Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-01-2019, 16:01   #141
Lenejro
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 27-11-2018
Skąd: Stalowa Wola
Model: S-MAX PLATINIUM
Silnik: 1.6 ecoboost 160km
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Co to jest na klemie minusowej?

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No zamruga lampką aku 3 razy. W forscanie jest też informacja ilości dni aku.
W forscanie czyli w teście (Zapłon+ok) ? Jeśli tak to która to informacja bo sprawdzałem i nie mogę za bardzo dojść która to

Lenejro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2019, 16:04   #142
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Co to jest na klemie minusowej?

Cytat:
Napisał Lenejro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W forscanie czyli w teście (Zapłon+ok) ?
Forscan to program i trzeba do niego mieć interfejs np. ELM327.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2019, 16:07   #143
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Co to jest na klemie minusowej?

Nie w teście zegarów, tylko w forscanie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. poniżej zrzut ekranu. Chodzi o pid batt_day
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2019, 19:40   #144
Bierut
ford::advanced
 
Imię: Bierut
Zarejestrowany: 01-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 266
Domyślnie Odp: Co to jest na klemie minusowej?

Moim zdaniem nie ma konieczności resetowania BMS po wymianie akumulatora. Oto dowód: (dotyczy Mondeo 1.6 TDCi Titanium wyposażonego w system start/stop czyli z akumulatorem w technologi EFB). Do wczoraj co jakiś czas wyskakiwał komunikat "rozładowany akumulator". Zwłaszcza gdy na postoju słuchałem radia. Jako, że aku był od nowości (rocznik 2012) i od jakiegoś już czasu silnik nie gasł na światłach, postanowiłem go wymienić. Jakież było moje zdziwienie, gdy po wymianie na nowy znowu pojawił się komunikat "rozładowany akumulator". Wykonałem więc reset BMS zgodnie z podpowiedzią na tym forum. No i d... wciąż zachowywał się jak przed wymianą tzn. nie działał system start/stop. Postanowiłem odczekać do rana. No i bingo, rano już po kilku minutach jazdy w końcu start/stop zaczął znowu działać co potwierdziło sprawność akumulatora. Oznacza to, że system i tak potrzebował czasu na samoadaptację.
Bierut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2019, 20:37   #145
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Co to jest na klemie minusowej?

Cytat:
Napisał Bierut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem nie ma konieczności resetowania BMS po wymianie akumulatora
Moim zdaniem jest konieczność.Po zresetowaniu BMS od razu nie wykonuje adaptacji ,tylko dopiero po czasie,a dokładniej po okresie bezczynności auta.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2019, 20:50   #146
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Co to jest na klemie minusowej?

Jednym z parametrów trzymanych w układzie monitorowania akumulatora jest czas jego życia.
Czy myślisz, że ukad ten będzie poprawnie pracował jeśli będzie myślał, że Twój nowy akumulator to szrot, bo ma już ponad 2,5k dni???
Robiąc reset zerujesz mu tez licznik dni.
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2019, 16:52   #147
Bierut
ford::advanced
 
Imię: Bierut
Zarejestrowany: 01-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 266
Domyślnie Odp: Co to jest na klemie minusowej?

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem jest konieczność.Po zresetowaniu BMS od razu nie wykonuje adaptacji ,tylko dopiero po czasie,a dokładniej po okresie bezczynności auta.
Adaptację wykona nawet bez resetu BMS. Rok temu wymieniłem akumulator w moim drugim Fordzie Galaxy. To jest element bierny i wątpię aby był tak bardzo zaawansowany technologicznie. Wtedy nie byłem oczytany w tym temacie niczego, nie resetowałem, a i tak nastąpiła adaptacja. Skąd indziej wiem, że ręczna adaptacja jest wymagana w wielu modelach z rynku amerykańskiego, kudze oraz w mondeo V (które przecież pochodzi od amerykańskiego fusiona). W IV generacji mondeo, S-Max, Galaxy być może jednak nie ma takiej konieczności. Oczywiście reset licznika BMS jest faktem, ale wątpię by to miało wpływ na ładowanie akumulatora. Pojeździłem trochę w trybie kontrolnym i ładowanie zaraz po odpaleniu silnika wynosiło 15,3 V, aby za chwilę spadło do 14,7 V.

Ostatnio edytowane przez Bierut ; 10-02-2019 o 16:57
Bierut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2019, 17:15   #148
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Co to jest na klemie minusowej?

Cytat:
Napisał Bierut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale wątpię by to miało wpływ na ładowanie akumulatora
A jednak ma,tak twierdzi Ford i kilku użytkowników tego forum.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2019, 15:36   #149
Krzysiekolk
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 03-05-2013
Skąd: Olkusz
Model: Ford C-Max Titanium
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2017
Postów: 7
Domyślnie Odp: Co to jest na klemie minusowej?

Witam wszystkich. To ja wrzucę informacje na temat system ładowania w Fordach (FORD SMART CHARGE SYSTEM):

Zewnętrzne jednostki sterujące alternatorem.
W miarę jak układy elektryczne pojazdu stają się coraz bardziej złożone, prosta regulacja alternatora zwykle nie jest już wystarczająca. Z tego powodu producenci pojazdów (np. Ford, BMW, Mazda, Peugeot) mają zintegrowane tzw. inteligentne jednostki sterujące alternatorem w swoich systemach ładowania. Podczas gdy w konwencjonalnym alternatorze wbudowana jednostka sterująca określa napięcie znamionowe alternatora, zadanie to przejmuje sterownik silnika za pomocą nowego systemu. Funkcja jest wyjaśniona poniżej za pomocą systemu wbudowanego w pojazd marki Ford.

