Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-06-2021, 13:39   #11
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Odcinanie turbiny

komp ci powie

gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2021, 14:07   #12
M1r3k_82
ford::amateur
 
Imię: MIREK
Zarejestrowany: 21-05-2017
Skąd: Reda
Model: Ford Grand C Max
Silnik: 2.0 tdci 140 km
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Odcinanie turbiny

No właśnie w tym rzecz że na kompie niby nic nie ma. Aktualnie wyjechalem na długi weekend i na trasie 1 raz się zdarzyło. Wrócę to będę spr. u jakiegoś majstra jeszcze raz.
Myślałem że ktoś miał takie objawy i z bomby powie co i jak.
Ogólnie w trakcie normalnej jazdy dom praca i czasami gdzieś dalej z normalnymi prędkościami jest ok.
Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez M1r3k_82 ; 03-06-2021 o 14:59
M1r3k_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2021, 13:43   #13
rikosake
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 01-10-2019
Skąd: z miasta
Model: c-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi 140 koni.Awaria silnika natychmiastowy serwis.

Mam ten sam problem. Mechanik powiedział mi że na rozgrzanym silniku trzeba mocno dodać gazu do jakiś 40000 obr. żeby jakiś nagar usunąć... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. u mnie pomogło na jakiś czas chociaż problem czasami pojawia się ponownie. Wnerwiające to jest
rikosake jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2021, 12:48   #14
M1r3k_82
ford::amateur
 
Imię: MIREK
Zarejestrowany: 21-05-2017
Skąd: Reda
Model: Ford Grand C Max
Silnik: 2.0 tdci 140 km
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi 140 koni.Awaria silnika natychmiastowy serwis.

Mam ten sam problem, pojawił się na trasie po dłuższej jeździe z prędkością 160 +. Po postoju z wył. silnikiem wszytko wróciło do normy (nie przekraczałem już 160) i było ok. Brak jakichkolwiek błędów na kompie, mechanik stwierdził że przyczyną może być DPF (do czyszczenia).

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
M1r3k_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2021, 20:49   #15
bury
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 14-04-2019
Skąd: Sieradz
Model: Ford grand c max
Silnik: 2.0 tdci 140 koni
Rocznik: 2013
Postów: 9
Domyślnie błąd P00BD-obwòd A czujnika masy lub objętości przepływającego powietrza

Mam sytuację.powyżej 120 km zapala się komunikat awaria silnika.po podpięciu pod kompa wyświetla się błąd( P00BD-obwòd A czujnika masy lub objętości przepływającego powietrza.).dodam że wymieniłem przepływomierz i jest to samo a nawet gorzej bo się szybciej zapala błąd.przepływomierz był używany.błąd kasuje się po zgaszeniu silnika
bury jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2021, 16:09   #16
focc
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-01-2020
Model: c-max2
Silnik: 163km
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Tryb awaryjny natychmiastowy serwis

hej. u mnie wystąpił ten sam bląd. przyczyna byl filtr powietrza. filtr wyczepil sie jakos z mocowania i cześć powietrza wpadała do silnika przez szczeline między kołnierzem filtra a jego mocowaniem.
kupiłem nowy filtr , poprawnie założyłem, skasowałem błedy i od marca spokój. pozdrawiam. Janusz.
C-max 2.0 DW10C. 2012r
focc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2021, 14:37   #17
radzioo
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-06-2013
Skąd: Wawa
Model: Grand c-max
Silnik: 2.0 tdci 140
Rocznik: 2011
Postów: 15
Domyślnie

Witam serdecznie,

Mam pewien dylemat z moim c-maxem. Otóż od pewnego czasu występuje dziwny problem, objawiający się tym, że powyżej pewnej prędkości wpada w tryb awaryjny. Po zatrzymaniu i wyłączeniu silnika na kilka chwil problem znika.
Szczegóły: do tej pory było tak, że do prędkości 160 wszystko działa ok, po jej przekroczeniu dosłownie o parę kilometrów najpierw był wyczuwalny brak klimy (ciepłe powietrze) następnie tryb awaryjny. Jeżeli szybko zwolniło się poniżej 160 nie działo się nic. Niestety przy ostatnich upałach ten sam problem wyskoczył już po przekroczeniu 140. Co najciekawsze, wstawiłem do mechanika, a ten podobno ganiał go po 180 i komunikat mu nie wyskakuje. Może ktoś ma pomysł co może powodować tak dziwny objaw?
Moje subiektywne wrażenie jest takie, że jest to jakoś powiązane z temperaturą zewnętrzną, aczkolwiek wskaźnik temperatury jest w normalnym zakresie.
c-max 2.0 tdci 140km

Bump: Znalazłem ten wątek [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] gdzie są podobne objawy u innych użytkowników, więc przepraszam za dublowanie tematu

Eh, założyłem przed chwilą bardzo podobny temat, ale widzę, że jest takich przypadków więcej. Niestety, ale mój mechanik też nie wie o co chodzi, więc nie pomogę, ale z uwaga będę śledził wątek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 23-06-2021 o 17:02
radzioo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2021, 20:56   #18
Przemartin
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 24-06-2021
Skąd: Kraków
Model: Grand Cmax
Silnik: 2.0 TDCI 140 km
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie

Dołączam się do pytania , wjeżdżając na autostradę wyskoczył komunikat jak u kolegów awaria silnika natychmiast serwis , wymieniłem czujnik swiec , świece zarowe i błąd znowu wywaliło a poprzednie wymiany wskazała diagnostyka, teraz auto stanęło przy 40 km h zaczęło szarpać jak się zatrzymałem zgasł, i nie odpalil podpięli kompa dpf zapchany , dpf wymienili nie odpala zaslepili czujnik podpięli kompa czujnik temperatury spalania uszkodzony, wymienić czujnik i zobaczyć? Dodam ze.smiesznie zachowywała się temp przy dodawaniu gazu temp rosła jak jechalem wolniej malała ostatnie dwa postoje przed awaria na xhwile włączała się chłodnica przy wyłączeniusilnika, , dodatkowo tempomat przestal dzialac, kiedyś tez mialem sytuacje i spalona zarowka w tablicy rejestracyjnej wymieniłem zarowke temp dzialal aż do teraz , czy to ma związek ze sobą, co może być nie tak, już zainwestowałem 1000 euro i lipa dalej auto w warsztacie stoi w Niemczech. A mechanik dobry chlop tylko qg mnie za bardzo wszyscy patrzą w diagnostykę i wymieniaja wszystko a może być to pierdola totalna zwarcie itp pomóżcie co mam robić, albo jakiś namiar na elektryka z Okolic Świnoujścia Szczecina , najwyzej na lawecie pojedzie do kogoś kogo polecacie ,

Ostatnio edytowane przez SRS ; 24-06-2021 o 21:04
Przemartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.