Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2017, 13:51   #11
cyfra123
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 24-07-2017
Model: Galaxy Titanium
Silnik: 2.0TDCi 180KM PowerShift
Rocznik: 2015
Postów: 23
Domyślnie Odp: Powerhift - trwałość skrzyni, ile to wytrzyma bez awarii

Ile krzyczą w serwisie Forda w Polsce za serwis skrzyni wraz z wymianą tych płynów/olejów + filtra ?

cyfra123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2017, 13:57   #12
stingerA6
Tańczący z S-Maxami
 
Avatar stingerA6
 
Zarejestrowany: 11-05-2014
Skąd: Landsberg
Model: Romet
Silnik: Wigry
Rocznik: 1985
Postów: 1,011
Domyślnie Odp: Powerhift - trwałość skrzyni, ile to wytrzyma bez awarii

Od 700 do 1000 zł
__________________
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."
"Forum to nie agencja towarzyska. Wszystkim nie dogodzimy"
stingerA6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2017, 14:09   #13
wwwpawel
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-06-2010
Model: C-max
Silnik: 2.0.TDCI
Rocznik: .
Postów: 108
Domyślnie Odp: Powerhift - trwałość skrzyni, ile to wytrzyma bez awarii

190 tys. km. i padła. Po naprawie, która trwała ponad 4 miesiące przejechane 20 tys., ale nadal czasami szarpie przy zimnym silniku albo podczas gwałtownego hamowania do zatrzymania, ale przestałem się tym przejmować. Już takiego czegoś nie kupię, ale ktoś będzie dbać o serwis i nie będzie jej katować to myślę, że może długo pojeździć.
wwwpawel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2017, 07:35   #14
wildthink
ford::average
 
Avatar wildthink
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 17-06-2014
Skąd: Orzesze
Model: Mondeo mk4 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 138
Domyślnie Odp: Powerhift - trwałość skrzyni, ile to wytrzyma bez awarii

U mnie kłopoty zaczęły się lekko przed 200 tys.km. Przestał wchodzić wsteczny, wymienili jakiś wybierak z czujnikiem, pół roku później i jakieś 3000km to samo, pomogło przeprogramowanie, ale tylko na miesiąc, bo potem padł wsteczny i wszystkie parzyste (wg mechanika parzyste, bo w czasie jazdy z uszkodzoną skrzynią - a było tego prawie 1200km na conversie pokazywał mi że wchodzą 1, 3 i 6, resztę pomijał).

Auto kupione z przebiegiem 160kkm zrobionym w 3 lata, w dobrej kondycji technicznej, dość gruntownie sprawdzone przed zakupem, olej raczej przez poprzedniego właściciela wymieniany, ja wymieniłem zaraz po kupnie. Styl jazdy spokojny, raz na jakiś czas kick-down się trafia, tryb sportowy praktycznie nie używany.
__________________
Mondeo MK4 kombi l titanium X l 2.0 TDCi 140KM @ 163KM by tedi_k
wildthink jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2017, 08:47   #15
FORD FUN
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 02-10-2010
Skąd: Stolica
Model: Mondeo IV
Silnik: 2,0 TDCI 163km PS
Rocznik: 2011
Postów: 20
Domyślnie Odp: Powerhift - trwałość skrzyni, ile to wytrzyma bez awarii

Może się nie znam, ale się wypowiem. Według mnie wyższością Ford powershift nad DSG jest to, że układa się ona pod styl jazdy kierowcy. Co to oznacza.
W momencie gdy kierowca jeździ jak taksówkarz (nie kręci powyżej 2400 rmp), więcej się toczy niż jeździ, nie przeczeka kilku sekund w momencie przełączenia biegu, skrzynia uczy się tych złych nawyków i później zmienia biegi przy minimalnych obrotach silnika co za tym idzie obciąża skrzynię i sprzęgła.
Niestety to skraca jej żywotność.
Popieram wiedzę swoja forami zagranicznymi, prasą i ludźmi z centrali forda. Reasumując powershift jest udaną skrzynią. Tylko jej żywotność skraca użytkownik samochodu. Kilka prostych zasad to po pierwsze nie szalej gdy nie jest rozgrzana skrzynia czy silnik oraz do szaleństw ma się tryb S (sport), który również opiekuje się skrzynią. Tryb D (drive) jest do zwykłej jazdy. Stojąc w korkach nie przełączaj na N. Wtedy spada ciśnienie oleju (nie totalnie) i może grzać się olej. Również jak korek jest duży staraj się mniej jeździć na trybie pełzający (przegrzewa skrzynie i dla skrzyni jest to duże obciążenie) trzeba podjeżdżać z gazem.
Pamiętać należy o wymianie oleju co 60 tyś km. Sądzę że wtedy skrzynia wytrzyma dużo.
Według forda skrzynia dobrze użytkowań powinna przeżyć samochód. Biorę to między słowa i wnioskuję że spokojnie 400 tyś powinna wytrzymać. Wiadomo zawsze są jakieś inne zmienne które wpłyną na życie skrzyni.

Tak więc jeśli chodzi o trwałość skrzyni - wszystko zależy od tego jaki jest kierowca, jak się adaptuje etc.
Mam nadzieje że trochę wyjaśniłem sprawęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Niekiedy aby skrzynia bez poważnych wymian dalej mogła działać to wystarczy wymiana oleju, soft, kalibracja. Tylko po kalibracji trzeba mieć na uwadze powyższe. Boli mnie to że serwisy skrzyń automatycznych jeszcze są w lesie jeśli chodzi o skrzynie adaptacyjne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
FORD FUN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2017, 09:21   #16
Tomass
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 16-04-2007
Skąd: UK
Model: Mondeo MKV 2.0 Tdci 180PS
Silnik: 2.0 Tdci 180PS
Rocznik: 2017
Postów: 30
Domyślnie Odp: Powerhift - trwałość skrzyni, ile to wytrzyma bez awarii

Mi po 30tys mil padlo sprzeglo wedlug serwisu, auto 50/50 miasto- trasa, a ze autko bylo jeszcze na gwarancji to oddalem do serwisu. Po wymianie sprzegla na nowe Focus pojezdzil moze z miesiac, zaczelo sie od nowa duze przerwy miedzy zmiana biegow, pozniej R wchodzil z opoznieniem, po nastepnych dwoch wizytach gdzie za kazdym razem auto chodzilo dobrze tydzien pozniej znow to samo, zamienilem na Leona z DSG. Nie stety tu w uk serwisy nawet nie wiedza co to kalibracje skrzyni, na pytanie o wymianie oleju wielkie oczy. Przy okazji pytanie do was, czy ford poprawil cos w tych skrzyniach na 2017 rok. Pozdrawiam
Tomass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2017, 22:43   #17
Tujko
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-05-2016
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 140@198KM
Rocznik: 2011
Postów: 50
Domyślnie Odp: Powerhift - trwałość skrzyni, ile to wytrzyma bez awarii

270tys i padła skrzynia. S-Max 2011 2.0 tdci 140 kupiłem jak miał 220tys.
Przy kupnie full serwis w ASO. Zrobiony na 200KM i 50tys km ostrego katowania później ostre metaliczne chrobotanie przy niewielkich prędkościach i nie wchodzi 4 bieg.
Tujko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2017, 21:16   #18
qwertykk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2017
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 43
Domyślnie Re: Powerhift - trwałość skrzyni, ile to wytrzyma bez awarii

Ile minęło od chrobotań do padnięcia skrzyni ?
qwertykk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat , automat skrzynia , mondeo mk4 , s-max


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.