Sterowanie alternatorem Ford „Smart Charge”
Alternator wbudowany w ten system nie wygląda znacząco inaczej niż konwencjonalne alternatory. W tym przypadku jest też regulator napięcia z tyłu alternatora (rys.). To sterownik jest połączony z jednostką sterującą silnika (PCM) za pomocą dwóch przewodów sygnałowych. Przesyłane są sygnały modulowane szerokością impulsu między alternatorem a PCM za pomocą tych kabli w celach komunikacyjnych. Na podstawie przekazanych informacji, PCM monitoruje i kontroluje napięcie ładowania.
Funkcja lampki kontrolnej ładowania w zestawie wskaźników jest kontrolowana przez PCM. W celu przeprowadzenia testu działania lampka kontrolna jest włączana po załączeniu zapłonu. Następnie gaśnie, gdy funkcja systemu jest bez usterki.

Zakres funkcjonalny
1. Regulacja napięcia ładowania i obliczanie temperatury akumulatora.
Ponieważ ciepłe baterie są bardziej wydajnie ładowane są niskim napięciem, a zimne akumulatory wyższym napięciem, napięcie ładowania jest dostosowywane przez PCM w zależności od temperatury akumulatora. Parametrem odniesienia do obliczenia temperatury akumulatora to temperatura powietrza dolotowego i chłodzącego. Prąd ładowania akumulatora jest optymalizowany poprzez stałe obliczanie temperatury akumulatora i regulację napięcia wyjściowego alternatora.
2. Wyłączenie alternatora po uruchomieniu silnika
Po uruchomieniu silnika alternator jest wyłączany przez PCM, aby zmniejszyć opór silnika. Alternator jest przełączany tylko na wymaganą wartość elektronicznie przez PCM po uruchomieniu silnika.
3. Zwiększenie prędkości biegu jałowego przy niskim napięciu i wysokim obciążeniu elektrycznym.
Gdy poziom naładowania akumulatora jest bardzo niski lub obciążenie elektryczne na biegu jałowym jest bardzo wysokie, PCM może stopniowo zwiększać prędkość do 150 obr./min w celu zwiększenia wydajność alternatora.
4. Funkcja powiadomienia o wyprzedzeniu dla obciążenia alternatora.
PCM otrzymuje informacje o zbliżającym się obciążeniu elektrycznym alternatora poprzez kabel sygnałowy, a tym samym może kompensować moment obrotowy alternatora. Należy się spodziewać zwiększonej prędkości biegu jałowego. Na tej podstawie PCM może zagwarantować większą stabilność na biegu jałowym. Monitorując napięcie układu elektrycznego pojazdu, PCM może zmienić prąd ładowania zmieniając sygnał modulowany szerokością impulsu na sygnale alternatora.

5. Aktywacja lub dezaktywacja odbiorników elektrycznych
Łącząc PCM z centralnym modułem elektronicznym, poniższe odbiorniki są aktywowane lub dezaktywowane w przypadku przepięcia lub zbyt niskiego napięcia akumulatora:
• Podgrzewana szyba przednia
• Podgrzewana szyba tylna
• System klimatyzacji
• Dodatkowa nagrzewnica
Granica niskiego napięcia wynosi około 10,3 V, przepięcie limituje wartość około 16,0 V.
Uszkodzenie spowodowane nadmiernym ładowaniem akumulatora pojazdu jest zmniejszane przez aktywację indywidualne odbiorników, a jednocześnie utrzymuje się napięcie ładowania zgodne ze specyfikacją. Włączanie odbiorników zwiększa obciążenie silnika, a tym samym służy do wspierania jednostki sterującej w tym samym czasie w fazie rozgrzewania. Jeśli napięcie akumulatora spada poniżej wartości granicznej, odbiorniki są ponownie wyłączane, aby zapobiec nadmiernemu rozładowaniu baterii.
6. Diagnoza i funkcja limp-home
Możliwości diagnostyczne systemu Smart Charge są realizowane za pośrednictwem jednostki sterującej silnika (PCM). Błędy systemowe są przechowywane w jednostce sterującej silnika i można je odczytać za pomocą urządzenia diagnostycznego. Po włączeniu zapłonu
system przeprowadza autotest. Jeśli zostanie wykryta usterka w „Smart Charge” podczas autotestu, lampka kontrolna ładowania nie zostanie wyłączona. Alternator pracuje przy stałym napięciu ładowania 13,5 V, jeśli regulacja napięcia jest niemożliwe ze względu na usterkę. Umożliwia to alternatorowi wygenerować prąd wystarczający do zasilania układów pojazdu.
Podczas jazdy lampka kontrolna ładowania jest włączona tylko w przypadku wykrycia przez PCM następujących błędów:
• Niedopuszczalne napięcie
• Błąd wewnętrznego alternatora
• Błąd komunikacji PCM / alternator

Może lektura si ę przyda.
Krzysiekolk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2019, 09:57   #150
pagg
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2007
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 22
Domyślnie Odp: Co to jest na klemie minusowej?

Wymieniłem akumulator 3 tygodnie temu czy mogę zresetować ten BMS po takim czasie?
pagg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.