Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-06-2013, 18:38   #1
g4mario
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 20-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: focus mk3
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2017
Postów: 19
Domyślnie piszczenie/skrzypienie z okolic turbiny?

Witam wszystkich,

bardzo proszę o pomoc w diagnozie usterki (nie wiem jakiej ) w focusie 1.8 tdci 2008r. Wczoraj po przejechaniu około 80 km wyłączyłem silnik, przy ponownym uruchomieniu po około 1h, przy obrotach 1800-2000 coś zaczęło piszczeć, moje pierwsze skojarzenie to turbina bo przy wkręcaniu na obroty piszczało głośniej. Dziwna sprawa, to to, że piszczało przy 2000-2300 i przestawało na wyższych obrotach. Jak spada z obrotów to też w tym przedziale popiskiwało. Dzisiaj wymieniłem rolki i pasek wieloklinowy, bo na to stawiała diagnoza mechanika...i nic dalej piskaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Dźwięk wydobywa się z tyłu może z okolic turbiny. Nie mam zwiększonego spalania, generalnie sama turbina jakby pracowała ok, nie jest głośna, nie kopci, nie bierze oleju, nie odczuwam spadku mocy (chociaż czasami na 2 biegu przy przyśpieszaniu szarpnął i szedł bystrzej-ale to zdarzyło się może 3 razy). Nie mam pojęcia, gdzie szukać przyczyny. Dźwięk jest dziwny raczej nie świst powietrza tylko pisk, jakby skrzypiący...nie robi się tak za każdym razem przy dodawaniu gazu. Zauważyłem, że chyba w momencie tego pisku wydobywa się trochę dym z okolic kolektora (pewnie wydechowego).
z góry dziękuję za pomoc.


Ostatnio edytowane przez g4mario ; 15-06-2013 o 19:51 Powód: pytanie
g4mario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2013, 19:53   #2
g4mario
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 20-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: focus mk3
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2017
Postów: 19
Domyślnie Odp: piszczenie/skrzypienie z okolic turbiny?

czy to może być objaw zacierania się zmiennych faz łopatek w turbinie? O ile moja turbina ma zmienną geometrię...
przy typowej przegazówce silnika, jak silnik spadał z obrotów i ponownie dodawało się gazu to występował przez chwilę wspomniany wcześniej pisk (coś tak jakby suchy pisk kręcącej się oski)

Ostatnio edytowane przez g4mario ; 15-06-2013 o 20:30
g4mario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2013, 21:50   #3
salmon
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-07-2012
Model: Focus MK2 GHIA
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 29
Domyślnie Odp: piszczenie/skrzypienie z okolic turbiny?

dziś zaobserwowałem dokładnie takie same objawy w mojej foczce. Przy dodawaniu gazu słychać chwilowe popiskiwanie w silniku. Szczególnie słyszalne w okolicach 1100 obr/min. - przy tych obrotach piszczy prawie nieprzerwanie. Przy wyższych dźwięk ustaje i słychać tylko chwilowe popiskiwanie przy dodawaniu gazu. Co to może być? Może ktoś jeszcze miał podobny problem?
salmon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2013, 16:56   #4
g4mario
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 20-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: focus mk3
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2017
Postów: 19
Domyślnie Odp: piszczenie/skrzypienie z okolic turbiny?

dzisiaj byłem bardzo miłego pana z ASO Forda, dostał się do turbiny i sama turbina nie ma luzu (ciepła), mechanik powiedział, że nie zakwalifikował by jej do wymiany. Niestety jednak hałas wydobywa się z jej okolic, może z kolektora wydechowego. Mechanik powiedział, że dziwny jest ten dźwięk. Jak odłączył kostkę elektryczną od sterowania turbiną dźwięk nie występował. Proszę o podpowiedź co jest grane. Dodatkowo przeraził mnie koszt (500 zł robocizna, 1000 zł reg.turbiny, 300 zł uszczelki)
g4mario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2013, 19:32   #5
g4mario
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 20-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: focus mk3
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2017
Postów: 19
Domyślnie Odp: piszczenie/skrzypienie z okolic turbiny?

a czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć jaki rozrząd jest w moim silniku? 1.8 tdci 2008r
g4mario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2013, 17:51   #6
g4mario
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 20-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: focus mk3
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2017
Postów: 19
Domyślnie Odp: piszczenie/skrzypienie z okolic turbiny?

