Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-11-2018, 21:49   #11
KRZYSZTOF 64
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 22-07-2018
Skąd: Warszawa
Model: edge
Silnik: 2.00
Rocznik: 2017
Postów: 16
Domyślnie Odp: czujnik otwarcia maski i halogeny w zderzaku

dziękuję za oferowaną pomoc . Własnie odebrałem samochód od fachowca od świateł. Halogeny w zderzaku podłączył i ogarnął światła, choć przeciwmgielne przednie i tylne mają oddzielne włączniki. Nie wiem czy teraz będzie można zmienić wył na EU gdyż fachowiec powiedział żeby nie kodować świateł na EU.
W każdym razie pozostał mi problem działania aktywnej żaluzji chłodnicy oraz czujnika maski jeśli Któryś z Panów jest wstanie mi to zrobić chętnie porozmawiam.
Pozdrawiam

KRZYSZTOF 64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2018, 22:55   #12
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: czujnik otwarcia maski i halogeny w zderzaku

Cytat:
Napisał KRZYSZTOF 64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Halogeny w zderzaku podłączył i ogarnął światła
zakładam że światła pozycyjne masz?
to robił Ci te halogeny i nie ogarnął maski i żaluzji ... ehh
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2018, 23:02   #13
KRZYSZTOF 64
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 22-07-2018
Skąd: Warszawa
Model: edge
Silnik: 2.00
Rocznik: 2017
Postów: 16
Domyślnie Odp: czujnik otwarcia maski i halogeny w zderzaku

tak pozycje mam i halogeny natomiast z czujnikiem maski i żaluzji nie dał rady gdyż generalnie zajmuje się tylko światłami choć mówił że próbował i teraz szukam kto te dwa pozostałe elementy mi będzie wstanie zrobić a później spolszczenie synca i liczników. Może Panowie wiecie kto jest w stanie podjąć się uruchomienia żaluzji chłodnicy oraz czujnika maski ?

Ostatnio edytowane przez KRZYSZTOF 64 ; 13-11-2018 o 20:33
KRZYSZTOF 64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2018, 22:42   #14
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: czujnik otwarcia maski i halogeny w zderzaku

Cytat:
Napisał KRZYSZTOF 64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może Panowie wiecie kto jest w stanie podjąć się uruchomienia żaluzji chłodnicy oraz czujnika maski ?
przy zdjętym zderzaku nie powinno być za wiele roboty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zakładam że stan masz następujący:
wiązka w zderzaku od czujników EU, brak wiązki do żaluzji oraz zamka maski? o ile pamięć mnie nie myli, do obu urządzeń była jedna wiązka o nr OE USA (F2GZ-13A840-J)
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2018, 11:58   #15
KRZYSZTOF 64
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 22-07-2018
Skąd: Warszawa
Model: edge
Silnik: 2.00
Rocznik: 2017
Postów: 16
Domyślnie Odp: czujnik otwarcia maski i halogeny w zderzaku

witam mam dwie wązki połączone, chyba europejskie -jedna do czujników (których brak) i halogenów druga chyba połączona która teoretycznie powinna iść do żaluzji i czujnika maski ale jest jakiś problem z zadziałaniem tego. Szukam Fachowca który by mi to zrobił. Jeśli znacie Panowie jakiś namiar na fachowca chętnie skorzystam z pomocy.
pozdrawiam

Bump: witam mam dwie wązki połączone, chyba europejskie -jedna do czujników (których brak) i halogenów druga chyba połączona która teoretycznie powinna iść do żaluzji i czujnika maski ale jest jakiś problem z zadziałaniem tego. Szukam Fachowca który by mi to zrobił. Jeśli znacie Panowie jakiś namiar na fachowca chętnie skorzystam z pomocy.
pozdrawiam
KRZYSZTOF 64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2018, 21:11   #16
KRZYSZTOF 64
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 22-07-2018
Skąd: Warszawa
Model: edge
Silnik: 2.00
Rocznik: 2017
Postów: 16
Domyślnie Odp: czujnik otwarcia maski i halogeny w zderzaku

witam
Może Ktoś z Panów wie w jakim warsztacie można dobrze (najlepiej w Warszawie lub woj Mazowieckim) aktywować czujnik otwarcia maski i aktywną żaluzje chłodnicy ? Problem jest najprawdopodobniej z odpowiednim podpięciem instalacji.
Z góry dziękuję za podpowiedź
pozdrawiam
KRZYSZTOF 64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2019, 14:09   #17
Bungee1
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 06-02-2019
Skąd: Warszawa
Model: Edge Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 58
Domyślnie Odp: czujnik otwarcia maski i halogeny w zderzaku

witam
mam pytanie, Edge 2016 Titanium bez czujników z przodu. Dokładam je (6szt) oraz p.mgielne w przedni zderzak. I stąd pytanie:
1. Czy kupować wiązkę zderzaka EU czy lepiej US?
Jeśli US, to muszę doprowadzić nowe oprzewodowanie (po 1 przewodzie na halogen + masa z okolicy?) od BCM do halogenów w zderzak, tak?
2. Czy jest możliwe, że przewody dla PDC od BCM są doprowadzone do kostki wiązki głównej? Jak to sprawdzić, tzn. w których pinach powinny być przewody.

