Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-12-2018, 10:56   #51
kaczorro89
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 07-08-2014
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 30
Domyślnie Odp: woda na podłodze po stronie pasażera

Od dołu raczej nie, bo wtedy podsufitka raczej mokra by nie była.
Najlogiczniejsze wyjaśnienie to przeciekający reling ale był odkręcany i zabezpieczony silikonem więc odpada. Szyberdach zaklejony taśmą izolacyjną więc to też raczej nie on.
Zostaje szyba lub antena. Szyba nie bardzo mi pasuje bo woda musiała lecieć "pod górę". Antena też nie bardzo, bo na środku podsufitka nie była mokra tylko po stronie pasażera, pod osłoną przeciwsloneczna i rączce do trzymania. Na wszelki wypadek okleiłem ją też taśmą izolacyjną.
Niestety teraz nie jestem w stanie się porządnie tym zająć dlatego zostają środki zapobiegawcze typu taśma.

kaczorro89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2018, 12:41   #52
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,151
Domyślnie Odp: woda na podłodze po stronie pasażera

Co do anteny to nie patrz że jest na środku. Przewody mogą iść na prawo i po nich płynąć. Mi jednak dalej podpada ten reling. Będziesz miał czas / pewnie córa Ci go nie da Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. / to go w cholerę zdemontuj , otwory dobrze zaklej i lej woda po grubasie. Nie ma cudów to nie prom kosmiczny, musimy znaleźć rozwiązanie.
PS. Zdrowia dla córy i mamy. / chyba coś pomyliłem z narodzinami , ale i tak zdrowia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum./
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki

Ostatnio edytowane przez Hansolo ; 31-12-2018 o 12:44
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2019, 23:37   #53
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: woda na podłodze po stronie pasażera

Szczelina może być na tyle mała że bez zdjęcia podsufitki nie będzie widać bo np. kapie po kropelce ale z czasem się zbiera tego... Taka złośliwość rzeczy martwych...
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2019, 12:30   #54
kaczorro89
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 07-08-2014
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 30
Domyślnie Odp: woda na podłodze po stronie pasażera

Tylko gdzie by się tak po kropelce mogło zbierać.

Dzisiaj szybkie sprawdzenie anteny (wyciagnalem lampkę) oraz relinga (bez ściągania podsufitki bo pogoda nie dopisuje). Wpierw baniak (ok 3 litry) wody poszedł wokół anteny - nie zauważyłem wody pod wyciągniętą lampką, podsufitka nie namokła.
Potem ten sam baniak poszedł wokół mocowania relinga - podsufitka również nie namokła.
Jedyne co zostaje to szyberdach, chociaż dzisiaj wlałem trochę wody w przedni odpływ po stronie pasażera i spłynęła pod nadkolem, a podsufitka sucha. Zdjąłem taśmę izolacyjną wokół szyberdachu i będę obserwować czy wejdzie wilgoć.

Szyba raczej odpada bo woda w górę chyba nie mogłaby spływać.

Mały update: 3h postoju i podsufitka mokra (cześć nad drzwiami, od uchwytu do górnej części słupka i trochę pod osłoną przeciwsloneczna).
Tak sobie myślałem, że może wężyk od odpływu szyberdachu ma gdzieś dziurkę i tak sobie wycieka. Tylko dlaczego wcześniej była mokra sama podłoga a teraz doszła podsufitka.

Ostatnio edytowane przez kaczorro89 ; 02-01-2019 o 15:46 Powód: Aktualizacja
kaczorro89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2019, 15:09   #55
kaczorro89
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 07-08-2014
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 30
Domyślnie Odp: woda na podłodze po stronie pasażera

Mała aktualizacja.
Byłem u majstra od szyberdachu. Po zdjęciu podsufitki okazało się, że wężyk był niemal całkowicie zsuniety z tego plastiku od szyberdachu i tamtędy woda leciała na podsufitke. Musiał zostać ruszony w trakcie sprawdzania i uszczelniania relingu. Teraz zostaje obserwować czy już nigdzie woda się nie dostaje.
Majster od szyberdachu zwrócił mi jeszcze uwagę na jedną rzecz. W rogu podszybia, pod plastikiem jest taki otwór (na zdjęciu). Czy to tak powinno być?
Czy nie powinno być jakiejś zaslepki bo np woda może się tamtędy przelewać do środka auta? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kaczorro89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2020, 12:48   #56
SilesiaFord
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-04-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 22
Domyślnie Przecieka pod nogi pasażera.

Samochód stał z 2-3 dni na deszczu, potem 2 tygodnie w garażu. Po dwóch tygodniach otwieram samochód i bucha smród i wilgoć. Szukając przyczyny znalazłem pod nogami pasażera wilgotny dywanik. Zdemontowałem dywanik, wyjąłem styropiany i ukazał się straszny obraz. Kawał wygłuszenia pokryte pleśnią i mokre. Pierw miałem to potraktować środkami na grzyby, ale postanowiłem wyciąć mokry / brudny kawał wygłuszenia. Resztę oczyściłem i spryskałem środkiem biobójczym.

Pierwsza myśl - zatkany kanał skroplin, ale nie. Okazało się, że w prawo jest klapka przykręcana na 3 wkręty i od spod przepuszcza wodę. Odkręciłem, wyczyściłem i w rowek dałem masę uszczelniającą. OK - tam już sucho.
Niestety padał deszcz i dalej jest mokro. Tak jakby gumowy wężyk skroplin przepuszczał. Chciałbym go wymienić. Ma ktoś kod tego wężyka?

W tygodniu jeszcze będę patrzał skąd jeszcze pojawia się woda oprócz tego wężyka.

EDIT.

Został jeden spory przeciek. Nie znam powodu i co zrobić najlepiej. Cieknie na łączeniu blach niedaleko prawego słupka.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez SilesiaFord ; 23-07-2020 o 21:17
SilesiaFord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.