Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-03-2018, 15:33   #21
wojtoo
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-05-2011
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 73
Domyślnie Odp: 1.6 EB błąd P2683-Zawór obejściowy płynu chłodzącego

u mnie podczas akcji serwisowej wymienili oprócz wężyków, pojemnika na płyn, termostatu i czujnika również ten zawór obejściowy BM5G-18495-DA
wężyk od powrotu turbo był w takim stanie, że przepuszczał płyn przez siebie a podczas wymiany złamał się w palcach.
Warto nadmienić na przyszłość, że w focusie zbiornik wyrównawczy płynu jest pod delikatnym kątem zamontowany.
U góry gdzie wchodzi powrót turbo zbiera się niewielka ilość płynu i jak ktoś tylko rzuci okiem, może się wydawać iż płyn w zbiorniku jest (choć go nie ma)
pozdrawiam

wojtoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2018, 11:49   #22
japim
ford::advanced
 
Avatar japim
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-max '11/ Chevy Tahoe '00
Silnik: 1.6EB 160KM/ 5.3 Vortec 285KM
Rocznik: 2011 / 2000
Postów: 212
Domyślnie Odp: 1.6 EB błąd P2683-Zawór obejściowy płynu chłodzącego

Cytat:
Napisał Witek6935 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,
Czy znana jest jakaś konkretna akcja serwisowa i zakres samochodów które są nimi objęte?

Ja mam masakrę. focusa 1.6 ecoboost 150KM 2011r. kupiłem we wrześniu 2017 do dziś przejechałem 7000km. Miałem sytuację taką, że przy -10 stopniach mrozu załączały mi się w trasie wentylatory na chłodnicy. Na następny dzień straciłem ogrzewanie w samochodzie. Pierwsze co sprawdziłem poziom płynu - zbiorniczek suchy. Zero komunikatu na desce, kontrolki itp. Dolałem płyny - ponad litr. Przejechałem 400 km i płyn znowu poniżej minimum.
Podłączyłem kompa. W kompie zapisany błąd:

Kod: P2683 - Wysoka wartość napięcia w obwodzie sterującym zaworem obejściowym płynu chłodzącego silnik

Dodatkowe symptomy usterki:
- Obwód zwarty do akumulatora

Oddałem auto do mechanika. Wycieków na zewnątrz nie ma. Zrobił test na obecność CO2 w płynie chłodniczym. Diagnoza: pęknięta uszczelka pod głowicą...

Masakra. Samochód nie dawał wcześniej żadnych symptomów usterki.
Jeżeli była jakaś akcja serwisowa bardzo proszę o informację. Jutro pojadę do ASO i spróbuję coś ugrać..

Kosztorys od mechanika mnie przeraził. Wymiana uszczelki, planowanie głowicy, wymiana rozrządu, płynów, oleju, filtrów... Materiał z robocizną ok. 3500-4000 zł..


Czy może być tak, że najpierw zepsuł się owy zawór o czym nie wiedziałem po czym na wskutek tego dochodziło do wzrostu temperatury w silniku, a wskaźnik mnie o tym nie informował? Nie miałem żadnych symptomów mówiących, że coś się dzieje niedobrego i przez to doszło do pęknięcia uszczelki pod głowicą? Ja tak to widzę. To jest jakaś masakra. Nikt chyba nie ma w zwyczaju aby podczas codziennego użytkowania samochodu sprawdzać poziom wszystkich płynów w aucie. Zawsze to robię przed dłuższą trasą, ale tak to by była przesada.

Przy okazji wyszło, że mam pęknięta hydrauliczną poduszkę silnika od strony rozrządu..

Pozdrawiam
Lista VIN samochdów objętych akcją jest na stronie UOKIK:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dodatkowo możesz sprawdzić w Etisie czy Twój samochód jest objęty tą akcja.

Co do sprawdzania poziomu płynu nawet codzienne sprawdzanie nie pomaga. Mi strzelił przewód przelewowy na autostradzie. Ciekaw jestem, w którym momencie mam zacząć sprawdzać poziom? Mi auto zgasło jak już się przegrzało - bez żadnych oznak na desce ani błędów w komputerze. Teraz sprawdzam prawie co drugi dzień - a w trasie co 100km... trochę to upierdliwe.

Akcja serwisowa na Polskę została ogłoszona w tym roku w styczniu. Ale była znana na świecie już w połowie zeszłego roku. Daj znać co tam Ci się uda załatwić w ASO a jak nic to pisz skargę do UOKIK.
__________________
Pozdrawiam,
Przemek
http://images.spritmonitor.de/686843_5.png
japim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2018, 19:39   #23
Witek6935
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-02-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: FOCUS MK3 KOMBI
Silnik: 1.6 ECOBOOST 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1.6 EB błąd P2683-Zawór obejściowy płynu chłodzącego

Cytat:
Napisał japim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Akcja serwisowa na Polskę została ogłoszona w tym roku w styczniu. Ale była znana na świecie już w połowie zeszłego roku. Daj znać co tam Ci się uda załatwić w ASO a jak nic to pisz skargę do UOKIK.
Dziękuję za linki.

Oddałem auto do ASO przed świętami. Focus kwalifikuje się pod akcję serwisową. Z tym, że na tę chwilę chce również wywalczyć wymianę uszczelki/głowicy na ich koszt. Mam potwierdzenie w ASO, że jest pęknięta uszczelka lub cała głowica. Dzisiaj mi powiedzieli, że głowicę by mi wymienili za darmo, wtedy gdyby głowica pękła tak, że płyn wydostawałby się na zewnątrz... A tak pękła uszczelka na skutek przegrzania silnika. Jak zadałem pytanie, skąd mogłem wiedzieć, że silnik się przegrzewa, skoro samochód o tym w ogóle nie informuje i że przecież po to robią akcję serwisową to gościa zagiąłem. Jutro mają mi dać znać co dalej. Będę walczył. Na pewno nie będę płacił za tak spartaczoną robotę przez FORDa.

Pozdrawiam
Witek6935 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2019, 06:59   #24
kaczorro89
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 07-08-2014
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 30
Domyślnie Odp: 1.6 EB błąd P2683-Zawór obejściowy płynu chłodzącego

Cytat:
Napisał Witek6935 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję za linki.



Oddałem auto do ASO przed świętami. Focus kwalifikuje się pod akcję serwisową. Z tym, że na tę chwilę chce również wywalczyć wymianę uszczelki/głowicy na ich koszt. Mam potwierdzenie w ASO, że jest pęknięta uszczelka lub cała głowica. Dzisiaj mi powiedzieli, że głowicę by mi wymienili za darmo, wtedy gdyby głowica pękła tak, że płyn wydostawałby się na zewnątrz... A tak pękła uszczelka na skutek przegrzania silnika. Jak zadałem pytanie, skąd mogłem wiedzieć, że silnik się przegrzewa, skoro samochód o tym w ogóle nie informuje i że przecież po to robią akcję serwisową to gościa zagiąłem. Jutro mają mi dać znać co dalej. Będę walczył. Na pewno nie będę płacił za tak spartaczoną robotę przez FORDa.



Pozdrawiam
Hej,
Udało Ci się wywalczyć wymianę w ramach ASO?
Nie robili problemu, że auto jest z 2011?
kaczorro89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.