Pytam, bo chcę z autem jechać do elektryka, a ze względu, że jest do niego 200-300km, chcę maksymalnie przygotować samochód (samemu poprowadzić dodatkowe wiązki), aby w 1 dzień wszystko ogarnąć. Z góry dzięki za wskazówki.
Bungee1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2019, 17:20   #18
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: czujnik otwarcia maski i halogeny w zderzaku

Cytat:
Napisał Bungee1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam
mam pytanie, Edge 2016 Titanium bez czujników z przodu. Dokładam je (6szt) oraz p.mgielne w przedni zderzak. I stąd pytanie:
1. Czy kupować wiązkę zderzaka EU czy lepiej US?
Jeśli US, to muszę doprowadzić nowe oprzewodowanie (po 1 przewodzie na halogen + masa z okolicy?) od BCM do halogenów w zderzak, tak?
2. Czy jest możliwe, że przewody dla PDC od BCM są doprowadzone do kostki wiązki głównej? Jak to sprawdzić, tzn. w których pinach powinny być przewody.

Pytam, bo chcę z autem jechać do elektryka, a ze względu, że jest do niego 200-300km, chcę maksymalnie przygotować samochód (samemu poprowadzić dodatkowe wiązki), aby w 1 dzień wszystko ogarnąć. Z góry dzięki za wskazówki.
pytanie jaki zderzak masz, EU czy US. Jak US to halogeny nie pasują, i na odwrót LEDy do EU. Temat znany i opisywany nie raz.
Jak już masz zderzak EU to po dwa kabelki na każdą stronę (halogen) podprowadzić pod BCM (nie ma wiązki do halogenów i nie ma możliwości przekodowania "przewodów"), wtedy poza halogenami można jeszcze doświetlanie zakrętów włączyć.
Odp. na 1, wiązką kabli nie ma nic wspólnego z halogenami, gdyż trzeba pociągnąć przewody. Jeżeli brakuje innych połączeń, proponuje kupno wiązki z USA, będzie wygodniej.
Odp. na 2. Nie wiem, ale możliwe że doprowadzone jest okablowanie. Dziś będę miał Edga Sport bez zderzaka i bez PDC z przodu to mogę spojrzeć.
PS. A co do za elektryk i to tak "daleko" co ww. rzeczy nie wie?
__________________
Wracam do Forda

Ostatnio edytowane przez vtec ; 14-05-2019 o 17:26
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2019, 18:40   #19
Bungee1
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 06-02-2019
Skąd: Warszawa
Model: Edge Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 58
Domyślnie Odp: czujnik otwarcia maski i halogeny w zderzaku

Cytat:
Napisał vtec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pytanie jaki zderzak masz, EU czy US. Jak US to halogeny nie pasują, i na odwrót LEDy do EU. Temat znany i opisywany nie raz.
Jak już masz zderzak EU to po dwa kabelki na każdą stronę (halogen) podprowadzić pod BCM (nie ma wiązki do halogenów i nie ma możliwości przekodowania "przewodów"), wtedy poza halogenami można jeszcze doświetlanie zakrętów włączyć.
Odp. na 1, wiązką kabli nie ma nic wspólnego z halogenami, gdyż trzeba pociągnąć przewody. Jeżeli brakuje innych połączeń, proponuje kupno wiązki z USA, będzie wygodniej.
Odp. na 2. Nie wiem, ale możliwe że doprowadzone jest okablowanie. Dziś będę miał Edga Sport bez zderzaka i bez PDC z przodu to mogę spojrzeć.
PS. A co do za elektryk i to tak "daleko" co ww. rzeczy nie wie?
Dzięki. Zderzak EU. Odnośnie pasowania halogenów do US i odwrotnie, to wiem - wąsy belki do obcięciaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. lub belka do wymiany.
Rozumiem, że muszę jeszcze gniazdo do H11 dokupić?
Co do wiązki, to pytałem właśnie pod kątem innych połączeń (czujnik maski, żaluzja....).
Jeszcze raz dzięki.
Bungee1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2019, 22:57   #20
Bungee1
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 06-02-2019
Skąd: Warszawa
Model: Edge Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 58
Domyślnie Odp: czujnik otwarcia maski i halogeny w zderzaku

Cytat:
Napisał vtec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odp. na 2. Nie wiem, ale możliwe że doprowadzone jest okablowanie. Dziś będę miał Edga Sport bez zderzaka i bez PDC z przodu to mogę spojrzeć.
PS. A co do za elektryk i to tak "daleko" co ww. rzeczy nie wie?
I jak tam? Spojrzałeś?
Bungee1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.