Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-04-2023, 10:10   #1
SilesiaFord
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-04-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 22
Domyślnie Szarpanie silnikiem przy małych obrotach.

Witam.
Jakiś czas temu serwis wymieniał przepływomierz (nie wiem, który, ale drogi) z powodu wyskakującej usterki silnika w momencie, kiedy chciałem szybciej przyspieszyć / wyprzedzić i obroty były pona 2500rpm. Skrzynia automat.
Oddając samochód, wspomniał że silnik poszarpuje, ale "one tak mają". Samochód moc ma, przyspiesza dobrze, błąd silnika się nie pojawia. Z 2-3x zauważyłem, zwawiej przyspieszając na V biegu z 60 do 90km/h obłok dymu za mną (raczej siwy, a nie czarny).
Niepokoi mnie te poszarpywanie np. jak jadę przez teren zabudowany 40-50km/h a obroty sa w okolicy 1500-1600rpm (bieg 3 lub 4). Raczej tego nie przypominam sobie takich objawów przed ta naprawą. Serwis wspominał, że wtryski głośno pracują.

Ostatnio zmieniałem olej (z powodu, że stan był trochę ponad max, a zrobione 8000km od ostatniej wymiany) i filtry.

Chcę się podłączyć ForScanem i odczytać ew. błędy.
Jakie dane jeszcze podać, by ułatwić namierzenie przyczyny?

EDIT:
Forscan zainstalowałem i chciałem "wyzerować" kalibrację wtrysków jak to pokazazane na jednym z filmików, ale tej opcji nie było. Stan licznika 324754km
Błędy odczytane:
- P1632, symptom :92:, status -68 (zamrożone 2 ramki z przebiegiem 323168 oraz 324476km,
- B1D65, symptom:87:, status -2E,
- B10EE, symptom :15:, status -6C (zamrożona ramka przy 323108km),
- P0560, symptom :16:, status -08,
- P1571 symptom :62:, status -48,
- B100C symptom :11:, status -48,
- U0401 symptom :68:, status -2A.
Błedy usunięte, zrobione ok. 200km i ponownie pojawił się błąd:
- P1571 symptom :62:, status -48.

Z szukajki widzę, że to winny moduł BSI (komfortu).
Akumulator naładowany, nowy, bo ma 5 msc i w moim samochodzie nie ma kluczyka tylko przycisk. To zaczynam testy w ForScanie a tu po 3-4 minutach pisk i komunikat, że akumulator rozładowany. Dokończyłem testy i potem normalnie odpalił.

EDIT2:

Wyczytałem, że winny jest soft (proporcje paliwa i powietrza) i że można oszukać komputer czujką temperatury zewnętrznej. Kto inny wypowiada się, że można spróbować odlączyc akumulator na 2-3 minuty i tak zrobiłem. Jest duża poprawa. Zrobiłem ponad 600 km i praktycznie szarpania ustały. Będę dalej obserwował.


Ostatnio edytowane przez SilesiaFord ; 22-04-2023 o 13:44
SilesiaFord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.