Przyczyna piskow...urwana szpilka kolektora wydechowego. Cylinder pierwszy od rozrządu. Urwana szpilka spowodowala nieszczelnosc w ukladzie wydechowych. Dziwna sprawa..jak mogło sie to samoczynnie stac...od temperatury???

Ostatnio edytowane przez g4mario ; 30-06-2013 o 17:57
g4mario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2013, 20:16   #7
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: piszczenie/skrzypienie z okolic turbiny?

Cytat:
Napisał g4mario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyczyna piskow...urwana szpilka kolektora wydechowego. Cylinder pierwszy od rozrządu. Urwana szpilka spowodowala nieszczelnosc w ukladzie wydechowych. Dziwna sprawa..jak mogło sie to samoczynnie stac...od temperatury???
nie moglo sie to samoczynnie stac..raczej ktos cos tam robił..
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2013, 13:16   #8
g4mario
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 20-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: focus mk3
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2017
Postów: 19
Domyślnie Odp: piszczenie/skrzypienie z okolic turbiny?

...samochodu używam od kilku miesięcy i nikt tam nie zaglądał...Więc może mój styl jazdy inny od poprzedniego właściciela oraz wyjazdy w dłuższe trasy spowodowały wypalenie nagaru w kolektorze, co ujawniło wcześniejsze zerwanie szpilki..wiem jedno, aby wymienic zerwana szpilke jest trochę zabawy
g4mario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2020, 20:28   #9
g4mario
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 20-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: focus mk3
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2017
Postów: 19
Domyślnie Odp: piszczenie/skrzypienie z okolic turbiny?

MK2 już nie mam, ale po ponownym zalogowaniu zobaczyłem nieprzeczytane wiadomości w tej sprawie. Koszt naprawy to około 270 PLN u znajomego mechanika (została dospawana nakrętka i szpilka została wykręcona). Całkiem sprawnie poszła naprawa, niestety po jakimś czasie nieszczelność powróciła, tym razem na łączeniu kolektora z dalszą częścią układu wydechowego. Za pierwszym razem mechanik nie wymienił na nową uszczeliki siatkowej za kolektorem, złożył na pastę do wydechów (o czym nie wiedziałem). Dokupiłem w serwisie forda uszczelkę chyba z 10 PLN kosztowała i problem już nigdy nie powrócił. Auto sprzedałem z przebiegiem około 290 tys kilometrów. Turbo nie wymieniane, raz wymienione kompletne sprzęgło. Uważam, że to był samochód niezawodny.
g4mario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2020, 21:29   #10
mlodyzero
ford::amateur
 
Imię: Oskar
Zarejestrowany: 22-04-2015
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 0
Domyślnie Odp: piszczenie/skrzypienie z okolic turbiny?

Cytat:
Napisał g4mario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MK2 już nie mam, ale po ponownym zalogowaniu zobaczyłem nieprzeczytane wiadomości w tej sprawie. Koszt naprawy to około 270 PLN u znajomego mechanika (została dospawana nakrętka i szpilka została wykręcona). Całkiem sprawnie poszła naprawa, niestety po jakimś czasie nieszczelność powróciła, tym razem na łączeniu kolektora z dalszą częścią układu wydechowego. Za pierwszym razem mechanik nie wymienił na nową uszczeliki siatkowej za kolektorem, złożył na pastę do wydechów (o czym nie wiedziałem). Dokupiłem w serwisie forda uszczelkę chyba z 10 PLN kosztowała i problem już nigdy nie powrócił. Auto sprzedałem z przebiegiem około 290 tys kilometrów. Turbo nie wymieniane, raz wymienione kompletne sprzęgło. Uważam, że to był samochód niezawodny.
Ja własnie mam s-max z tym silnikiem u mechanika. Tak samo, pęknięta szpilka. Niestety to w miarę częste w tym silniku
mlodyzero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.