Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-07-2017, 20:27   #1
jekr62
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 25-10-2014
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 107
Domyślnie Awaria przepływomierza powietrza

Witam.
W czasie jazdy pojawił się komunikat "Natychmiast skontaktować się z serwisem" i silnik zaczął tracić moc, tak falująco. Raz mniej, raz bardziej to znowu tak jakby złapał drugi oddech i jechał normalnie. W końcu kontrolka, tryb awaryjny i d..a. Ledwo dojechałem do najbliższej stacji benzynowej. Przyjechał fachman z pomocy, podłączył kompa, wykasował bład i powiedział, że to przepływomierz powietrza. Można jechać dalej ale jak się sytuacja powtórzy to trzeba będzie wymienić. Następne 600 km przejechałem bez problemów. Póżniej samochód stał przez 10 dni. W drodze powrotnej Znowu to samo. Ktoś poradził mi żeby na chwilę odłączyć akumulator - pomogło, ale nie na długo. Musiałem tę czynność powtarzać jeszcze dwukrotnie. W piątek kupiłem nową przepływkę, wymieniłem i wszystko było O.k. Dzisiaj znowu to samo, ręce opadają. Może przyczyna tkwi w czym innym?

jekr62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2017, 20:50   #2
Arturscot
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 20-12-2016
Skąd: Szkocja
Model: Kuga Titanium
Silnik: 2.0 tdci 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 29
Domyślnie Odp: Awaria przepływomierza powietrza

Ten typ tak ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. W UK temat rzeka, 90% modeli z 2.0 tdci na forum UK ten blad zaliczylo. Wizyta w service nic nie daje, twierdza ze zapchany dpf lub przeplywka. Czyszczenie lub wymiana nic nie zmienia.Kilku kolesi na forum UK twierdzi ze wymiana filtra powietrza pomaga.Ja mam 2013 titanium I juz miesiac temu tez mnie to spotkalo, po ponownym odpaleni silnika blad zniknal I jak na razie nic sie nie dzieje. Duza grupa wlascicieli skontaktowala sie z kierownictwem Ford UK z rzadaniem akcji serwisowej, ale jak na razie cisza..
Arturscot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2017, 07:23   #3
darek4562
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 21-07-2017
Model: ford focus combi
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Awaria przepływomierza powietrza

Dzień dobry może ktoś mi tu pomoże mam dziwne objawy z przepływomierzem i zwiększyło mi się spalanie Zauważyłem że podczas odłączenia przepływomierza brak różnicy w pracy silnika na biegu jałowym na Forscanie przepływ powietrza na biegu jałowym wskazywał 11 mg/s po odłączeniu kostki takze wskazywał 11mg/s a gdy kostkę wpiąłem z powrotem przepływ 7 mg/s. Po zgaszeniu silnika i powtórnym uruchomieniu znowu przepływ 11 mg/s. Ogólnie w Internecie wyczytałem ze prawidłowe wskazanie to 7mg/s. Kupiłem nowy przepływomierz i ta sama sytuacja. Z góry dziękuję wszystkim za wszelkie sugestie i podpowiedz odnośnie mojego problemu. Pozdrawiam
darek4562 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2017, 20:30   #4
jekr62
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 25-10-2014
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 107
Domyślnie Odp: Awaria przepływomierza powietrza

Cytat:
Napisał Arturscot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten typ tak ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. W UK temat rzeka, 90% modeli z 2.0 tdci na forum UK ten blad zaliczylo. Wizyta w service nic nie daje, twierdza ze zapchany dpf lub przeplywka. Czyszczenie lub wymiana nic nie zmienia.Kilku kolesi na forum UK twierdzi ze wymiana filtra powietrza pomaga.Ja mam 2013 titanium I juz miesiac temu tez mnie to spotkalo, po ponownym odpaleni silnika blad zniknal I jak na razie nic sie nie dzieje. Duza grupa wlascicieli skontaktowala sie z kierownictwem Ford UK z rzadaniem akcji serwisowej, ale jak na razie cisza..
Dokładnie. U mnie pierwszy raz ten błąd wystąpił po przejechaniu ok. 600km po wymianie filtra powietrza ( przy przebiegu 60tkm) I dzieje się tak tylko podczas jazdy powyżej 120km/h. W czasie kręcenia się wkoło komina nic się nie dzieje, tylko w trasie. Co prawda odłączenie i ponowne podłączenie akumulatora pomaga ale co to za jazda.
jekr62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2017, 21:37   #5
Arturscot
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 20-12-2016
Skąd: Szkocja
Model: Kuga Titanium
Silnik: 2.0 tdci 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 29
Domyślnie Odp: Awaria przepływomierza powietrza

