Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-07-2013, 17:34   #71
Martin89
ford::amateur
 
Avatar Martin89
 
Zarejestrowany: 14-07-2013
Model: Ford Ka
Silnik: 1299
Rocznik: 97
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nawiew tylko zimne powietrze

chyba zły link Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale ok sprawdze to dziękuje za odpowiedź i dam znać jak zlokalizuje problem

Martin89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2018, 19:27   #72
Łukasz 1981
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 09-11-2018
Skąd: Bardo
Model: Ka
Silnik: 1.3 benzyna
Rocznik: 1998
Postów: 1
Domyślnie Odp: brak ogrzewania

Dołączam się u mnie problem polega na tym że po wymianie radia fabrycznego na nowe, przestało grzać. Jak je odłącze od zasilania ogrzewanie działa. Pomocy
Łukasz 1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2018, 22:14   #73
lukaszek_socho
ford::professional
 
Imię: x
Zarejestrowany: 19-08-2009
Model: x
Silnik: x
Rocznik: x
Postów: 1,259
Domyślnie Odp: brak ogrzewania

Na odległość ciężko będzie pomóc. Doraźnie możesz odłączyć wtyczkę od zaworu nagrzewnicy i będziesz miał ogrzewanie cały czas.
lukaszek_socho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2019, 15:06   #74
Quban
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 27-01-2019
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: brak ogrzewania

Witam. Mam taka sytuacje. Wyciągnąłem zawór nagrzewnicy i mam spięte wszystko na krótko(bez zaworu) niestety nie dmucha ciepłym powietrzem(jedynie na bardzo wysokich obrotach cos dmuchnie cieplej). Wymieniony termostat, chłodnica, układ odpowietrzony, nagrzewnica dwukrotnie płukana. Z nagrzewnicy wypływa ciepły płyn przy sprawdzaniu czy jest obieg. Jakieś pomysły? Ma ktos może układ przewodów od termostatu do zaworu nagrzewnicy na foto lub schemat(może złe podłączyłem)Ford ka 2005 1.3 benzyna z klima. Dzięki za podpowiedzi
Quban jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2021, 22:59   #75
elaonor
ford::amateur
 
Imię: Olga
Zarejestrowany: 05-10-2021
Skąd: Warszawa
Model: Ka MK1
Silnik: 1,3
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie siłownik drzwi nagrzewnicy

Witam, od paru tygodni walczę z ogrzewaniem w mojej kaczuszce MK1 (2006), wieje tylko zimne powietrze. Elektrozawór został wymieniony (i działa), panel sterujący sprawdzony (testem żarówki na kablu do elektrozaworu) + zamontowałam drugi panel (taki sam efekt), dziś przepłukałam nagrzewnicę i dalej nic (nie wypłynął żaden syf). Poradzono mi, żebym sprawdziła drzwi i siłownik drzwi nagrzewnicy ale nie mam pojęcia gdzie ich szukać. Czy ktoś wie gdzie to znaleźć i jeśli tak, to jak wygląda wymiana? Szukałam w necie ale jest dużo dla fiest i focusów, nic dla kaczuszek.

Zakładam nowy post bo przeszukałam forum i archiwum i nie znalazłam.

Dodam, że ciepło idzie do elektrozaworu, wychodzi z elektrozaworu w kierunku nagrzewnicy, wraca z nagrzewnicy do elektrozaworu i idzie dalej za elektrozawór z powrotem w układ (odłączenie kabelka od elektrozaworu nic nie daje, dalej wieje zimnem).

Termostat też działa (wymieniony niedawno z całą obudową) bo takie sugestie też padały.

Pomocy, kończą mi się pomysły i zamarznę w zimę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
elaonor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2021, 19:21   #76
lukaszek_socho
ford::professional
 
Imię: x
Zarejestrowany: 19-08-2009
Model: x
Silnik: x
Rocznik: x
Postów: 1,259
Domyślnie Odp: siłownik drzwi nagrzewnicy

Nie masz klap nagrzewnicy. U Ciebie powietrze idzie cały czas poprzez nagrzewnicę. Jeśli zawór płynu jest otwarty nagrzewnica się nagrzewa (jak grzejnik w domu) i leci ciepłe powietrze. Jak zawór się zamyka nagrzewnica stygnie i leci powietrze zimne.
Obstawiam zapchaną nagrzewnicę. Płyn przechodzi bardzo małą powierzchnią (jakby Ci grzejnik w domu grzał tylko jednym żeberkiem) i nie ma wydajności grzewczej.
lukaszek_socho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2021, 22:42   #77
elaonor
ford::amateur
 
Imię: Olga
Zarejestrowany: 05-10-2021
Skąd: Warszawa
Model: Ka MK1
Silnik: 1,3
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: brak ogrzewania

Dzięki za odpowiedź.

Ogrzewanie przestało działać z dnia na dzień, grzało pięknie i nagle przestało więc nie stawiałabym na zapchaną nagrzewnicę bo ta chyba by się zapychała stopniowo. Poza tym nagrzewnica porządnie przepłukana w obu kierunkach. podejrzewam jeszcze jeden powód - czy coś się mogło zawiesić w systemie i jest ciągle na klimie niezależnie od tego czy przycisk AC jest włączony czy wyłączony? bo to zimne powietrze jest naprawdę zimne. dodam, że próbowałam z drugim panelem (oba sprawdzone testem żarówki) i dalej nie grzeje.

to jeśli mogę jeszcze 2 pytania:

jak się dostać do nagrzewnicy? domyślam się, że będę musiała demontować wnętrze? czy dostęp jest z przedziału silnika?

w jaki sposób samochód przełącza w wentylatorze między zwykłym nawiewem a klimą? jest jakiś mechanizm w wentylatorze?
elaonor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2021, 09:22   #78
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,428
Domyślnie Odp: brak ogrzewania

Elektrozawór bez napięcia pozostaje otwarty.

Sprawdzałeś napięcia na elektrozaworze w zależności od położenia pokrętła?

Wygląda na zapowietrzoną/zapchaną nagrzewnicę.

Odpowietrzanie nagrzewnicy powinno być samoczynne, otwarty elektrozawór i "ogień" w układzie chłodzenia.

Ile płynu dasz radę zlac z samej nagrzewnicy?

Klima nie da rady schodzić wydatku cieplnego nagrzewnicy, nawet na pełnych obrotach, a wtedy chodzi wiatrak chłodnicy i widać po napięciu oraz po obciążeniu silnika ze pracuje na maksa.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 10-10-2021 o 09:31
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2021, 11:55   #79
elaonor
ford::amateur
 
Imię: Olga
Zarejestrowany: 05-10-2021
Skąd: Warszawa
Model: Ka MK1
Silnik: 1,3
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: brak ogrzewania

tak, sprawdzałam na kablu do elektrozaworu i żarówką i miernikiem, pokrętło od temperatury działa (oba panele bo kupiłam drugi, żeby sprawdzić). Nagrzewnica przepłukana, płyn uzupełniony i odpowietrzone.

Jak się dobrać do nagrzewnicy, żeby sprawdzić organoleptycznie czy grzeje?
elaonor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2021, 12:07   #80
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,428
Domyślnie Odp: brak ogrzewania

Poszukaj zdjęć w google calej nagrzewnicy.
Cala deska do wyjecia.

Nie pytam "czy jest napiecie", tylko jak sie zmienia, w zależności od ustawień pokretła.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.