Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2014, 14:31   #31
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelniacza półosi -proszę o pomoc

Napisz do Heko, on ma dobre oleje. Zamawiałem u niego jak u siebie zmieniałem ten uszczelniacz.

__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2014, 16:15   #32
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelniacza półosi -proszę o pomoc

poszukaj takiego zestawu 1831660 koszt 30 PLN w ASO a zawiera uszczelniacz 1543933 , obejmę do podpory łożyska i 2 nakrętki , nawet jak tych dodatków nie potrzebujesz to masz OE uszczelniacz za połowę ceny

Ostatnio edytowane przez SRS ; 26-01-2014 o 17:58
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2014, 17:36   #33
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelniacza półosi -proszę o pomoc

Witam

To jest ten olej i uszczelniacz.Przy wymianie uszczelniacza, nie ma potrzeby ustawiania zbieżności.W przekładniach fordowskich,olej nie podlega wymianie.Nalewamy nowy, np.po naprawie.Przy wymianie uszczelniacza ewentualnie uzupełnisz lub zrobisz dolewkę,5 mm poniżej otworu wlewowego.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2014, 00:20   #34
kubus1384
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Sanok, Kraków
Model: MONDEO IV hackback
Silnik: 1.8 125 km
Rocznik: 2009
Postów: 64
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelniacza półosi -proszę o pomoc

Dziękuje za wszystkie rady.
Jutro dostanę uszczelkę, jak mi wymienią to napiszę co i jak.
Pozdrawiam wszystkich którzy mi pomogli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kubus1384 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2014, 00:28   #35
kubus1384
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Sanok, Kraków
Model: MONDEO IV hackback
Silnik: 1.8 125 km
Rocznik: 2009
Postów: 64
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelniacza półosi

Mechanik spuścił olej, wymienił uszczelniacz pół osi, a następnie wlał ok 1.9 l oleju do skrzyni (powinno być 1.75 ale trochę uciekło)

Rano w garażu żadnych wycieków, także chyba operacja się powiodła.

Dzięki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kubus1384 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2015, 20:25   #36
pawello009
ford::beginner
 
Avatar pawello009
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-07-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0 TDCI 150 KM
Rocznik: 2018
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelniacza półosi

czesc, mam pytanie, wymienilem w swoim fordzie mondeo mk4 1.6 benzyna sprzeglo tarcze+docisk i wysprzeglik. Po montazu zalozyli ten sam uszczelniacz. Po dwoch miesiacach mialem wyciek z uszczelniacza, kupilem nowy i wymienili go. Natomiast minely kolejne dwa ok dwa miesiacw i znow widze wyciek z nowego uszczelniacza. Bede kolejny raz jechac do tego warsztatu, po wstepnej rozmowie wspomnial ze moze kolnierz trzeba sprawdzic. Juz mnie to troche przerasta. Macie moze jakis pomysl? pozniej wrzuce zdjecie.
pawello009 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2023, 10:07   #37
kleibor99
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 10-01-2022
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo mk4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Lekki wyciek z półosi po przekładce z PS na manual

Witam,

Rok temu w czerwcu zdecydowałem się na przekładkę skrzyni PS na manual, bo Ps już się sypał. W sierpniu pewien mechanik zauważył wyciek z prawej półosi, a dokładniej z uszczelniacza. W wrześniu został wymieniony zimmering łącznie z olejem, ponieważ był wlany za gęsty jak się okazało, myślałem ze problem ustał, przez pewien czas obserwowałem posadzkę w garażu czy nie zostawiam plam i było wszystko okej. Wczoraj odebrałem auto od mechanika z wymiany oleju i wszystkich filtrów i zauważył zapocenie na jednej jak i drugiej półosi, a przy prawej tam gdzie był wymieniany uszczelniacz zauważył 3 krople oleju, stwierdził, że to raczej nie jest wina uszczelniacza (zamontowany był nowy forda) tylko myśli, że półoś co wchodzi w skrzynie może mieć jakaś rysę która z biegiem czasu wyrabia uszczelniacz, zastanawia mnie czemu teraz obie półosie lekko sączą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , wróciłem do garażu i zauważyłem na posadzce faktycznie lekkie ślady oleju, podłożyłem karton, żeby analizować ile tego oleju leci. Po nocy nie naleciało nic, ale też praktycznie nie jeździłem, zrobiłem raptem 6km.
Moje pytanie jest takie, co może być przyczyną? Człowiek który robił przekładkę wsadził części używane, obstawiam kilka powodów:
1. Styk gdzie wchodzi półoś do skrzyni jest zużyta i trzeba będzie wymieniać dwa przeguby wewnętrzne
2. Zle założone uszczelniacze
3. Poprzednicy co demontowali półoś śrubokrętem lub czymś zarysowali skrzynie biegów od środka przez co ucieka olej między uszczelniaczem a skrzynią
4. Wadliwy nowy uszczelniacz i zużyty juz stary ten po lewej stronie, nie wymieniany.

Wiem, że wróżenie trochę z kuli, trzeba auto dobrze rozgrzać, wyczyścić miejsce gdzie leci, auto wziąć na podnośnik jechać nim na podnośniku, żeby inny mechanik sprawdzał skąd leci dokładnie, ale chciałbym zapoznać się z Waszymi spostrzeżeniami co o tym sądzicie ;D Jak znajdę czas spróbuje się wgramolić pod samochód zerknąć jak to faktycznie wygląda, bo mechanik nie zrobił nawet zdjęcia …

Pozdro !
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg B37EF28F-5DF8-4A58-A277-0D9619F38632.jpg (13.3 KB, 22 wyświetleń)
kleibor99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2023, 13:01   #38
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Lekki wyciek z półosi po przekładce z PS na manual

Pytanie jaki zimmering był założony (oryginał czy tani zamiennik) i jak był montowany zimmer i oś.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2023, 13:26   #39
kleibor99
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 10-01-2022
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo mk4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: Lekki wyciek z półosi po przekładce z PS na manual

Zimmering oryginalny forda.
kleibor99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.