Witam, czas na mały update.Wiec po kilku miesiącach walki z błędem p2263 nastąpił mały przełom. Szukałem info na ten temat na wielu forach w całej europie nie, tylko forda ale i Volvo i peugeot czyli marek które używają silnik PSA 2.0 zizla. Korzystając z różnych doświadczeń właścicieli i mechanikow, którzy próbowali już wszystkiego,po wielu rozmowach z kilkudziesięcioma właścicielami udało mi się (mam taką nadzieję) znaleźć przyczynę, u wielu ludzi to załatwiło problem , ale już po wymianie wielu innych część np. Przeplywki , czujniki temperatury , nawet turbiny ,itd. Wymieniłem zawor/ czujnik ciśnienia turbo, numer kat. 7.01771.00. I już przejechałem jakieś 300 mil w różnych warunkach ,szczególnie w górzystym terenie i na autostradzie gdzie błąd wyskakiwał mi już po kilku minutach, i jak na razie auto chodzi idealnie i nawet spalanie się poprawiło z 35mil na galon do 40( mam dość ciężka nogę ) Nie twierdzę że jest to gwarantowany sposób na rozwiązanie tego problemu, ale jak na razie działa w mojej kudze .W serwisie w UK cena 150 funtów, kupiłem na eBay z pl i wyszło mi 32 funty. Jak już pisałem nic nie gwarantuje ,ale mi pomogło i nie kosztowało wiele więc może warto spróbować.. pozdrawiam��
Arturscot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2017, 19:55   #6
jekr62
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 25-10-2014
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 107
Domyślnie Odp: Awaria przepływomierza powietrza

Dzięki kolego za wskazówkę, chyba się skuszę i spróbuję również takiego rozwiązania bo do dzisiaj borykam się z tym problemem.
jekr62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2017, 19:57   #7
Arturscot
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 20-12-2016
Skąd: Szkocja
Model: Kuga Titanium
Silnik: 2.0 tdci 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 29
Domyślnie Odp: Awaria przepływomierza powietrza

I dupa, błąd znowu wyskoczył!! Czyli szukam dalej. Następny krok to update kompa.
Arturscot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2019, 06:57   #8
pacho80
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-08-2016
Model: Kuga
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 2
Domyślnie Odp: Awaria przepływomierza powietrza

Witam czy ktos juz sie uporal z tym bledem?mam ten sam problem.
pacho80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2019, 18:37   #9
uhoCmax
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-11-2014
Skąd: Trzciamajka
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 4
Domyślnie Odp: Awaria przepływomierza powietrza

Elo
I tak jak powyżej mam ten sam problem
Dziwnie ale błąd wyskakuje między 1500 a 1800 obrotów
Wymieniłem pieburga ale problem nadal pozostaje nie rozwiązany dalej błąd się pojawia
uhoCmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2019, 09:41   #10
Pawko75
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 25-05-2016
Skąd: Wieden
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 29
Domyślnie P2234

W Sobotę wyskoczył mi błąd silnika serwis. Żadna kontrolka dodatkowa i silnik wszedł w tryb awaryjny.Po skanowaniu błędów wywaliło P2263. Błąd wyszedł przy jedzie po mieście przy prędkości około 40 kmh. Błąd dał się skasować. Sprawdziłem wszystkie wtyczki i węże w obrębie wzroku.Auto jeździ i przyspiesza normalnie. Turbo chodzi normalnie. Ładuje według torque 8psi. Przejechałem już jakieś 50 km i wszystko jest normalnie.Za miesiąc wybieram się w dłuższą trasę i są obawy czy dojadę. Macie jakieś uwagi albo rady. Coś dalej sprawdzać itd.Kuga 2014 ma 60 tysięcy. Silnik 115 ps
Dzięki za wszelką pomoc.

Gesendet von meinem SM-T715 mit Tapatalk

Ostatnio edytowane przez Pawko75 ; 29-04-2019 o 10:10
Pawko75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.