Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-09-2010, 09:53   #1
hoohoos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2010
Skąd: Grudziądz
Model: Seat Alhambra
Silnik: 1.9 TDi
Rocznik: 2001
Postów: 29
Domyślnie Poziom płynu chłodzącego

Witam,
czemu dzieje się tak, że po nocy, gdy silnik jest zimny, gdy odkręcam korek od zbiorniczka wyrównawczego, poziom płynu podnosi się do stanu MIN. Dodam, że mam nowy korek(czarny), może go za mocno przykręcam (przykręcam do oporu)? Niedawno miałem też wymieniany płyn chłodniczy, może mechanik nie odpowietrzył układu? Czy te układy się same odpowietrzają? Zapomniałbym napisać: auto Alhambra 01 115km.

hoohoos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2010, 15:42   #2
czesioczesio1
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-10-2009
Skąd: sosnowiec
Model: ford galaxy
Silnik: 2300 lpg BRC
Rocznik: 1998
Postów: 88
Domyślnie Odp: poziom płynu chłodzącego

samo sie odpowietrza poziom sie podnosi bo jak odkrecasz korek to zmniejszasz cisnienie w ukladzie i sie to rozpreza sprawdz czy nie masz wycieku korek sie dokreca z wyczuciem do odczuwalnego oporu
czesioczesio1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2010, 18:58   #3
Arpgor
ford::average
 
Avatar Arpgor
 
Zarejestrowany: 28-08-2008
Skąd: Zambrów
Model: GALAXY
Silnik: AUY 1,9 TDi 116KM
Rocznik: 2001
Postów: 148
Domyślnie Odp: poziom płynu chłodzącego

powiedz lepiej czy działa ci ogrzewanie. kiedyś właśnie tak miałem, ciśnienie w zbiorniku wyrównawczym i brak ogrzewania. efekt wymiana uszczelki pod głowicą. poprostu spaliny z cylindra (jednego) szły w układ chłodzenia i było ciśnienie. po wymianie uszczelki jak ręką odjął. teraz ta gorsza wiadomość: koszt wymiany uszczelki 2500zł (wymiana uszczelki, planowanie głowicy, docieranie zaworów, sprawdzenie szczelności, wymiana paska rozrządu, wymiana oleju, wymiana filtra oleju, wymiana uszczelki pokrywy zaworów, wymiana pompy wodnej). don't worry, be happy;-)
Arpgor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2010, 19:07   #4
hoohoos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2010
Skąd: Grudziądz
Model: Seat Alhambra
Silnik: 1.9 TDi
Rocznik: 2001
Postów: 29
Domyślnie Odp: poziom płynu chłodzącego

ogrzewanie mi działa, nie mam widocznych wycieków pod autem. Pare dni temu miałem wymieniany kompletny rozrzad z pompa wody, wlany byl nowy płyn G12, mechanik nie znalazł jakiś nieszczelności pod względem układu chłodzenia. Co jakiś czas, przeważnie po jeździe z większą prędkością zapala mi się na komputerze lampka dot. płynu chłodzącego. Temperatura mi trzyma 90 stopni.
hoohoos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2010, 19:15   #5
Arpgor
ford::average
 
Avatar Arpgor
 
Zarejestrowany: 28-08-2008
Skąd: Zambrów
Model: GALAXY
Silnik: AUY 1,9 TDi 116KM
Rocznik: 2001
Postów: 148
Domyślnie Odp: poziom płynu chłodzącego

ciśnienie na zimnym zbiorniku. zwróć na to uwagę. nie bierze się z nikąd. ciśnienie może być na ciepłym zbiorniku, bo się płyn rozszerza. na zimnym nie ma prawa być ciśnienia. najszybciej znika ogrzewanie z tyłu, potem z przodu. temp płynu jest w porządku, sam nie wiedziałem co jest, ale mam dobrego mechanika. przerwa w uszczelce milimetrowa, w zasadzie nic się nie działo (nie działało ogrzewanie). miał to samo w swoim leonie ten sam silnik. pozdrawiam
Arpgor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2010, 09:53   #6
hoohoos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2010
Skąd: Grudziądz
Model: Seat Alhambra
Silnik: 1.9 TDi
Rocznik: 2001
Postów: 29
Domyślnie Odp: poziom płynu chłodzącego

a przy jakiej temperaturze uruchamia się wentylator? i który wentylator ten bliżej bagnetu paliwa czy ten bliżej akumulatora? Z tego co widziałem to chyba tam są dwa wentylatory? Czy przy nagrzanym to temp roboczej chłodnica powinna być równomiernie ciepła czy zimna?

Z tego co jeszcze zaobserwowałem, to po wymianie korka od zbiorniczka wyrównawczego płyn mi się nie sączy przez ten korek, ale po dłuższej jeździe widać jak poziom płynu jest wyraźnie poniżej MIN, natomiast jak odkręcę korek to słuchać duże PSSST i płyn jest na swoim poziomie. Co może być tego przyczyną?

Ostatnio edytowane przez hoohoos ; 02-10-2010 o 17:02
hoohoos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.