wrazenia byly niezbyt pozytywne, patrz:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wczesniej jezdzilem z manulana wersja i tego problemu nie bylo (nie bylo tez dachu szklanego).....wiec wydaje mi sie ze przy manulanym ustawianiu fotel jest nizej....ale to tylko moje odczucie nie sprawdzone pomiarami.

...do tego dochodzi wrazenie siedzenia na krzesle (po leonie bedziesz to czul mocno)...ale po 4 tys. km zaczyna mi sie podobac ta pozycja.
Regulacja wysokości el góra/dół jest oczywiście. (myślałem , że przy pełnej elektryce fotel kierowcy można ustawić wyżej w najniższym położeniu)

A jeżeli chodzi o wrażenia z jazdy to testowałem s-max-a jeżdząć na codzień Insignią 2.0 Turbo 4x4 automat i po przejażdzce tym autem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] s-max naprawdę zaczął mi się podobać(jak również pozycja za kierownicą i wielkość auta, której prowadząc nie czuć np w porównaniu do nowej Alhambry.)

Bump:
Cytat:
Napisał Rob^ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wg konfiguratora forda:

System monitorowania martwego pola widzenia w lusterku BLIS 2000 zł
zawiera elektrycznie składane lusterka z lampkami doświetlającymi podłoże.


Więc to chyba nie da się rozdzielnie ... ale obie funkcje są przydatne.
Mam już składane lusterka w którymś z pakietów.
Jak rozumiem mimo tego pochylanych bez pełnej elektryki foteli nie będzie?

I jeszcze pytanie czy warto dopłacać do Systemu kontroli pasa ruchu LDW (w pakiecie z bliss-em kosztuje 800zł)

Ostatnio edytowane przez azerty11 ; 13-11-2012 o 12:45
azerty11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2012, 13:59   #108
KCN
ford::beginner
 
Imię: MAREK
Zarejestrowany: 18-05-2012
Model: Audi A4 Avant quattro
Silnik: 2.0 TDI 190 KM S tronic
Rocznik: 2016
Postów: 21
Domyślnie Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM

Cytat:
Napisał azerty11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Regulacja wysokości el góra/dół jest oczywiście. (myślałem , że przy pełnej elektryce fotel kierowcy można ustawić wyżej w najniższym położeniu)
...mozna wyzej w najnizszym polozeniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ...nie rozumiem, chyba nizej przy elektryce w najnizszym polozeniu....choc logicznie mylslac elektryka cos tam zabiera i najnizej bedzie przy manualnym ustawieniu wysokosci (brak silniczkow, prowadnic i takich tam)

Cytat:
Napisał azerty11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak rozumiem mimo tego pochylanych bez pełnej elektryki foteli nie będzie?
...nie bedzie, przed chwila sprawdzilem tzn wsteczny ustawienie manualne w dol, pozniej bieg do przodu i brak powrotu na stan przed wrzuceniem wstecznego. Jesli chodzi o mnie, to ten system w Voyagerze bardzo mnie draznil, musialem sie schylac zeby widziec wiecej niz tylne kolo samochodu...

Cytat:
Napisał azerty11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam już składane lusterka w którymś z pakietów.
...tu chcialem Cie ewentualnie ostrzec jak ostrzezono mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., tzn, jesli wybierzesz dwa pakiety o takim samym skladniku (np: czujniki cofania, czy Twoje skladane lusterka), to chociaz w konfiguratorze uda Ci sie wbic, to w rzeczywistosci podobno nie da sie takiego samochodu wyprodukowac i automatycznie jest jeden pakiet odrzucany. Jesli nie dotrze do Ciebie ta informacja to zwyczajnie dostarcza Ci auto pozbawione jakiegos pakietu. Jeden ze sprzedajacych tak mi ta sprawe wyuszczyl popierajac dowodem ze musieli klienta ulagodzic wielkim rabatem bo nie dostal tego czego oczekiwal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....takze x2 skladanych lusterek z pakietow nie mozesz miec...ja w ten sposob musialem zamowic osobno felgi i przyciemniane szyby.





I

Ostatnio edytowane przez KCN ; 13-11-2012 o 14:03
KCN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2012, 19:05   #109
stratford
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-11-2012
Skąd: Radomsko
Model: passat
Silnik: 3.2
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM

Panowie do EcoBoosta 2.0T paliwo 95 czy 98 octan?
stratford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2012, 19:21   #110
Zoltyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-10-2010
Skąd: polnocne rubieze ;)
Model: byly dwa S-Maxy, jest Mazda CX-5
Silnik: był 2.5T, był 2.0 EB 240PS, jest 2.5 NA
Rocznik: był 2007, był 2012, jest 2016.
Postów: 473
Domyślnie Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM

Tzw. min 95.
__________________
Nie wiem, nie znam sie - nie bierzcie mnie na powaznie
Zoltyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
silnik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.